XXVI Prova Cangur de la SCM. 2021
Premis i distincions
Seus de Catalunya



        La Societat Catalana de Matemàtiques té establerta una distinció especial del Cangur, que anomena el pin de plata, que es considera una distinció pròpia del nostre Cangur i que valora una actuació globalment molt destacada d'alguns concursants.
Després d'analitzar els resultats dels darrers anys que es va poder celebrar el Cangur normalment i els d'aquest any pel que fa a 2n de batx, la comissió Cangur de la SCM ha decidit atorgar aquesta distinció a:
  • Lucas Martínez Delgado, que va cursar l'ESO al Col·legi Amor de Déu de Sant Adrià del Besòs i el batxillerat a l'Institut Jaume Vicens Vives, de Girona.
  • Àlex Rodríguez Garcia, que va cursar l'ESO a l'Institut Hipàtia d'Alexandria, de Lliçà d'Amunt, i l'Escola Cervetó, de Granollers,  i el batxillerat a l'Institut Jaume Vicens Vives, de Girona.
  • Ángel Rodríguez Salvador, alumne de Oak House School/Centre Educatiu Casa del Roure, de Barcelona.



 

  • En la prova Cangur els premis (15 alumnes per nivell) es descriuen així: Primer premi; Premis per al pòdium; Premis de categoria A i Premis de categoria B, com esvol simbolitzar amb aques ta imatge:
                                          
    Tanmateix el fet que hi hagi empats fa que en algun nivell del concurs alguns d'aquests tipus de premis no apareguin, perquè s'han acumulat a una altra categoria o que el repartiment no sigui, numèricament, tal com s'ha indicat, o que entre alumnes d'algun curs hi hagi més de 15 premis.
  • En aquesta pàgina els conjunts de més de dos d'alumnes ex aequo es presenten ordenats de manera que cada vegada que s'actualitza la pàgina es genera aleatòriament l'ordre de presentació. 
  • Les noies i els nois que apareixen en aquestes llistes de premis rebran (a part d'altres missatge sinfromatius) la invitació pr a assistir a l'acte d'entrega de premis del Cangur i altres activitats de la SCM, que se celebrarà el dia 16 de juny a les 6 d ela tarda al Palau de Congressos de Barcelona, a Montjuïc.
  • Oportunament s'anirà informant, des d'aquesta pàgina del detall de en què consisteix el premi,  s'enllaçarà la llista de mencions honorífiques de l'1%  i es farà pública la distinció dels pins de plata del Cangur.


Nivell de 5è d'EP del concurs Cangur-SCM-2021

Primers premis
ex aequo amb 120 punts (encert total)
      Eduardo Giménez López (Claret, Barcelona),
      Duna Polo Merenciano (Escola de Llers, Llers),
      Roger Canals Marcos (Escola La Cabana, Les Cabanyes),
      Queralt Díaz Muñoz (Tecnos, Terrassa),
      David Barajas Alcalde (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Nil Sanyé Sánchez (Escola Guerau de Liost, Les Franqueses del Vallès) i
      Llibert Cabrero Ruiz (Thau, Barcelona)

Premis de categoria A
ex aequo amb 116,25 punts
      Adrià Hoyos Rius (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
      Quim Pintor Villanova (Escola Àgora, Barcelona),
      Biel Arranz Muñoz (Claret, Barcelona) i
      Xavier Armenter Almenar (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona)

Premis de categoria B
ex aequo amb 115 punts
      Raul Pérez Carrasco (Sant Nicolau, Sabadell),
      Laia Jaffré Martínez (Escola Salou, Salou),
      Guillem Miguel Barbosa (La Salle Horta, Barcelona),
      Unai Garallar Mira (Sagrat Cor El Vendrell) i
      Rita Bis Tavira (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2021

Primers premis
ex aequo amb 120 punts (encert total)
      Marc Serrapiñana Ramon (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Ignacio González Santacana (Oak House British School, Barcelona),
      Berta Uria Velasco (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
      Pau Ramírez Llevadot (IPSI, Barcelona) i
      Irene Calderón Santiago (Escola Els Quatre Vents, Sant Jaume dels Domenys)

Premis de categoria A
amb 116,25 punts, ex aequ
       
Nil Amat Martí  (Claret, Valls)  i  Joan Arch Adell (Sant Miquel, Barcelona)

i ex aequo amb 115 punts
      Yile Liu (Sant Lluís, Barcelona),
      Joan Monegal Broggi (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Sasha Corbella Eltsova (Escola Josep M. Soler i Gené, Montbrió del Camp),
      Oriol Gomez Guardiola (Montseny-Poblenou, Barcelona),
      Eric Solé Mauri (Escola Pia de Balaguer, Balaguer) i
      Álvaro Iglesias Martín (Maristes Sants - les Corts, Barcelona)

