XXVI Prova Cangur de la SCM. 2021

Mencions de l'1% de millors puntuacions
Seus de Catalunya


Pàgina de premis del Cangur 2021



  • En cada nivell, fins a l'1% de participants amb millors puntuacions reben un diploma de menció honorífica i una publicació elaborada per la comissió Cangur de la SCM. Aquests detalls que corresponen a cada concursant amb menció s'enviaran directament als centres escolars a partir del dia 21 de juny.
  • En aquesta pàgina es fan constar els nois i les noies que obtenen aquesta distinció que, tanmateix, no inclou la invitació a l'acte d'entrega de premis. Es tracta d'una distinció, no d'un premi en el sentit estricte.
    • S'indica la posició obtinguda. En els empats, indicats amb ex aequo, tots els participants amb la mateixa puntuació tenen la mateixa posició en la classificació i es presenten en una ordenació fixa, que s'ha generat aleatòriament.

Us pot interessar: Campus Cangur 2021

A partir de l'impuls de la SCM, s'anuncia el Campus-Cangur 2021.

  • L'obsequi que la SCM ofereix com a  premi de la prova Cangur 2021, per a concursants que l'han obtingut (15 per nivell escolar) és l'assistència gratuïta al Campus-Cangur, que es realitzarà el mes de setembre amb l'organització de eXplòrium, serveis educatius

  • Tanmateix la possibilitat de participar en el Campus-Cangur s'obre totes les noies i tots els nois que han participat en la prova Cangur 2021 a Catalunya, molt en especial a aquelles i aquells que han obtingut menció honorífica i apareixen en aquesta pàgina o bé apareixen a le sllistes dle millor 6%. Teniu tota la informació en aquest enllaç



Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2021 (12.304 participants)

17.- ex aequo: Oscar Gil Martín (Escola Els Quatre Vents, Sant Jaume dels Domenys),
      Helena Esteve Badia (Escola Jaume Balmes, Cervera),
      Ignacio Alvarez Carranza (Escola Honorable Josep Tarradellas, El Prat de Llobregat),
      Álex Martínez Portabella (Nazaret, Esplugues de Llobregat),
      Maria Yubero Camacho (Claret, Barcelona),
      Pau Torras Cabot (IPSI, Barcelona),
      Carla Itó Gómez (Sagrada Família, Barcelona),
      Albert Barba Boj (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona),
      i Pol Martínez Vázquez (La Salle Bonanova, Barcelona), 113,75 punts
26.- ex aequo: Oscar Martin Caldentey (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
      Gina Porterias Ferrer (Escola de Llers, Llers),
      Ivet Rull Fayet (Escola de Llers, Llers),
      Adam Ajbir Mamouni (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
      Asier Otal González (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
      i Neus Cot Murgadas (Thau, Barcelona), 111,25 punts
32.- Amina Attiaoui Kasmi (Escola Setelsis, Solsona), 111 punts
33.- ex aequo: Nora Roura Freixas (Vedruna, Palamós),
      Roger Esteve Bagudanch (Escola Lacustària, Llagostera),
      Martí Atserias Manev (Escola La Pau, Sant Sadurní d'Anoia),
      Gerard Castañer Bordas (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
      Oriol Cuadrado Cerulla (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
      Dylan Miranda Zardain (Meritxell, Mataró),
      Jan Ferré Alfonso (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Carla Benedito Gimeno (Claret, Barcelona),
      i Joel Delgado Sabrià (Montserrat, Barcelona), 110 punts
42.- Lluc Álvarez Serrano (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui), 109,75 punts
43.- ex aequo: Tomás Robert Russo Pazos (Escola Salou, Salou),
      Noa Arcelin Mallada (Elisabeth, Salou),
      Guillem Ronda Hidalgo (Claret, Valls),
      Laia Gimeno Peiró (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
      Júlia Manchado Llopis (Mare de Déu de la Serra, Montblanc),
      Zhenyu Rao (Sagrat Cor, Amposta),
      Carolina Aso Bikbaeva (Sagrada Família, Lleida),
      Elna Duran Castey (Escola Can Puig, Banyoles),
      Pau Mercader Viñas (Escola Can Puig, Banyoles),
      Aniol Gras Masferrer (Escola Forn d'Anells, Fornells de la Selva),
      Uri Carbó Casado (Oak House British School, Barcelona),
      Nil Mustieles Vázquez (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
      Joan Romeu Ortiz (Sant Nicolau, Sabadell),
      David Alonso Banyuls (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
      Bru Barbero Orviz (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Àitam Peñalva Peñas (Gravi, Barcelona),
      Ingrid Iracheta Sala (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
      Oriol Berenguer Peguera (Thau, Barcelona),
      i Blanca Basolí Dunjó (Badalonès, Badalona), 108,75 punts
62.- Héctor Mendoza Martínez (Escola Enxaneta, Terrassa), 108 punts
63.- ex aequo: Lluc Curto Rullo (Escola Sant Jaume, Sant Jaume d'Enveja),
      Daniel Badía Freixes (Escola Joan Maragall, Lleida),
      Marcos Mallorquí Llop (Escola Migdia, Girona),
      Aleix Bruns Comalada (Escola Bora Gran, Serinyà),
      Jan Ribas Tura (Escola Forn d'Anells, Fornells de la Selva),
      Miquel Adell Saballs (Escola Lola Anglada, Sant Quirze del Vallès),
      Diego Liria Marcos (Escola Guerau de Liost, Les Franqueses del Vallès),
      Noa Roca Miyar (Escola L'Arjau, Vilanova i la Geltrú),
      Ian Ortiz Morla (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
      Ivan Robledo Expósito (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
      Nicolas Auden Wise (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Anna Anguera Gironés (Sant Miquel, Barcelona),
      Aina Catllà Martínez (El Clot, Barcelona),
      Àlex Alegre Otero (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
      Aleix Gadea Gelada (Betània-Patmos, Barcelona),
      Joana Caldés Fernández (Thau, Barcelona),
      i Éric Gonzalo Timón (Garbí Pere Vergés, Badalona), 107,5 punts
80.- Alba Rodríguez Triguero (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat), 107 punts
81.- ex aequo: Biel Jurado Ballalta (Escola Angeleta Ferrer, Mataró),
      i Olivia Gayán Company (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 106,25 punts
83.- ex aequo: Arnau Garcia Aranda (Sagrat Cor, Amposta),
      Josep Ghazi Morera (Escola Enxaneta, Terrassa),
      Biel Clemente Boix (Escola Salvador Espriu, Granollers),
      i Àlex Duró Esquerrà (La Salle Bonanova, Barcelona), 106 punts
87.- ex aequo: Sira Pisa Cardona (Escola Setelsis, Solsona),
      Huibo Chen (Escola Pla de Girona, Girona),
      Queralt Buira Pascual (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),
      Biel Serra Llop (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
      Eduardo Avilés Grueso (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
      Sara Michelle Phall Suarez (Escola Bernat de Mogoda, Santa Perpètua de Mogoda),
      Aina Fornos Marin (Sant Jordi, Vilassar de Dalt),
      Marc Pérez Vega (Nazaret, Esplugues de Llobregat),
      i Nora Enrich de la Cruz (Claret, Barcelona), 105 punts
96.- ex aequo: Ana Gómez Asensio (Mare Nostrum, Tarragona),
      Martí Pacheco Espinosa (Escola Progrés, Badalona),
      Carla Torrents Bosch (Thau, Sant Cugat del Vallès),
      Mireia Casanovas González (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú),
      Sara Casero Griñón (Tecnos, Terrassa),
      Jordi Soler Estrada (Escola Les Escoles, Gurb),
      i Pau Collet Priu (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 104,75 punts
103.- Max Palau Sánchez (Thau, Barcelona), 104,5 punts
104.- Aina Carricondo Concepción (Escola Granullarius, Granollers), 104 punts
105.- ex aequo: Mireia Andreu Muñoz (Claret, Valls),
      Agnès Solé Robert (Escola Beat Bonaventura Gran, Riudoms),
      Jordi López Boté (Jesuïtes Lleida - Col·legi Claver Raimat, Lleida),
      Jordi Aiguabella Catalán (Escola Ramon Farrerons, Bell-lloc d'Urgell),
      Núria Ortega Poyato (Escola Migdia, Girona),
      Martí Pagans Carmona (Escola Verd, Girona),
      Guillem Bayer Dávila (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),
      Abril Mendoza Trepat (Escola Fluvià, Barcelona),
      Violeta Vergara Algueró (Escola Fluvià, Barcelona),
      Joaquim Pons Ter (FEDAC-Manresa, Manresa),
      Daniel Gómez García (Fax, L'Hospitalet de Llobregat),
      Jordina Valls Roca (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Maria Quintana Vega (Asunción de Nuestra Señora, Barcelona),
      Clàudia Gómez Palou (Gravi, Barcelona),
      Adrià Arboix Garcia (Claret, Barcelona),
      Juan Eduardo Benites Gonzales Vigil (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
      i Marc Marcé Sentís (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 103,75 punts
122.- Carlota Rivas Barrachina (Puigcerver, Reus), 103,5 punts
123.- ex aequo: Iu Bosch Farré (Escola L'Estel, Sant Guim de Freixenet),
      Julen Gil Sánchez (Maria Auxiliadora, Terrassa), 103 punts

