I Cangur-Primària de la SCM (2015)

      Premis i distincions

Les nenes i els nens que tenen premi són convidats a l'acte d'entrega de premis.
En la prova Cangur els premis es descriuen així: Primer premi; Premis per al pòdium; Premis de categoria A i Premis de categoria B, però el fet que hi hagi empats fa que en algun nivell del concurs alguns d'aquests tipus de premis no apareguin, perquè s'han acumulat a una altra categoria.
En la prova Cangur (entre primària i secundària) han participat 39.924 alumnes. Això, combinat amb els empats de puntuacions, vol dir que reben menció 412 alumnes. La sala on es fa l'entrega de premis, no pot acollir tots aquests nois i noies i els seus acompanyants.  Per tant la menció honorífica no comporta invitació a l'acte d'entrega de premis sinó que fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre un diploma de menció i un petit "obsequi matemàtic".

En totes les relacions d'aquesta pàgina es presenten mitjançant ordenació aleatòria els casos de participants que han quedat ex aequo pel fet d'haver obtingut la mateixa puntuació. Aquesta ordenació es genera cada vegada en el moment de carregar la pàgina.

L'acte d'entrega de premis de la I Prova Cangur de la SCM
i d'altres activitats individuals de la Societat Catalana de Matemàtiques
  tindrà lloc el dia 26 de maig de 2015
al Paranimf de la Universitat de Barcelona
presidit per la Consellera d'Ensenyament
i el Rector de la Universitat de Barcelona.


Les persones convidades rebran la invitació institucional,
amb tots els detalls de l'acte, al seu centre escolar,
per correu electrònic.
 


Nivell de cinquè d'Educació Primària
Primers premis
ex aequo amb 90 punts (encert total)
      Marco Horcajuelo Ballabriga (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
      Anna Galisteo Ibañez (Escola Mestres Montaña, Granollers),
      Joan Gómez Català (FEDAC-Gironella),
      Diego Parejo Merino (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
      Joel Sendra Revuelta (Claver, Lleida),
      Ainhoa Rius Curto (Escola Riumar, Deltebre),
      Biel Pons Zaragozá (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
      Andreu Suïls Alonso (Escola la Creu, Torrefarrera) i
      Clàudia Caselles Bodet (Escola Timorell - ZER Vall de l'Aranyó, Castelldans)
 
Premis de categoria B
amb 86,25 punts
      David Adell Cortés (Thau, Sant Cugat del Vallès)
ex aequo amb 86 punts
      Daniel Brugal Izquierdo (IPSE, Barcelona) i
      Víctor Domínguez Donoso (Escola Salvador Espriu, Roda de Berà)
Inici 

Els nens i les nenes participants que ocupen les posicions de la 13a a la 31a queden en situació d'empat amb la mateixa puntuació. Se'ls atorga una distinció que rebran al seu centre i s'indiquen tot seguit amb ordenació aleatòria.

Menció honorífica especial
ex aequo amb 85 punts
      Judith Vázquez López (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
      Mónica Tàrrega Benito (Infant Jesús, Barcelona),
      Ivan Gutiérrez Martínez (Escola Salou, Salou),
      Xavier Torrens Fitó (Tecnos, Terrassa),
      Vittorio Scarani (Escola Carme Guasch i Darné, Figueres),
      Clara Barriuso Gasulla (Escola Pompeu Fabra, Barcelona),
      Laura Pérez Garcia (Escola Fluvià, Barcelona),
      Miguel Puelma Martínez (Ginesta, Montcada i Reixac),
      Marta Juncarol Pi (Escola Provençals, Barcelona),
      Ander Parra Bernadette (Escola Pompeu Fabra, Barcelona),
      Patricia Andia Garcia (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Pol García Sanmartí (Santa Dorotea, Barcelona),
      Joan Cintas Navarro (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Andrea Contreras Grigelmo (Escola la Creu, Torrefarrera),
      Arnau Vilar Montanyà (Tecnos, Terrassa),
      Pau Pueyo Amorós (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Alejandro Vescovi Itoiz (Infant Jesús, Barcelona),
      Miguel Boixeda Rull (Escola Pi d'en Xandri, Sant Cugat del Vallès) i
      David Victor Juanas (Escola Pompeu Fabra, Barcelona)
Inici 

Fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre una menció honorífica.
Tot seguit se'n publica la relació ordenada per puntuació.

ex aequo amb 83,75 punts
      Cristina Rubió Jiménez (Sant Ignasi, Barcelona),
      Mireia Schaafstal Callau (Escola Montsant, Reus),
      Iker Martín Hernández (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat),
      Marcel Martí Casañé (Escola Antònia Simó Arnó, Almacelles),
      Pasqual Toral Sabaté (Escola Santa Anna, Castellvell del Camp),
      Leire Soteras Carles (Escola Bítem - ZER Riu Avall, Tortosa),
      Martina Navarro López (Sant Ignasi, Barcelona),
      David Pujol Ortega (Escola Maria-Mercè Marçal, Mataró),
      Deybid Silver Villanueva Rojas (La Mercè, Martorell),
      Anton Pomés Arnau (Escola Misericòrdia, Canet de Mar),
      Nil Masferrer Jiménez (Escola Nova Argentona, Argentona),
      Joan Montobbio Palmer (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Marc Escuder Potti (FEDAC-Pineda, Pineda de Mar),
      Candela Hernández Domingo (Escola Puiggraciós, La Garriga),
      Álvaro Martín Moreno (Mare Nostrum, Tarragona),
      Marina Artigot Souto (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      Lluc Andrada Nonell (Institut Escola Sant Joan de les Abadesses),
      Alex Hinojal Rodriguez (Escola Mestres Montaña, Granollers),
      Alexandre Rosales Dalmau (Sant Gregori, Barcelona),
      Idoia Menchón Estrada (Escola Elvira Cuyàs, Montcada i Reixac) i
      Marc Bossoms Costa (Institut Escola Sant Joan de les Abadesses)
amb 82,25 punts
      Santi Fernández Raya (Escola Federico García Lorca, Mollet del Vallès)
ex aequo amb 81,00 punts
      Pau Castro Stukaite (Escola Sant Pere i Sant Pau, Tarragona),
      David Ferrer Ferrer (Immaculada Concepció, Lloret de Mar) i
      Luis Antelmo Sanz Castelló (La Salle Bonanova, Barcelona)
ex aequo amb 80,00 punts
      Luis Utrilla Ramírez (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
      Xavier Parellada Ubach (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
      Hug Alemany Iglesias (Escola de Llers, Llers),
      Anna Garrigó Pastor (Tecnos, Terrassa),
      Miquel Rius Ayala (Thau, Barcelona),
      José Martin Alcaraz (Escola Joan Rebull, Reus),
      Zachary Bradford Walker (John Talabot, Barcelona),
      Lluís Gay Torné (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Nagore Martínez Arranz (Sant Miquel, Barcelona),
      Joaquim Deu Recasens (Sant Ignasi, Barcelona),
      Alex Rodríguez Reus (Escola Provençals, Barcelona),
      Maria Farrrarons Serra (Escola Tagamanent, La Garriga),
      Pol Ferrer Terés (El Clot, Barcelona),
      Ander García Mateu (Escola Charles Darwin, El Prat de Llobregat),
      Carles De Veciana Iglesas (John Talabot, Barcelona),
      Berta Codina Freixes (Escola Ramon Faus i Esteve, Guissona),
      John Asher Pitogo (Infant Jesús, Barcelona) i
      Roger Baiges Trilla (Escola Josep M. Soler i Gené, Montbrió del Camp)
ex aequo amb 79,75 punts
      Marina Cruz Busquets (Escola Malagrida, Olot),
      Lyle Visa Ceccaroni (Sadako, Barcelona),
      Laura Peñalver Revilla (Thau, Barcelona),
      Pol Ciendones Serra (Escola Malagrida, Olot),
      Pablo Guerrero Rodríguez (Montserrat, Barcelona),
      Núria Segadé Abel (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      Mariona Valls Gil (Escola de Xerta, Xerta),
      Andrea Cazalla Pozo (Immaculada Concepció, Lloret de Mar),
      Olau Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      Diego Rebés Navarro (Sant Ignasi, Barcelona),
      Roger Sallés Rius (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Pau Olivet Vidal (Gravi, Barcelona),
      Pau Boldó Rivera (Escola Puig Segalar - ZER Tramuntana, Viladamat),
      Federico Martí Silveira (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
      Marc Walden Poch (Hamelín-Internacional Laie, Alella) i
      Bruna Yuexi Granados Miràngels (Escola Malagrida, Olot)