Premis de categoria B
ex aequo amb 113,75 punts
      Ona Munné Esteve (Thau, Barcelona),
      Ferran González Castillo (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
      Nil Hinners Garcia (Escola Gonçal Comellas, Avinyonet de Puigventós) i
      Sebastián Tombeur Lusquinos (Escola Gerbert d'Orlhac, Sant Cugat del Vallès)

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2021

Primer premi
amb 143,75 punts
      Marc Castellà Rivero  (Casp-Sagrat Cor de Jesús,  Barcelona)   

Premis de pòdium
amb 133,75 punts
       Joan Puig Cortina (Institut Montserrat Roig, Barcelona)
amb 131.25 punts   
       Ricardo Batanero Moranchel (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat)

Premis de categoria A
ex-aequo amb 130 punts

      Elisa Cunillera Galán (Institut Dolors Mallafrè i Ros, Vilanova i la Geltrú),
      Roger Soler Galindo (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt) i
      Vera Morancho Bargas (Aula Escuela Europea, Barcelona)

amb 128,75 punts
       Iván Pizarro Funes  (Sant Miquel, Barcelona)
amb 128,5 punts

       Pau Carrillo Nadeu (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès)
amb 128.25 punts

       Joana Ubach Quintana  (Institut Nicolau Copèrnic, Terrass)

Premis de categoria B   
ex aequo amb 127.5 punts
      Pablo Rodriguez Maza (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Guillem Vizcarro Sánchez del Valle (Institut Ernest Lluch, Barcelona) i
      Jon Ramos Aguiar (La Salle Gràcia, Barcelona)
amb 127,25 punts

      
Kílian García Oter (Institut Caterina Albert,  Barcelona)
amb 126.75 punts
       Xiangbo Yang    (Monlau, Barcelona
)
i ex aequo amb 126,25 punts
      Adrián Caballero Marín (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
      Marc Albaigès Llop (Institut Jaume Balmes, Barcelona) i
      Marina Misaki Alioto Alioto (Institut Viladomat, Barcelona)


Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2021

Primer premi
amb 146,25 punts
      Arnau Bulach Masgrau (Institut Joaquima Pla i Farreras, St. Cugat del Vallès)

Premis de pòdium
amb 137,5 punts
       
Arnau Fabra Barceló   (Institut Les Planes, Santa Bàrbara)
amb 135 punts   
       Pol Riera Brufau  (Montessori-Palau, Girona)

Premis de categoria A
amb 130 punts
     
Jaume Querol Redó (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona)
amb 128,75 punts
       
Miquel López Tormo  (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona)
ex aequo amb 127,5 punts
      Octavi Costa Frers (Institut Montserrat, Barcelona),
      Han Jin (St. Peter's School, Barcelona) i
      Maria Lasierra Escudero(Montserrat, Barcelona)
amb 123,75  punts
     
Ewan Ellman Soler  (Súnion,  Barcelona)

Premis de categoria B
amb 122 punts
     
Pau Pérez Argemí   (Institut Teresa Pàmies, Barcelona)
ex aequo amb 121.25 punts
      Marc García Comas (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Liam Navarra Masquefa (FEDAC-Horta, Barcelona) i
      Guillem Puig Cucurella (Joviat, Manresa)
amb 120 punts
     
Lidia Sierra Magrazó   (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus)
amb 119,5 punts
      Marc Subirats Múria  (Institut Cristòfol Despuig, Tortosa)


Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2021

Primer premi
amb 138,75 punts
    
Arnau Noguera Moreno     (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt)

Premis per al pòdium
amb  136,25  punts
    
Izan Membrive Zurita    (Institut de Santa Coloma de Farners)
amb  135  punts
     
Arnau del Río Sanz   (Institut Joan Mercader,  Igualada)

Premis de categoria A
amb  133,75  punts

     
Àlex Cervilla Murga    (Meritxell, Mataró   )
amb  132,5 punts
     
Arnau Pino Jacomet   (Institut Montilivi, Girona)
amb  130.0  punts

     
Sergi Márquez Hernández    ( Goar, Viladecans)
amb  128.75 punts
    
Nil Torras Cabot   (IPSI, Barcelona)
amb   127  punts
     
Gustavo Oliveira Da Mota    (Institut Badalona VII, Badalona)
amb   126.25  punts
     
Carlos Medina Galvez  (Institut Frederic Mompou, Sant Vicencç dels Horts)

Premis de Categoria B
amb  124.75  punts

     
Pol Rengel Rabassa     (Xaloc,  L'Hospitalet de Llobregat)
amb  122.5  punts
    
Genís Sancho Sánchez  (Institut Josefina Castellví i Piulachs, Viladecans)
amb  121.25  punts

     
Mar Artigas Martori    (Institut Domènec Perramon ,  Arenys de Munt)
ex-aequo amb 121  punts
    
Pol Grau López (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus  i 
     Nil Vilanna Sentís (Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera)
amb   120  punts
     
Miquel Orpella Crusafon    (Montserrat, Barcelona)


Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2021

Primer premi
amb 143,75 punts
    
Roger Lidón Ardanuy  (Minguella, Badalona)

Premis per al pòdium
amb 132,5 punts
    
Alèxia Escudero Ribó  (Sec. d'Institut Morelló, Esterri d'Àneu)
amb 126,75 punts
    
Adriana Aguiló Martinez   (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria A
amb 126,25 punts
      
Nil Leg Bogunya (Escola Pia de Terrassa)
amb 124,5 punts
     
Laia Gabaldà Roqué (Institut EmperadorCarles, Barcelona) 
amb 123,25 punts
      
Roger Gargallo Galindo  (IPSI, Barcelona)
amb 120,75 punts
     
Martí Vallhonesta Rodríguez (Mare de Déu dels Dolors, Sant Boi de Llobregat)
amb 120 punts
        
Laia Abio Buil   (Institut de Sant Pol de Mar)
ex-aequo amb 118,75 punts
       
Berta Bach Manresa  (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès) i
       Gerard Garcia Cañas (Institut Pere Vives i Vich, Igualada) 

Premis de categoria B
amb 117 punts
   
Helena Folia Cots (Institut Jaume Balmes,  Barcelona)
amb 116,75 punts,
     
Marcel Oliveras Mogas (Lestonnac, Mollet del Vallès)
amb 115,75 punts
   
Aniol Saura Wenzl   (Institut Pau Vila, Sabadell)
amb 115 punts, ex aequo
     Daniel Hurtado Labandeira  (Institut Ernest Lluch, Barcelona)  i
      Eric Mateos Coll  (Freta, Calella)


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2021

Primer premi
amb 123,75 punts
    
Joan Tubert Mascort     (Institut de Cassà de la Selva)

Premis per al pòdium
ex aequo amb 121,25 punts
    
Pau Martí Biosca i  Bernat Pagès Vives   (Institut Jaume Vicens Vives,  Girona)

Premis de categoria A
amb 117,25 punts
     
Gerard Grau García   (Aula Escuela Europea,  Barcelona)
amb 109,75 punts
      Laura Guberna Arraiza  (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 104,75 punts
     
David Xifré Palacios  (Institut Gabriel Ferrater i Soler,  Reus)
amb 102,5 punts
      
David Caballero Francisco   (Aula Escuela Europea,  Barcelona)
amb 102 punts
     
Abel Salinas Sellas (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 101 punts
     
Jorge Pascual Gonzalo (Montseny-Poblenou,     Barcelona)

Premis de categoria B
amb 100 punts
     
Óscar Sureda Cuevas  (Institut Santa Eugènia, Girona)
amb 99.75 punts
         
Jianyi Lin     (Sagrat Cor-Diputació,  Barcelona )
amb 99,5 punts
    
Lucia Calzado García   (Aula Escuela Europea,  Barcelona)
amb 99,5 punts
         
Miquel Ainaud Fondevila  (Aula Escuela Europea,  Barcelona)
amb 98.75 punts
       Cesar Elias Mejia Rota  (Institut Can Planas,  Barberà del Vallès) 
amb 98,25 punts

        Raúl Toribio Abalde (Institut Montserrat, Barcelona)  


Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2021

Primer premi
amb 137,5 punts
    
Àlex Rodriguez García  (Institut Jaume Vicens Vives,  Girona)

Premis per al pòdium
amb 117,5 punts
     
Gabriel Isaac Badia Estany (Institut Josep Brugulat, Banyoles)
amb 105,75 punts
       Joan Vila Miñana (Institució Cultural del C.I.C., Barcelona)

Premis de categoria A
amb 103,35 punts
    
Paula Esquerrà Giné (Aula Escuela Europea, Barcelona) 
amb 102,5 punts

      
Ángel Rodríguez Salvador (Casa del Roure, Barcelona)
amb 100  punts
      
Andrés Vega Medrano (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus)
amb 98,25 punts, x-aquo
     
Joana Pech Alberich  (Aula Escuela Europea,  Barcelona) i
     Vidal Perea Cívico  (Institut La Garrotxa, Olot)
amb 97 punts
     
Arnau Tomás Homar   (Institut Salvador Espriu,  Barcelona)

Premis de categoria B
amb 96  punts
     
Lucas Martínez Delgado  (Institut Jaume Vicens Vives,  Girona)
amb 92,5 punts
     
Àlex Recasens Ramón   ( Institut Vilatzara, Vilassar de Mar)
amb 91,25  punts
     
  Alex Müller Bort   (Institut Narcís Monturiol, Barcelona)
amb 91  punts
     
  Joan Blay Gómez  (Súnion, Barcelona)
amb 90,75  punts
     
  Eduard Carbonell Santasusana (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú)
amb 87,75 punts, ex-aequo
      
Pol Plana Torrents  (Jesús, Maria i Josep,  Barcelona) i
       Pol Ribera Moreno  (Puigcerver, Reus)