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2021 (12.344 participants)

18.- Astrid Olivé Leurs (Claret, Valls), 112,5 punts
19.- Sara Martín Mateu (Sant Miquel dels Sants, Vic), 112 punts
20.- ex aequo: Pau Roy Mercé (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
      Daniel Carpenter (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
      Teo Carbonell Nogales (John Talabot, Barcelona),
      i Ivan Quevedo Guzman (Proa, Barcelona), 111,25 punts
24.- ex aequo: Txell Montserrat Cerdà (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),
      Mateu Falguera Riu (Escola Sant Miquel, Miralcamp),
      Joan Pera Toral (Escola Bora Gran, Serinyà),
      Ariadna Cantó Hidalgo (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
      Arnau Pages Andreu (Escola Sant Jordi, Vilanova i la Geltrú),
      Nel Petitfaux Sánchez (Escola Serena Vall, Sant Andreu de Llavaneres),
      Aina Capdevila Fàbregas (Sagrada Família, Viladecans),
      Natali Vargas Nazaria (Canigó, L'Hospitalet de Llobregat),
      Anait Enikolopova (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      i Vicenç Olivares Gallach (IPSI, Barcelona), 110 punts
34.- ex aequo: Aleix Llaberia Matas (Escola Josep M. Soler i Gené, Montbrió del Camp),
      Gerard Codina Malet (Escola Aldric, Cassà de la Selva),
      Sasha de Jong Ruiz (Escola Torres Jonama, Mont-ras),
      Roger Aced Codina (Escola Can Besora, Mollet del Vallès),
      Pau Romero Laborda (Escola Pau Romeva, Barcelona),
      Leo Ayuso Enériz (Oak House British School, Barcelona),
      Lily Mayhew Sanmartí (Oak House British School, Barcelona),
      Bruna Ametller López (Escola Canigó, Sant Just Desvern),
      Oriol Gordillo Valverde (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
      María Belén Viúdez Miñana (La Vall, BELLATERRA),
      i Lluc - Georges Savaris Catafal (Aula Escuela Europea, Barcelona), 108,75 punts
45.- Lucia Morata Casado (Maristes Sants - les Corts, Barcelona), 108 punts
46.- ex aequo: Arlet Roca Castells (Puigcerver, Reus),
      Guillem Calvo Masllopart (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
      i Sofia Valdés Pereiro (Escola La Lió, Premià de Mar), 107,5 punts
49.- ex aequo: Bernat Losilla Llobet (Institut Escola Mestre Andreu, Sant Joan de les Abadesses),
      Jan Martínez Permanyer (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
      i Artem Sorochanov (Betània-Patmos, Barcelona), 107 punts
52.- ex aequo: Miriam Sendra Revuelta (Jesuïtes Lleida - Col·legi Claver Raimat, Lleida),
      Maikel Luís Pimbomaza Zambrano (Escola Josep Pallach, Figueres),
      Marta Coll Alvarez (Escola Granullarius, Granollers),
      Oriol Puente Ortega (Escola L'Alzinar - ZER Baix Montseny, Campins),
      Roger Vázquez Llebot (El Clot, Barcelona),
      Lola Álvaro Yoldi (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
      i Miles Ryan Campbell (St. Peter's School, Barcelona), 106,25 punts
59.- Laia Cots Nogué (Escola Montbui, Caldes de Montbui), 106 punts
60.- ex aequo: Bruno Viñes del Río (La Salle, Reus),
      i Pau Hernández Pascual (Sant Felip Neri, Barcelona), 105,75 punts
62.- ex aequo: Naïs Ceron Lee (Escola Pax, Tarragona),
      Martí López Ginés (Escola Arnau Berenguer, El Palau d'Anglesola),
      Leni Derlet (Escola Ruiz Amado, Castelló d'Empúries),
      Aina Bosacoma Xifra (Escola Puig d'Arques, Cassà de la Selva),
      Xavier Quilez Torrent (Montseny-Poblenou, Barcelona),
      Marc Serra Bruch (Escola L'Era de Dalt, Tona),
      Coaner Marco Vilarasau (FEDAC-Súria, Súria),
      Laia Sala Juncadella (Escola Sesmon d'Oló, Santa Maria d'Oló),
      Roc Puig Codina (El Roser, Sant Julià de Vilatorta),
      Claudia Thompson de Paz (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat),
      Aleix Guasch Paez (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
      Pol Folch Pedrerol (Proa, Barcelona),
      i Diego Rasa Abad (Sagrado Corazón, Barcelona), 105 punts
75.- ex aequo: Adrià Pedret Llombart (Escola Josep M. Soler i Gené, Montbrió del Camp),
      i Marc Vivero Puga (Maristes Sants - les Corts, Barcelona), 104,75 punts
77.- ex aequo: Joan Domingo Cebamanos (Institució Tarragona, Reus),
      Joana Ferrer Bernardi (Escola Les Muralles, Montblanc),
      Cristina Iborra Bonet (Maristes Montserrat, Lleida),
      Oriol Vivet Vilageliu (Escola Santa Bàrbara - ZER Els Castells, Vidrà),
      Alba Palau López (Escola Lacustària, Llagostera),
      Genís Sanclement Medina (Escola Estel, Molins de Rei),
      Emma Martín Mateu (Sant Miquel dels Sants, Vic),
      Nil Troitiño Sanahuja (Escola Josep Masclans, Vallbona d'Anoia),
      Alex Viñeta Vilaseca (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
      Eulàlia Nadal Molins (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
      Joan Almela Fernández de Losada (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Victor Tobías Vergés (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Biel Orriols Rodríguez (El Clot, Barcelona),
      Aitana Esteban Saldaña (Sant Lluís, Barcelona),
      Oriol Callejero Vela (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
      Pablo Ribes de la Gala (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
      Camilo Julià Cortina (La Salle Bonanova, Barcelona),
      Maria Campanyà Viñeta (Thau, Barcelona),
      Guillem Sunyer Esono (Sant Felip Neri, Barcelona),
      i Pablo Ramírez Vázquez (Nen Jesús de Praga, Badalona), 103,75 punts
97.- Yago Alegret Jiménez (Montserrat, Barcelona), 103,25 punts
98.- Albert Acevedo Azón (Escola El Cim, Teià), 102,75 punts
99.- ex aequo: Blai Valero Mora (Escola Pax, Tarragona),
      Oriol Rus Valldosera (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),
      Elena Armora Lahuerta (Mare Nostrum, Tarragona),
      Marta Herrero Olalla (Mare de Déu del Carme, Tarragona),
      Biel Estrada Cornellana (Escola Pau Romeva, Barcelona),
      Armand Massa Clastre (Escola La Lió, Premià de Mar),
      Inés Giannini Suarez (Oak House British School, Barcelona),
      Marc Álvarez Forga (Oak House British School, Barcelona),
      Bruna Cardona Espluga (FEDAC-Súria, Súria),
      Marc Guinart Arranz (IPSI, Barcelona),
      i Emma Grávalos Oms (La Salle Bonanova, Barcelona), 102,5 punts
110.- ex aequo: Lucia Milán Gallardo (Escola La Lió, Premià de Mar),
      Oriol Pomés Morgades (Escola Sant Domènec, Santa Margarida i els Monjos),
      Gal·La Mill Javier (Montagut, Vilafranca del Penedès),
      Martín García-Moreno Fernández (FEDAC-Horta, Barcelona),
      i Ivet Granell Barberà (Thau, Barcelona), 102 punts
115.- Daria Obiol Bernadàs (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 101,75 punts
116.- ex aequo: Lucía Gómez Amate (Escola Pax, Tarragona),
      Paula Domínguez de Haro (Escola Joan Rebull, Reus),
      Jaume Maurín Pons (Santa Teresa de Jesús, Tarragona),
      Ian Bertran Yu (Maristes Montserrat, Lleida),
      Albert Arqué Riera (Bell-lloc del Pla, Girona),
      Sergi Gutiérrez Figueras (Montagut, Vilafranca del Penedès),
      Júlia Ruiz Mainar (Airina, Terrassa),
      Aina Dalmases Vilà (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa),
      Rebollo Crespo Anna (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
      Ariadna Sarri Gordon (Escola Les Escoles, Gurb),
      Àlex Parés Casals (Sant Miquel, Barcelona),
      Emma Burgos Oliver (Joan Roca 1953, Barcelona),
      Xavier Barba Ribas (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 101,25 punts
 