Inici 

Nivell de sisè d'Educació Primària

Primers premis
ex aequo amb 83,75 punts
      Roger Salvador Carreté (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Manuel Piñera Velasco (Aula Escola Europea, Barcelona) i
      Roger Pons Olivan (Thau, Barcelona) 

Premis de categoria A
ex aequo amb 80 punts
      Adrià Gorina Castaño (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
      María Nieto Fernández (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú),
      Xavier Medina Vallès (Daina Isard, Olesa de Montserrat) i
      Andrés Vega Medrano (Cardenal Vidal i Barraquer, Cambrils)

Premis de categoria B
ex aequo amb 78,75 punts
      Maria Prada Xarau (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
      Jordi Barrios Fernández (Escola Ronçana, Santa Eulàlia de Ronçana),
      Dídac Marín Miró (Escola Josep Fusté, Alforja),
      Carlota Farré Lladró (Sant Gregori, Barcelona),
      Guiu del Castillo Jutglar (Escola L'Era de Dalt, Tona),
      Jana Corsellas Bergadà (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona) i
      Roc Reverter Gibert (Escola Gerbert d'Orlhac, Sant Cugat del Vallès)

Inici 

Els nens i les nenes participants que ocupen les posicions de la 15a a la 26a queden en situació d'empat amb la mateixa puntuació. Se'ls atorga una distinció que rebran al seu centre i s'indiquen tot seguit amb ordenació aleatòria.

Menció honorífica especial
ex aequo amb 77,50 punts
      Sergi Dalmau Oliva (Escola Llagut, Sant Pere Pescador),
      Roger Lozano Freixanet (Escola Pi d'en Xandri, Sant Cugat del Vallès),
      Víctor González López (Palcam, Barcelona),
      Eduardo Cid Pérez (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
      Jordi Capdevila Llaveria (Escola Santa Caterina, Vinyols i els Arcs),
      Jan Tarrats Castillo (Aula Escola Europea, Barcelona),
      Pol Masdeu Serra (Aula Escola Europea, Barcelona),
      Marçal Wendenburg Pons (Escola Lacustària, Llagostera),
      Paula Juan Royo (Aula Escola Europea, Barcelona),
      Diego Blasco Murillo (Mare de Déu del Roser, Barcelona),
      Paula Hebrard Llop (Avenç, Sant Cugat del Vallès) i
      Oriol Matarrodona Ferrer (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa)

Inici 

Fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre una menció honorífica.
Tot seguit se'n publica la relació ordenada per puntuació.