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2021  (19.345 participants)

18.- Valentina Sans Bayo (Institut Vila de Gràcia, Barcelona), 125,75 punts
19.- Cristina Moncusi Juan (Puigcerver, Reus), 125 punts
20.- ex aequo: Berta Ventura Güell (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
      i Lara Vicente López-Osornio (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès), 124,75 punts
22.- ex aequo: Oriol Mangues Rubia (Institut Icària, Barcelona),
      i Roger Comellas Vilamala (La Salle-Berga, Berga), 123,75 punts
24.- Roberto Fernández Pombal (Mare de Déu del Carme, Tarragona), 123,5 punts
25.- ex aequo: Pere Gómez Gou (Montessori-Palau, Girona),
      Anna Blanco Vilaró (Institut Viladomat, Barcelona),
      Berta Gil Coleto (Institut Viladomat, Barcelona),
      Berta Núñez Gallarde (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
      i Akane Sabarich Segalà (Montagut, Vilafranca del Penedès), 122,5 punts
30.- Marc Fernández Miranda (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 122,25 punts
31.- Eva Bunyesc Courcelle (Institut Joan Oró, Lleida), 122 punts
32.- Nael Vázquez Burguiere (Sant Miquel, Barcelona), 121,75 punts
33.- Maria Triginer Salvatella (Betània-Patmos, Barcelona), 121,25 punts
34.- ex aequo: Jordi Rius Trillas (Vedruna Tàrrega, Tàrrega),
      Shun Wang (Montessori-Palau, Girona),
      Sara López Delgado (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
      Laia Amaré Arnàez (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
      i Martí Prado Curell (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 120 punts
39.- ex aequo: Jaume Hermosa Domènech (Institut Vapor del Fil, Barcelona),
      Gabriel Rodriguez Valenzuela (Institut Icària, Barcelona),
      i Andrés Arroyo Álvarez (Sant Gabriel, Viladecans), 119,75 punts
42.- ex aequo: Jordi Rodríguez Alberich (Teresià, Tortosa),
      Marc Torres Bosch (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
      Marc Gras Melchor (Brianxa, Tordera),
      Miquel Parisi Saura (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
      i Andrea Natali (Sil, Barcelona), 118,75 punts
47.- Nil Torrents Inglés (Sec. d'Institut Tiana, Tiana), 118,5 punts
48.- ex aequo: Boas Willem van Gelder (Institut Puig Cargol, Calonge),
      Diego Porras Quevedo (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
      Asier Hernández Cortés (Escoles Freta Educació Maresme, Mataró),
      i Abril García Lacambra (Tecnos, Terrassa), 117,5 punts
52.- ex aequo: Coral Ginabreda Palomo (Institut Escola Pla de l'Avellà, Cabrera de Mar),
      Sira Batlles Cabré (Institut La Sagrera Sant Andreu, Barcelona),
      Joaquim Cruzet Fernández (Sant Pau, Barcelona),
      i David Ruiz Carrión (Salesià de Sant Josep, Barcelona), 117,25 punts
56.- ex aequo: Martí Perpiña Ramírez de Arellano (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
      Víctor García Gutiérrez (La Salle, Reus),
      i Maymó Oliart Pol (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès), 117 punts
59.- Pablo Onandia Serrano (Casa del Roure, Barcelona), 116,75 punts
60.- ex aequo: Daniel Falcón Lafarga (Mare de Déu del Carme, Tarragona),
      Sergi Puigdollers Fuillerat (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
      i Liyan Chen Xu (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 116,25 punts
63.- ex aequo: Ivan Plana Vila (Institut Castell d'Estela, Amer),
      i Ariadna Lidón Ardanuy (Minguella, Badalona), 116 punts
65.- ex aequo: Guim Borrell Bullich (Institut Icària, Barcelona),
      Pablo François Christian Félix Bres-Negretti (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
      i Clara Castelló Santacruz (IPSI, Barcelona), 115,75 punts
68.- ex aequo: Pau Pons Borrallo (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
      i Joan Solé Molina (Maristes La Immaculada, Barcelona), 115,5 punts
70.- ex aequo: Bruna Palou Novillo (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori),
      Yago Carretero Candial (Institut 22@, Barcelona),
      Ivan Torralba Ariza (Escoles Freta Educació Maresme, Mataró),
      i Anton Meneses Julià (Institut Teresa Pàmies, Barcelona), 115 punts
74.- ex aequo: Òscar Fernández Alcoba (Institut Viladomat, Barcelona),
      Jan Bermejo Martín (Institut Vall d'Hebron, Barcelona),
      Arnau Redondo Serracarbasa (Institut Moianès, Moià),
      Neus Cusó Rodríguez (Mireia, Montgat),
      i Bruna Vázquez Barrio (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona), 114,75 punts
79.- ex aequo: Iker Kolás Conde (Institut de Tecnificació, Amposta),
      i Martí Salom (Thau, Barcelona), 114,5 punts
81.- Gerard Casas Marcet (Institut Nicolau Copèrnic, Terrassa), 114,25 punts
82.- ex aequo: Mohamad Daoud (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
      Berta Sancho Berjillos (La Salle, Manresa),
      Teo Carbó Casado (Casa del Roure, Barcelona),
      i Conrad López Garcia (Infant Jesús, Barcelona), 113,75 punts
86.- ex aequo: Marc Galcerà Merino (Mare de Déu del Carme, Tarragona),
      Pau Casanovas Casadevall (Montseny-Poblenou, Barcelona),
      Nicolás Padilla Romero (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
      i Joan Castells Bassas (La Salle Bonanova, Barcelona), 113,5 punts
90.- ex aequo: Octavi Jové Fernández (El Carme, Tarragona),
      Àlex Bonet Codina (María Inmaculada, Tremp),
      Anna Gasull Pedra (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
      Víctor Gutiérrez Notario (Institut Vilatzara, Vilassar de Mar),
      Ken Ros Hirano (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
      Biel Eixarch Gascón (FEDAC-Horta, Barcelona),
      i Pasid Quintana Sangchaitaweerux (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 113,25 punts
97.- ex aequo: Roger Arranz Arnau (Institut Vila-seca, Vila-seca),
      Francisco Diego López Fernández (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
      Víctor Beltrán Farré (María Inmaculada, Tremp),
      Jan Sala i Tarré (Institut Abat Oliba, Ripoll),
      Eduard Carrillo González (Institut Alexandre Deulofeu, Figueres),
      Marçal Sansó Busquets (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      Oriol Costa Rigau (Ginebró, Llinars del Vallès),
      Alex Galo Blanco (Institut Carles Vallbona, Granollers),
      Sarkar Cuadrado Odo (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),
      Àlex Puigdollers López (Sant Nicolau, Sabadell),
      Matias Anchoriz Suñol (Infant Jesús, Barcelona),
      i Jan Borwankar Visa (Sant Pau, Barcelona), 112,5 punts
109.- ex aequo: Lucas Font Bartumeus (Sant Gregori, Barcelona),
      i Elena Negra Tiana (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 112,25 punts
111.- ex aequo: Joan Alasà Martínez (Mare de Déu del Carme, Tarragona),
      Daniel Benavides Yang (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
      Oriol Colomer López (Ginebró, Llinars del Vallès),
      Gil Franquesa Pinilla (Institut Moianès, Moià),
      Xinnuo Yang (Mestral, Sant Feliu de Llobregat),
      Marc Prats Plensa (Mireia, Montgat),
      i Jan Jurado Ballalta (Institut Alexandre Satorras, Mataró), 112 punts
118.- ex aequo: Nora Sureda Garcia (Institut Escola Francesc Cambó i Batlle, Verges),
      Isil Rigat Burgarolas (Ginebró, Llinars del Vallès),
      i Ivet Cruz Fernández (Mestral, Sant Feliu de Llobregat), 111,75 punts
121.- ex aequo: Irene Vila Castelló (Empordà-San José, Roses),
      Martí Bach González (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
      Carla Ferreiro Aubert (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      i Pol Carrillo Laborda (Sant Gregori, Barcelona), 111,25 punts
125.- ex aequo: David Franquesa Trepat (Institut Manuel de Pedrolo, Tàrrega),
      Mireia Llorens Cabarrocas (Institut de Celrà, Celrà),
      Laia Bulach Masgrau (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
      Yunru Sofia Wang (Montseny-Poblenou, Barcelona),
      i Adrià Capdevila Fargas (Escorial, Vic), 111 punts
130.- ex aequo: Arturo Murcia Muñoz (Institut Pedralbes, Barcelona),
      Miquel Plana Herrero (Institut Sunsi Móra, Canet de Mar),
      i Marc Figuera Hernández (La Salle Bonanova, Barcelona), 110,75 punts
133.- ex aequo: Mayya Shalaeva (Institut Vapor del Fil, Barcelona),
      Adrià Torres Domenich (Institut Escola Pla de l'Avellà, Cabrera de Mar),
      Miquel Sedeño Torres (Sec. d'Institut Montpedrós, Santa Coloma de Cervelló),
      Felix Lindez de Miguel (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
      Laia Wang Planas (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Pol Cusó Sanz (Infant Jesús, Barcelona),
      i Lucía Cisneros Verde (Sil, Barcelona), 110 punts
140.- ex aequo: Josep Prats Vallejo (Teresià, Tortosa),
      Ramón Alamús Sambró (Institut Quatre Cantons, Barcelona),
      Júlia Alsina Guerrero (Institut Reguissol, Santa Maria de Palautordera),
      i Lluc Peris Giralt (Montagut, Vilafranca del Penedès), 109,75 punts
144.- ex aequo: Pau de Llorens Gonzàlez (Institut Fontanelles, Les Borges del Camp),
      Robert Juanola Cubarsí (Institut de Llagostera, Llagostera),
      i Àlex Uria Farrés (Institut Escola Onze de Setembre, Sant Quirze del Vallès), 109,5 punts
147.- ex aequo: Roger Carrillo Burriel (Institut Joan Oró, Lleida),
      i Iago García Marcote (Montessori-Palau, Girona), 109,25 punts
149.- ex aequo: Paula Chaguaceda Mora (Elisabeth, Salou),
      Júlia Canosa Segura (Institut Vallès, Sabadell),
      Èric Julià Cot (Els Arcs, Barcelona),
      Noa Almagro Moreno (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
      Oriol Murillo Vidal (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
      i Carlota Aguiló Marín (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona), 108,75 punts
155.- ex aequo: Cloe Aguayo Morales (Institut La Serra, Mollerussa),
      Gerard Cosp Pla (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols),
      Matías Taratuta Rodríguez (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      Bruna Pous Farran (Els Arcs, Barcelona),
      i Ernest Torrens Laín (Betània-Patmos, Barcelona), 108,5 punts
160.- ex aequo: Eric Reina Aznar (Àgora, Sant Cugat del Vallès),
      Álex Peñas Perea (Fax, L'Hospitalet de Llobregat),
      Erik Vizcaíno (Montserrat, Barcelona),
      Laura García Cirera (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      i Pau Fuentes Jiménez (Badalonès, Badalona), 108,25 punts
165.- ex aequo: Arnau Torallas Gras (Institut Escola Montagut, Santa Susanna),
      i Marc Arjona Pérez (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès), 108 punts
167.- ex aequo: Roc Vergés Solé (Institut Narcís Oller, Valls),
      Biel Martí López (Puigcerver, Reus),
      Quirze Puigdevall Company (Institut Narcís Monturiol, Figueres),
      Genís Turon Dalí (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
      Jana Garcia Pino (Institut Joan Mercader, Igualada),
      Abril Catalán Ribolleda (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
      Nahia Montserrat Muñoz (Institut Manuel Vázquez Montalbán, Sant Adrià de Besòs),
      Arnau Martínez Paricio (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat),
      Marc Gaitx López (Institut Jaume Callís, Vic),
      Antonio Wieczorek García (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
      Jana Sánchez Verdura (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Guillem Esteve Casals (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Pablo Monreal Frances (La Salle Bonanova, Barcelona),
      i Héctor Moreno Romero (Garbí Pere Vergés, Badalona), 107,5 punts
181.- ex aequo: Mario Pla Varas (Institut Cristòfol Despuig, Tortosa),
      Marcel Gutiérrez Fabregat (Institut Quatre Cantons, Barcelona),
      Èric Tàpia Saló (Institut Montserrat Roig, Barcelona),
      Martí Palmés Parera (Col·legi Montclar-Mestral, Jorba),
      Eric Miranda Lucas (Escola Pia d'Igualada, Igualada),
      i Oriol de Manuel Py (El Clot, Barcelona), 107,25 punts
187.- ex aequo: Enara Homs Mañé (Institut Narcís Oller, Valls),
      Jana Guezala Ruana (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),
      Gina Pérez Baradad (Institut Matadepera, Matadepera),
      Pau Plana Díaz (Escolania de Montserrat, Monistrol de Montserrat),
      i Gonzalo Hernández Rodríguez (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 107 punts
192.- ex aequo: Javier Aixalà Tris (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
      Maria Montobbio Canosa (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
      Lucía Fernández Arnáez (Sant Gabriel, Viladecans),
      Aitana Pau García (Sagrada Família, Barcelona), 106,75 punts
 

Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2021 (17.490   participants)