ex aequo amb 75 punts
      Arnau Genover Bassagañas (Escola Sant Pau, Figueres),
      Martí Vila Descarrega (Institut Escola Sant Joan de les Abadesses),
      Pol Pifarré Cots (Claver, Lleida) i
      Anna Salazar Cebrià (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona)
amb 74,75 punts
      Roger Rubiejo Díaz (Escola Doctor Fortià i Solà, Torelló)
ex aequo amb 73,75 punts
      Jordi Farràs Amigó (Betània-Patmos, Barcelona),
      Guillem Blanch Iglesias (Thau, Barcelona),
      Jaime Teixeira Izuzquiza (Sant Ignasi, Barcelona),
      Isaac Espina Godayol (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat),
      Alejandro Carrión González (La Mercè, Martorell),
      Joel González Jiménez (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Nerea Horcajada De Benito (Aula Escola Europea, Barcelona),
      Georgina Munné Reales (Thau, Barcelona),
      Pablo San Román Suárez (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
      Martí Sans Fontseca (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
      Eric Sánchez García (Escola Can Besora, Mollet del Vallès),
      Sara Pagès López (Escola L'Era de Dalt, Tona),
      Anna Izquierdo Mir (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
      Laura Figuerola Lorenzana (Escola Les Savines, Cervera),
      Lucía Juan Borrego (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú),
      Carla Hernández Morales (Sant Domènec Savio, Badalona),
      Àlex Vives Sànchez (Gravi, Barcelona),
      Núria Alvarez Martínez (Escola El Viver, Montcada i Reixac) i
      Aina Codina Capdevila (Escola Els Castanyers - ZER Guilleries, Viladrau)
ex aequo amb 73,50 punts
      Haizea Vidal Gómez (Escola Sant Sebastià, Els Pallaresos) i
      Francesc Chaves Arbonés (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat)
amb 73,25 punts
      Joel Quintano Vilosa (Escola Migdia, Girona)
ex aequo amb 72,50 punts
      Alba Navarro López (Escola Pompeu Fabra, Vallirana),
      Eduardo Martorell Ortuño (Sil, Barcelona),
      Sara Tubau Berenguer (Escola Santa Maria d'Avià, Avià),
      Alejandro De Las Heras Pato (Acesco, Parets del Vallès),
      Laura Torres Àlvarez (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
      Biel Pou Caminal (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
      Genís Costa Ribalta (Escola Les Savines, Cervera),
      Estela Jurado De La Rosa (Cultura Pràctica, Terrassa),
      Miguel Ausejo Gallego (Divina Providència, Vilanova i la Geltrú),
      Víctor Manuel Cruz Rubio (Sant Domènec Savio, Terrassa),
      Gerard Gutiérrez Cristóbal (Thau, Barcelona),
      Marc Rubio Oliva (Claret, Valls),
      Albert Navarra Pons (Betània-Patmos, Barcelona),
      Xènia Alemany Rovira (Monalco, Igualada),
      Silvia Fábregas Salazar (Escola Lavínia, Barcelona),
      Paradeda Arnt Christian (Escola Lacustària, Llagostera),
      Núria Sala Aymà (Escola Sesmon d'Oló, Santa Maria d'Oló),
      Josep Ma Rovira Solé (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
      Emma Font Segura (Aula Escola Europea, Barcelona),
      David Quintanilla Jiménez (Escola L'Era de Dalt, Tona),
      Dídac Pérez Pijoan (Escola Santa Caterina, Vinyols i els Arcs),
      Daniel Sanz Cáceres (La Mercè, Martorell),
      Clara Julià Royes (L'Avet, Terrassa),
      Àlex Badia Ibáñez (Betània-Patmos, Barcelona),
      Erik Junkin Royo (John Talabot, Barcelona),
      Guillermo Ramos Ramiro (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
      Marina Pineda Zamora (Sant Andreu, Badalona),
      Arnau Graus Cubeles (Thau, Barcelona),
      Eugènia Cabot Prat (Escola Sant Pau, Figueres),
      Daniel Bermejo Palencia (Sant Domènec Savio, Badalona),
      Max-irwin Vilaseca Hernández (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
      Albert Ruiz Carreras (Sant Domènec Savio, Badalona) i
      Ricard Viñas Ferran (Maria Auxiliadora, Barcelona)

Inici 

El I Cangur-Primària  de la SCM ha rebut una subvenció de 
              
entitat impulsora de les
Beques CiMs+Cellex
per al batxillerat internacional en Ciència i Matemàtiques


i la col·laboració decisiva de  


  Informació actualitzada
  del Cangur 2015
   per a primària

  Tota la informació del Cangur:
      Illes Balears
      País Valencià
      Catalunya i Andorra
         (Cangur i altres activitats
         de la SCM)