16.- ex aequo: Pol Barberà López (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
      Víctor Puigbó Rincón (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      i Naoki Esteve Takahashi (Institut Joan Oró, Martorell), 118,75 punts
19.- Letizia Chen (Hamelín-Internacional Laie, Montgat), 118,5 punts
20.- ex aequo: Arnau Valiente Barrera (Freta, Calella),
      i Pere Molist Costa (Escorial, Vic), 117,5 punts
22.- ex aequo: Maria Rosinach Salafranca (Mater Salvatoris, Lleida),
      Aleix Castro García (Institut Marta Mata, Montornès del Vallès),
      Atticus Artigas Escolar (Institut Joan Mercader, Igualada),
      Júlia Gómez Vallés (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú),
      Alejandro Sánchez Carrillo (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      i Lluc Ruano Blazquez (IPSI, Barcelona), 116,25 punts
28.- ex aequo: Oriol Bosch Benet (Institut Pere Borrell, Puigcerdà),
      i Roger Gasull Sanjust (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona), 114,5 punts
30.- Lluc Mestre Montaner (Súnion, Barcelona), 114,25 punts
31.- ex aequo: Ingrid Zapata Casals (Institut Ronda, Lleida),
      Lluís Porta Isant (Institut Aubenç, Oliana),
      Francesc Carnicer Rovira (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
      i Zhenghao Lin (Asunción de Nuestra Señora, Barcelona), 113,75 punts
35.- ex aequo: Fabián Cánovas Martínez (Institució Tarragona, Reus),
      i Jordi Leal Losa (La Farga, Sant Cugat del Vallès), 113,25 punts
37.- Laia Puig Cucurella (Joviat, Manresa), 113 punts
38.- Marc Reguera López (La Farga, Sant Cugat del Vallès), 112,5 punts
39.- Marc Segade Abel (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona), 112,25 punts
40.- Oriol Moran Riera (Aula Escuela Europea, Barcelona), 112 punts
41.- ex aequo: Dante Companys Aldeamil (Institut Bitàcola, Barberà del Vallès),
      Oriol Farré Paredes (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
      Alex Ilarza Guasch (Escorial, Vic),
      Yi Shu Chen (Escola Pia de Mataró, Mataró),
      i Diego Garrido Sánchez (Aula Escuela Europea, Barcelona), 111,25 punts
46.- ex aequo: Marc Tamares Colon (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols),
      Daniel Gomis Nadal (Institut Pedralbes, Barcelona),
      i Daniel Esteban Gussinyer (Avenç, Sant Cugat del Vallès), 111 punts
49.- ex aequo: Elise Alonso Jourdan (Anoia, Igualada),
      i Eric Falcó Andreu (Vedruna Immaculada, Barcelona), 110,75 punts
51.- ex aequo: Fangjun Hu (Institut Les Planes, Santa Bàrbara),
      Pol Nieto García (Institut Lauro, Les Franqueses del Vallès),
      Martí Subirats López (La Salle, Manresa),
      Biel Ballester Guitart (Institut Montserrat, Barcelona),
      i Iván Soriano Sánchez (Claret, Barcelona), 110 punts
56.- Naiara Aubareda del Canto (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona), 109,75 punts
57.- Aitor Andres Viñes Ballesteros (Institut Sòl de Riu, Alcanar), 109 punts
58.- Àlex Sánchez Varela (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar), 108,75 punts
59.- Gabriel Prado Izquierdo (Institut Joan Brossa, Barcelona), 108,5 punts
60.- Ot Ortega Travé (Institut Guillem de Berguedà, Berga), 108 punts
61.- ex aequo: Adrià Parcerisas Vela (Empordà-San José, Roses),
      Xing Shuo Chen (Montessori-Palau, Girona),
      Guillem Curado Madrazo (Institut Marta Estrada, Granollers),
      Morgan Kanu Mitchell (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
      Aina Alonso Riera (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
      i Martí González Andrés (Sant Miquel, Barcelona), 107,5 punts
67.- ex aequo: Ona Casals Coderch (Institut Celestí Bellera, Granollers),
      i Jan Serra Martínez (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 107,25 punts
69.- ex aequo: Ivan Wang Zhang (La Salle, Reus),
      Ivan Campos Egea (Institut de Vilafant, Vilafant),
      Héctor Anguis Santisteban (Montseny-Poblenou, Barcelona),
      Albert Puigarnau Ortin (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
      Àlex Alonso Méndez (Sant Miquel Arcàngel, Molins de Rei),
      Júlia Espias Ripoll (Vedruna Immaculada, Barcelona),
      i Gabriel Trullen Dantas (IPSI, Barcelona), 107 punts
76.- ex aequo: Aina Perales Silvestre (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona),
      Roger Andreu Liu (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
      i Pere Mauri Barbé (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 106,75 punts
79.- Jan Palacín Durán (Aula Escuela Europea, Barcelona), 106,5 punts
80.- ex aequo: Yi Wang (Institut Escola Baldomer Solà, Badalona),
      Martina Garcia Monroy (Institut Vallès, Sabadell),
      Iris Romero Plana (Meritxell, Mataró),
      i Lola Álvarez López (Sant Lluís, Barcelona), 106,25 punts
84.- ex aequo: Sergi Fernández Bonache (La Salle, Reus),
      Àngel Lorenzo Besa (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
      Júlia Muria Solé (Institut Pedralbes, Barcelona),
      Isabel Shuang Cui (Cor de Maria, Mataró),
      Roger Riba Fernández (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
      i Èric Hidalgo Calle (Jesús, Maria i Josep, Barcelona), 105,75 punts
90.- Blau Vilanova Vázquez (Maristes Montserrat, Lleida), 105,5 punts
91.- Anton Tarés Fernández (Institut Joan Amigó i Callau, L'Espluga de Francolí), 105,25 punts
92.- ex aequo: Bernat Vicens Manté (Montessori-Palau, Girona),
      Ramon Roig Serra (Institut Castellet, Sant Vicenç de Castellet),
      Ignasi Martínez Oliva (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      María Gil Leon (Abat Oliba Loreto, Barcelona),
      i Abel Montesinos Sánchez (Sant Domènec Savio, Badalona), 105 punts
97.- Martí Soler Pueyo (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 104,75 punts
98.- ex aequo: Elena Oliva Planas (Escorial, Vic),
      i Chen Chen (Sagrat Cor de Jesús, Vic), 104,5 punts
100.- Bernat Agüera Figueras (Institut de Cassà de la Selva, Cassà de la Selva), 104,25 punts
101.- ex aequo: Gerard Blasco Amigó (La Salle, Reus),
      Irene Ruiz Rosell (Institut Pedralbes, Barcelona),
      Antonio Rafael Marcano Romero (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      Carla Gràcia de Urrutia (Mireia, Montgat),
      Laura Masip Ordoyo (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
      Pol Tarriño Pujol (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
      i Jan Rius Bertrán (Casa del Roure, Barcelona), 103,75 punts
108.- Roger Botana Miralles (Institut Joan Miró, Cornellà de Llobregat), 103,5 punts
109.- ex aequo: Sara Angarita Rodríguez (La Salle, Reus),
      Clara Bernal (Institut Nou de Vilafranca del Penedès, Vilafranca del Penedès),
      Miquel Castander Masachs (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
      i Berta Batalla Estrada (Escola Pia de Mataró, Mataró), 103,25 punts
113.- ex aequo: Javi Vico Fernández (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
      Adrià Muñoz Batlle (Sant Lluís, Barcelona),
      i Jan Tarriño Pujol (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 102,5 punts
116.- ex aequo: César Alonso Sáez (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),
      Ariadna de García (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
      Erola Rodríguez Vila (Sagrats Cors, Centelles.),
      i Naroa Gurruchaga Colodrón (Casa del Roure, Barcelona), 102,25 punts
120.- Anna Martínez Pedreño (Mestral, Sant Feliu de Llobregat), 102 punts
121.- ex aequo: Mariona Leg Bogunyà (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
      i Daniel Guirado Victoria (Sant Pau, Barcelona), 101,75 punts
123.- ex aequo: Alexis Pérez Arrua (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      i Alejandro Hermoso Arias (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 101,5 punts
125.- ex aequo: Edgar Marin Aixendri (Institut Cristòfol Despuig, Tortosa),
      Natàlia Garcia Bellot (Sagrada Família, Tortosa),
      Maia Comulada Morales (Institut 22@, Barcelona),
      Daniel Gutiérrez Garcia (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
      Jordi Vallejo Ortiz (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      Matias Trepat la Iglesia (Escola Pia de Mataró, Mataró),
      Ariadna Serra Gias (Sant Feliu, Cabrera de Mar),
      i Suyesh Serrallonga Mercader (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 101,25 punts
133.- Alba Lladó Antonell (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès), 101 punts
134.- ex aequo: Estel Bou Molins (La Vall, BELLATERRA),
      Maëlle Chabot Pongiluppi (Sant Miquel Arcàngel, Molins de Rei),
      i Joan Andino Managuerra (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 100,75 punts
137.- Maria Borrell Ferrero (Els Arcs, Barcelona), 100,5 punts
138.- ex aequo: Blai Palahí Francisco-Busquets (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      i Jan Saló Retamosa (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar), 100,25 punts
140.- ex aequo: Toni Gallego Pérez (Institut Candelera, L'Ametlla de Mar),
      Jan Peries Duran (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
      Mireia Giró Juanola (Empordà-San José, Roses),
      Xavier Abio Buil (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
      Núria Gendrau (Xarxa, Berga),
      Joan Sanz Barbesà (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
      Martí Morales Sedó (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      Quim Cantos Cabello (Claret, Barcelona),
      Laia Rodriguez López (La Salle Horta, Barcelona),
      Hug Navarro Pont (Sagrada Família, Barcelona),
      i Joel Gascón Villa (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 100 punts
151.- ex aequo: Zhenghuan Xu (Sagrada Família, Lleida),
      Xana Herrero Mateu (Lestonnac-l'Ensenyança, Lleida),
      Martí Gatiellas Aurell (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
      Camilla Abril Zoppis (Institut Vila de Gràcia, Barcelona),
      Jan de Antonio Tudela (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),
      Marc López Francas (Institut Antoni Cumella, Granollers),
      i Jordi Morales Cordonasu (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona), 99,75 punts
158.- ex aequo: Gerard Garriga Fabra (Vedruna Immaculada, Barcelona),
      Carla Egea Puerto (FEDAC-Sant Andreu, Barcelona),
      Marcel Espinàs Gil (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona),
      i Claudia Coromina Colom (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), 99,5 punts
162.- ex aequo: Olivia Uxue Solé Walshaw (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
      David Martín Panaite (Institut Montgròs, Sant Pere de Ribes),
      Roger Mir Daza (Thau, Sant Cugat del Vallès),
      Max Cararach Borràs (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      i Albert Díaz Lorenzo (Proa, Barcelona), 99,25 punts
167.- ex aequo: Berta García Soronellas (Institut de Vilanova del Vallès, Vilanova del Vallès),
      i Àlex Gómez Barbado (Cingle, Terrassa), 99 punts
169.- ex aequo: Abeba Solano Carvalho (Institut de Cassà de la Selva, Cassà de la Selva),
      Eric García Blanco (Institut Escola Eixample, Barcelona),
      David Nieto van Brakel (Institut Salvador Espriu, Barcelona),
      Irene Montero Maqueda (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar),
      Sans López Sergi (Sant Josep, Vilafranca del Penedès),
      Albert Marco Gil (Casal dels Àngels, L'Hospitalet de Llobregat),
      Nerea Novo Conde (Sant Miquel, Barcelona),
      Kasyan Mccabe (Lleó XIII, Barcelona),
      Bruno Chaves (Thau, Barcelona), 98,75 punts
 
Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2021 (15.839 participants)

16.- Oriol Vergés Andorrà (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona), 118,75 punts
17.- Dídac Bonet Estudillo (Institut de Tecnificació, Amposta), 117,25 punts
18.- Samuel Vega Bernal (Gresol, Terrassa), 117 punts
19.- Nicolás Puente Pérez-Ordoyo (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), 116,25 punts
20.- Quim Fornells Civit (Institut Teresa Pàmies, Barcelona), 115,75 punts
21.- Marc Gascón Villa (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 115,5 punts
22.- Marc Agea Font (Maristes Sants - les Corts, Barcelona), 115 punts
23.- Jacob Villafranca Lucas (Maristes Montserrat, Lleida), 113,5 punts
24.- Einar Ganzer Thornes (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 112,5 punts
25.- ex aequo: Martí Serrabasa Costa (Mare de Déu de la Gleva, Les Masies de Voltregà),
      i Claudia Tercero Alforja (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), 111,25 punts
27.- ex aequo: Juan Moragas Moret (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
      i Marc Fraile Ruiz (Daina Isard, Olesa de Montserrat), 111 punts
29.- Ignacio Pons Echevarría (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 110 punts
30.- Sofia Scarani (Sant Jordi, Fornells de la Selva), 109,75 punts
31.- Pau Pinyol Darder (Institut Dertosa, Tortosa), 109,5 punts
32.- Raúl Eguinoa de Miguel (Sagrado Corazón, Barcelona), 107,25 punts
33.- Adrià Uriol Alaiz (Casal dels Àngels, L'Hospitalet de Llobregat), 107 punts
34.- ex aequo: Joan Tura Desuyo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Eva Torner Alonso (Sant Miquel, Barcelona),
      i Luis de Carlos García (Abat Oliba Loreto, Barcelona), 106,75 punts
37.- Miguel Ángel Pindado Giralt (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 106,5 punts
38.- ex aequo: Pau Redón Gamero (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles),
      i Diego Rey Sánchez (Regina Carmeli, Rubí), 106,25 punts
40.- ex aequo: Mario Maguilla Echevarría (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
      Marti Nesplé Andreu (Sec. d'Institut Gurb, Gurb),
      Candela Osberger Serrano (Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera),
      Joaquim Roig Raventós (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès),
      Júlia Morente Alcober (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
      Honor Ines Phillips (Betània-Patmos, Barcelona),
      i Gonzalo Albiol Barranco (St. Peter's School, Barcelona), 106 punts
47.- ex aequo: Lluc Sala Nonell (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori),
      i Sara Alonso Viñas (Montserrat, Cerdanyola del Vallès), 105,75 punts
49.- Enric Miquel Santoro (Aula Escuela Europea, Barcelona), 105,5 punts
50.- ex aequo: Marc Nieto Ruiz (Institut La Serra, Mollerussa),
      Elsa Bartrina Baena (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
      Gemma Buch Cardona (Tecnos, Terrassa),
      Júlia Fité Araújo (Sadako, Barcelona),
      i Anna María Besa Musté (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), 105 punts
55.- ex aequo: Paula Segura Cáliz (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
      Ramon Dagà Cruañas (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      i Marcel Pastor Fornas (Maristes Sants - les Corts, Barcelona), 104,5 punts
58.- ex aequo: Sergi Teixidó Ges (Institut Ermengol IV, Bellcaire d'Urgell),
      Martí Hereu Costa (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
      i Cesc Jové Famadas (Minguella, Badalona), 104,25 punts
61.- ex aequo: Thomas James Bennett Wike (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
      i Martina Bartra Contreras (Jesús Maria, Badalona), 103,75 punts
63.- Martí Dalmases Vilà (El Cim, Terrassa), 103 punts
64.- Pau Peiretó Pascual (Institut Manuel de Montsuar, Lleida), 102,75 punts
65.- ex aequo: Delfín Armora Lahuerta (Mare Nostrum, Tarragona),
      i Mariona Pujades Solsona (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida), 102,5 punts
67.- ex aequo: Sergi Jardí Bungau (Sagrada Família, Tortosa),
      i Álex López Rodríguez (Institut Escola Eixample, Barcelona), 102 punts
69.- Angel Fabregat Barreda (Institut de La Sénia, La Sénia), 101,75 punts
70.- ex aequo: Pol Domènech Planes (Maristes Montserrat, Lleida),
      Amaia Migueloa Matas (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
      Yago Chapí Ortega (Els Arcs, Barcelona),
      i Isaac Amoros Canicio (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès), 101,25 punts
74.- ex aequo: Albert Carbasse Sanz (Puigcerver, Reus),
      Joaquín Millán Aldaz (Maristes Montserrat, Lleida),
      Alicia Lledó Núñez (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
      i Roger Franquesa Nebot (Sant Miquel dels Sants, Vic), 101 punts
78.- Noa Manuel Garcia (Institut Martí Dot, Sant Feliu de Llobregat), 100,75 punts
79.- Léa González Buonocore (Institut Teresa Pàmies, Barcelona), 100,25 punts
80.- ex aequo: Axel González Sánchez (Institut Josefina Castellví i Piulachs, Viladecans),
      i Josep Murillo Gonzalez (Llor, Sant Boi de Llobregat), 100 punts
82.- ex aequo: Sol Torras Casas (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Luis Turmo García (Casa del Roure, Barcelona),
      i Oriol Dalmases Altayó (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), 99,75 punts
85.- ex aequo: Giol Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      i Ferran Obradors Calveras (Diocesana, Navàs), 99,5 punts
87.- ex aequo: Gerard Fornés Soler (Institut de Tecnificació, Amposta),
      i Àlex García Silva (Institut Montilivi, Girona), 99,25 punts
89.- Martí Pagès Llauradó (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori), 99 punts
90.- ex aequo: Daniel Molina Sedano (Sant Josep, Reus),
      Bru Ayach Sibina (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori),
      Luis Xu (Guixot, Sabadell),
      Pere Garcia Miguel (Institut Carles Vallbona, Granollers),
      Jiménez Cousté Erico (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),
      Eric Mateu Lanero (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès),
      Eduard Chircu Cristea (Sagrada Família, Viladecans),
      Anna Trinh Corbalán (Lestonnac, Mollet del Vallès),
      David Comas Font (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
      i Luis Maristany Bambalere (Infant Jesús, Barcelona), 98,75 punts
100.- ex aequo: Laia Urbano Martínez (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
      i Marc Roig Riera (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt), 98,25 punts
102.- ex aequo: Marcel Vilaró Morancho (Institut Vilatzara, Vilassar de Mar),
      i Pelayo Santín Álvarez (Abat Oliba Loreto, Barcelona), 97,75 punts
104.- ex aequo: Guim Moya Magrans (Institut de Guissona, Guissona),
      Rosa Llohis Grimaldos (Arrels II, Solsona),
      Karen Cantos Barzola (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
      Pedro González Sendino (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Marcel Carbonell Santasusana (El Cim, Vilanova i la Geltrú),
      i Ainara Peiro Rodríguez (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat), 97,5 punts
110.- ex aequo: Juan Diego Velazco Cruz (Institut Vila-seca, Vila-seca),
      Marta Jurado Trullenque (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
      Nanuk Gómez Blanco (Institut Can Planas, Barberà del Vallès),
      Eric Romero Holguín (Institut Carles Vallbona, Granollers),
      i Magalí Labastida Botey (Súnion, Barcelona), 97,25 punts
115.- ex aequo: Pol Vilajoana Martín (Institut Quatre Cantons, Barcelona),
      Nicolas Sans Rivero (Institut Thalassa, Montgat),
      Toni Pons Picart (Sadako, Barcelona),
      i Ares Martínez Jorba (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), 97 punts
119.- ex aequo: Alejandro Vivero Puga (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
      Ignacio Gamboa Gomez (Sant Pau, Barcelona),
      i Júlia Fuertes Codina (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 96,75 punts
122.- ex aequo: Jofre Marín Alamo (Institut Joan Segura i Valls, Santa Coloma de Queralt),
      Marco Rosell Martínez (Institut El Pedró, L'Escala),
      i Edgar Rubio Navarro (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern), 96,5 punts
125.- ex aequo: Cesc Martínez Doñate (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles),
      Sílvia Prieto Díaz (Sec. d'Institut Montpedrós, Santa Coloma de Cervelló),
      Aina Cáceres Morata (Institut Vacarisses, Vacarisses),
      Moses Cardenal Sarrias (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
      Iñaki Fernández de Beascoa (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      i Sol Jover Magro (Santa Teresa - Ganduxer, Barcelona), 96,25 punts
131.- ex aequo: Gerard Miret Sala (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
      Ling Jin (Escolàpies Figueres, Figueres),
      Víctor Padilla Bermúdez (Institut Marta Estrada, Granollers),
      Yann Lao Moncusi (Institut Hipàtia d'Alexandria, Lliçà d'Amunt),
      Núria Fabregat Carreras (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
      Daniel Arderiu Riera (Institut Montserrat, Barcelona),
      i Erin Ruso Bonet (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona), 96 punts
138.- ex aequo: Adrià Cobos Fernández (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
      Laia Rioja Espinosa (El Clot, Barcelona),
      i Júlia Alcalde Mateo (Sant Domènec Savio, Badalona), 95,75 punts
141.- ex aequo: Ferran González Llovera (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
      Kevin Magsumbol Paña (Institut Illa de Rodes, Roses),
      Sarkar Cuadrado Jan (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),
      Ainoa Garcia Romero (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
      Júlia Botey Maymó (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès),
      i Maria Alfonso Berni (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona), 95,5 punts
147.- ex aequo: Otto Jorna Gonzalez (Institut La Riera, Badalona),
      i Xènia Costa Bergé (Aula Escuela Europea, Barcelona), 95,25 punts
149.- ex aequo: Laia Vico González (Institut Joan Oró, Lleida),
      Arnau Sanclement Medina (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
      Ferran Escoté Riesco (Sant Miquel dels Sants, Vic),
      Arnau Palou Atamari (Escorial, Vic),
      Javier Segura Prat (Gresol, Terrassa),
      Víctor Ramírez Egido (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
      Jan Sabaté Tusell (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
      Lucas Bellmas Curtze (Salesià de Sant Josep, Barcelona),
      i Ainhoa Guerrero Moreno (Maristes Champagnat, Badalona), 95 punts
158.- ex aequo: Mireia Puig Verdaguer (Institut de Llagostera, Llagostera),
      Eric Palacios Roger (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell),
      Víctor Valiente Parra (Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera),
      Jordi Blancafort Cano (Institut del Voltreganès, Les Masies de Voltregà),
      Adrià Vallejo Vega (Joviat, Manresa),
      Anna Feixas Berges (Vedruna Immaculada, Barcelona), 94,75 punts
 


Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2021 (10.619 participants)
16.- Martí Roé Castillo (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès), 113,75 punts
17.- Daniel Moreno Romero (Sant Lluís, Barcelona), 112,5 punts
18.- Oriol Blancafort Guardiola (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 111,75 punts
19.- Adrià Hesse Prats (Institut Els Pallaresos, Els Pallaresos), 111,5 punts
20.- Jordi Ferré Garcia (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès), 111,25 punts
21.- ex aequo: Gil Robert Badias (Institut Badia i Margarit, Igualada),
      i Miquel Gargallo Sieiro (Institut Santa Eulàlia, L'Hospitalet de Llobregat), 111 punts
23.- ex aequo: Benet Carbonell Fusté (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
      i Xavier Rodriguez Rodriguez (Sant Domènec Savio, Badalona), 110,75 punts
25.- Martí Ruiz Sabater (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 110,5 punts
26.- ex aequo: Abdel Zarfani Rahim (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
      i Nil Montull Pina (Escola Pia de Terrassa, Terrassa), 110 punts
28.- Bernard Figueras Geiszinger (Institut Josep Brugulat, Banyoles), 109 punts
29.- ex aequo: Xavier Díaz Austrich (Montessori-Palau, Girona),
      Ruben Carpenter (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
      i Miquel Esquirol Mestre (Sec. d'Institut Turó d'en Baldiri, Teià), 108,75 punts
32.- ex aequo: Carlos Pascual Abraldes (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
      i Víctor Rocha Jiménez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 107,5 punts
34.- ex aequo: Josep Felipe Palahí (Institut Narcís Xifra i Masmitjà, Girona),
      i Nil García de Miguel (Tecnos, Terrassa), 107,25 punts
36.- Andrés López Matilla (Mater Salvatoris, Lleida), 107 punts
37.- Clàudia Sallès Gallo (Hamelín-Internacional Laie, Montgat), 106,75 punts
38.- ex aequo: Joana Català Font (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      i Raúl Cedó Marco (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat), 106,5 punts
40.- ex aequo: Alexánder Macià Alcántara (La Salle, Premià de Mar),
      i Joel Pijuan Vela (Maristes Champagnat, Badalona), 106,25 punts
42.- Alfred Serra Gallart (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 105,75 punts
43.- ex aequo: Laura González Lozano (Institut Pere Borrell, Puigcerdà),
      i Miguel Rodríguez López (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona), 105 punts
45.- ex aequo: Joel Corominas Baix (Institut Pla de l'Estany, Banyoles),
      i Arnau Torret Palma (Institut Vilamajor, Sant Pere de Vilamajor), 104,5 punts
47.- ex aequo: Aitor Ilincheta Raventós (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),
      i Jan Martínez Vicens (Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi, Barcelona), 103,75 punts
49.- ex aequo: Pablo Salgado Gómez (El Carme, Tarragona),
      i Marçal Figueras Llauradó (Institut Baix Camp, Reus), 102,75 punts
51.- ex aequo: Roc Figueras Morales (Institut XXV Olimpíada, Barcelona),
      Javier Álvarez Pérez (Institut Dr. Puigvert, Barcelona),
      Marc Garcia Garcia (Sant Lluís, Barcelona),
      i Santiago Díez (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona), 102,5 punts
55.- ex aequo: Joan Vidal Garcia (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
      Susana Isabel Marina Cañellas (FEDAC-Cerdanyola, Cerdanyola del Vallès),
      i Pol García Cunill (FEDAC-Sant Andreu, Barcelona), 102,25 punts
58.- ex aequo: Júlia Prades Dalmases (Anoia, Igualada),
      i Quimey Espuña Ramos (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú), 102 punts
60.- Clàudia Solé Fàbrega (La Salle-Berga, Berga), 101,75 punts
61.- Laia Ariadna Mayné Arévalo (La Salle Bonanova, Barcelona), 101,25 punts
62.- ex aequo: Cai Santamaria Brunet (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
      i Jiami Zhang (Jesús Maria, Badalona), 101 punts
64.- Elías López Campayo (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat), 100,75 punts
65.- ex aequo: Albert Taulé Andrés (Sant Nicolau, Sabadell),
      Daniel Moreno Pintado (Institut Pompeu Fabra, Martorell),
      i Héctor Cienfuegos Retana (Betània-Patmos, Barcelona), 100,5 punts
68.- ex aequo: Sergi Gil Nadal (Gresol, Terrassa),
      Alex Polo Prior (Institut Montserrat Miró i Vila, Montcada i Reixac),
      i Marc Cascant Sancho (Betània-Patmos, Barcelona), 100,25 punts
71.- ex aequo: Yassin el Yahyaoui Shoul (Institut de Constantí, Constantí),
      Guillem Martínez Pons (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
      Ferran Fuentes Coll (Institut de Celrà, Celrà),
      Lara Ruz Advíncula (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts),
      Ángel Sanz Serrano (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      i Arnau Duran Sánchez (Maristes Champagnat, Badalona), 100 punts
77.- Ramírez Cruz Alberto (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès), 99,75 punts
78.- Martí Jiballí Arbós (Institut Joan Amigó i Callau, L'Espluga de Francolí), 99,5 punts
79.- Ainara Gurruchaga Colodrón (Casa del Roure, Barcelona), 99,25 punts
80.- ex aequo: Iván Madera Medina (Institut Salvador Sunyer i Aimeric, Salt),
      i Carlos Palomino Ríos (Jesús, Maria i Josep, Barcelona), 99 punts
82.- ex aequo: Àlex Mangues Rubia (Institut Icària, Barcelona),
      David Conde Cabezudo (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
      Eric Galvez Lacort (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
      Nil Gallart Bassa (Súnion, Barcelona),
      Patricia Oltra Sisternas (La Salle Bonanova, Barcelona),
      i Mario Túnez Hernández (Maristes Champagnat, Badalona), 98,75 punts
88.- ex aequo: Darius Natan Santa (Institut Pla de l'Estany, Banyoles),
      Max Nogareda Colldecarrera (Montessori-Palau, Girona),
      Pol Comas Ripoll (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar),
      Oriol Roldan Caballol (Institut del Voltreganès, Les Masies de Voltregà),
      i Ivet Ortiga Martínez (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat), 98,5 punts
93.- ex aequo: Marçal Escorihuela Alcega (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus),
      Jaume Llurba Marimon (Institut Pla de les Moreres, Vilanova del Camí),
      i Jan Molina Vilaseca (Institut Alexandre de Riquer, Calaf), 98,25 punts
96.- ex aequo: Alba Cartró Peris (Montagut, Vilafranca del Penedès),
      Jordi Bravo Rius (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      i Juan María Sánchez Jurado (La Farga, Sant Cugat del Vallès), 98 punts
99.- ex aequo: Paula Latorre Pitarch (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
      Óscar Montiel Robles (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
      i Lola Gabarró Sendra (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 97,75 punts
102.- ex aequo: Jan Martínez Pena (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
      Xavier Rivera Monsergas (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
      Liam Abreu Rodríguez (Anoia, Igualada),
      Víctor Cortés Cortés (Institut Laia l'Arquera, Mataró),
      Laia Oleart Rabanal (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
      Laia Oliver Ribé (Freta, Calella),
      Aina Cardona Albanell (Freta, Calella),
      Arslan Iafaev (Sagrado Corazón de Jesús, Terrassa),
      Lucia Cano Ibañez (Regina Carmeli, Rubí),
      Pablo Rodríguez Manzano (Col·legi Sagrat Cor-Esclaves, Barcelona), 97,5 punts
 


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2021 (3.772 participants)

16.- Hugo Santos Amigó (Betània-Patmos, Barcelona), 98 punts
17.- Santi Espada Echeverry (Institut Pere Borrell, Puigcerdà), 97,5 punts
18.- Noel Colon Gainza (Infant Jesús, Barcelona), 97,25 punts
19.- Joan Cintas Navarro (Aula Escuela Europea, Barcelona), 96,75 punts
20.- Pol Pachón Pérez (Cingle, Terrassa), 96,25 punts
21.- Anna Esteve Gallifa (Institut Pere Borrell, Puigcerdà), 95,75 punts
22.- ex aequo: Jordi Barnola Calls (Institut Baix Montseny, Sant Celoni),
      i Raúl Sánchez Rodríguez (Sagrada Família, Barcelona), 95,5 punts
24.- ex aequo: Miguel Escabias Rius (Institut Manuel de Montsuar, Lleida),
      i Marc Polonio Cullell (Institut Cendrassos, Figueres), 95,25 punts
26.- ex aequo: Raquel Trull Báguena (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      i Guillem Mayor Rosselló (Sant Gregori, Barcelona), 95 punts
28.- ex aequo: Illià Antonishyn (Institut Baix Camp, Reus),
      Joel Sendra Revuelta (Jesuïtes Lleida - Col·legi Claver Raimat, Lleida),
      Biel Pons Zaragozà (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      i Vittorio Scarani (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 94,5 punts
32.- Victoria Lin Yang (Roca, Barcelona), 93,75 punts
33.- ex aequo: Galileu Espina Estadella (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      i David Rabadan Arroyo (Institut Francesc Xavier Lluch i Rafecas, Vilanova i la Geltrú), 93,5 punts
35.- Martí Canals Codina (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 93,25 punts
36.- ex aequo: Marc Canadell Segalés (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      David Pujol Ortega (Institut Alexandre Satorras, Mataró), 93 punts
 
Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2021 (2.155 participants)

17.- David Martí Felip (L'Escola Jaume Viladoms, Sabadell), 87,5 punts
18.- ex aequo: Jonathan Rodriguez Barja (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      i Bernat Cots Sesmilo (Institució Cultural del C.I.C., Barcelona), 86,75 punts
20.- Jan Riopedre Coya (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat), 86,25 punts
21.- ex aequo: Óscar Pérez Romero (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
      Miquel Llobera Pol (Vedruna, Malgrat de Mar), 85 punts
Inici  



Fundació Cellex. Impulsora de les beques CIMS + Cellex