XXI Prova Cangur de la SCM. 2016

Premis i distincions
Seus de Catalunya





  • Els nois i les noies que tenen premi són convidats a l'acte d'entrega de premis amb la seva família i un representant del centre.
  • En la prova Cangur els premis es descriuen així: Primer premi; Premis per al pòdium; Premis de categoria A, Premis de categoria B, i Premis de categoria C, però el fet que hi hagi empats fa que en algun nivell del concurs alguns d'aquests tipus de premis no apareguin, perquè s'han acumulat a una altra categoria.
  • Al nivell de cinquè d'EP hi ha un empat de 15 participants a 93,75 punts que reben una menció honorífica especial; tres d'aquestes persones són convidades a l'acte d'entrega de premis.
  • En cada nivell, fins a l'1% de millors puntuacions rebran un diploma de menció honorífica i un petit obsequi, que el seu centre escolar podrà recollir al corresponent CRP. Enllaç a la relació de mencions honorífiques.
  • En aquesta pàgina les llistes d'alumnes ex aequo es presentaran per ordre aleatori; cada vegada que s'actualitza la pàgina es generarà l'ordre de presentació.



L'acte d'entrega de premis de la XXI Prova Cangur de la SCM
i d'altres activitats individuals de la Societat Catalana de Matemàtiques
  tindrà lloc el dia 25 de maig de 2015
a la Sala Arnau de Vilanova de l'Hotel Campus/centre de convencions
  Universitat Autònoma UAB (a Bellaterra)
presidit per la Consellera d'Ensenyament
i el Rector de la UAB


Les persones convidades rebran la invitació institucional,
i un missatge amb tots els detalls de l'acte,
al seu centre escolar, per correu electrònic.
 


Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2016

Primers premis
ex aequo amb 100 punts (encert total)
      Sergi Raya Miret (Escola Sant Miquel, Miralcamp) i
      Enrique Nasarre Codinach (Infant Jesús, Barcelona

Premis de categoria A
ex aequo amb 95 punts,
      Nil Castaño Álvarez (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Xavier Barnadas Contreras (Escola Pau Casals, El Vendrell),
      Iris Dotú Martínez (Tecnos, Terrassa),
      M Teresa Rué Llorach (Claret, Valls),
      Diego Elia Miravalles (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      Ana Saludas Hurtado (Escola La Bòbila, Cambrils,
      Adrià Hesse Prats (Escola Pax, Tarragona),
      Marçal Figueras Lleurador (Escola Doctor Alberich i Casas, Reus),
      Max Augusto Goldenberg Josende (Betània-Patmos, Barcelona),
      Biel Gregori Piñas (Cor de Maria, Valls) i
      Pol Comas Ripoll (Escola Montagut, Santa Susanna)

 
Mencions Honorífiques Especials

 
D'aquestes mencions, per sorteig, es convida a l'acte d'entrega de premis a Laia Garcia Grau (Escola Marinada, El Masnou), Adrià Raventós Pérez (Ateneu Instructiu, Sant Joan Despí) i Arnau Montull Bainad (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires).

El conjunt de mencions, ex aequo amb 93,75 punts, correspon a
      Thomas Gauci Pomar (Escola Sant Pau, Sant Pol de Mar),
      Giana Domènech Borrell (La Vall, Sabadell),
      Xavier Parés Albareda (Mare Nostrum, Tarragona),
      Alexander Macià Alcántara (La Salle, Premià de Mar),
      Joan Vidal Garcia (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
      Luis Díaz González (Thau, Barcelona),
      Nil Rosell Borrull (Escola Joan Maragall, Ripoll),
      Miquel Salvadó González (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Arnau Montull Bainad (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires),
      Ángel Sanz Serrano (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Adrià Raventós Pérez (Ateneu Instructiu, Sant Joan Despí),
      Arnau Castells Fernández (Escola Doctor Joaquim Salarich, Vic),
      Roger Puig Jiménez (Escola Doctor Joaquim Salarich, Vic),
      Yingming Mao (Escola Miquel Carreras, Sabadell) i
      Laia Garcia Grau (Escola Marinada, El Masnou)

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2016

Primers premis
ex aequo amb 100 punts (encert total)
      Miquel Rius Ayala (Thau, Barcelona),
      Mariona Pla Antigas (Escola La Forja - ZER Alt Lluçanès, Alpens),
      Oriol Monge Gironés (Thau, Barcelona) i
      Armand Artigas Ortega (Thau, Sant Cugat del Vallès)

Premis de categoria A
ex aequo amb 95 punts,
      Marc Martí Espinet (Betània-Patmos, Barcelona),
      Santiago Fernández Raya (Escola Federico García Lorca, Mollet del Vallès),
      David Romero García (Escola Sant Ignasi, Manresa),
      Zachary Bradford Walker (John Talabot, Barcelona),
      Marc Herrando Vilamala (FEDAC-Horta, Barcelona),
      Judit Garcia Carbó (Escola Fluvià, Barcelona),
      Andreu Suïls Alonso (Escola la Creu, Torrefarrera),
      Laura Guberna Arraiza (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Jordi Bargalló Sales (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
      Leo Hugas de Olabarria (Augusta, Barcelona) i
      Olau Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona)

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2016

Primer premi
amb 145 punts
     Óscar Pérez Romero (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat)

Premis per al pòdium
amb 143,75 punts
     Pol Masdeu Serra (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 142 punts
     Joan Vila Miñana (Sadako, Barcelona)

Premis de categoria A
amb 141,25 punts
     Angel Rodríguez Salvador (Casa del Roure, Barcelona)
amb 138,75 punts
     Guillermo Ramos Ramiro (Daina Isard, Olesa de Montserrat)
i ex aequo amb 137,5 punts
      Eugeni Soler Forn (Anoia, Igualada) i
      Jordi Juanchich Oliva (Institut Montilivi, Girona)

Premis de categoria B
amb 136,25 punts
    
Marc Jordi Casanoves (Guinardó, Barcelona)
amb 136 punts

    
Eva Díaz Rodríguez (Daina Isard, Olesa de Montserrat)

Premis de categoria C
ex-aequo amb 135 punts
      Àlex Rodríguez Garcia (Institut Hipàtia d'Alexandria, Lliçà d'Amunt),
      Sergi Urbieta Garcia (Pare Manyanet, Barcelona),
      Jan Tarrats Castillo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Lucas Bonmatí Roca (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona) i
      Roger Salvador Carreté (Llor, Sant Boi de Llobregat)

i amb 132,5 punts
    
Pau Dorca Pascual (Santa Dorotea, Barcelona)


Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2016

Primer premi
amb 143,75 punts
     Jordi Roca Olivé (Vedruna Tàrrega, Tàrrega)

Premis per al pòdium
amb 141,25 punts
     Júlia Serrano Marina (Institut Premià de Mar, Premià de Mar)
i, ex aequo amb 140 punts
     Iris Martí Pujolràs (La Salle, Girona)
     Bernat Molina Portas (Escola Pia d'Olot, Olot)

Premis de categoria A
amb 138,75 punts
    
Victor Conchello Vendrell (Sant Pere Chanel, Malgrat de Mar)
i ex aequo amb 137,5 punts
      Paula Ramió Mediavilla (IPSI, Barcelona)
      Martín González Yu (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès

Premis de categoria B
ex aequo amb 136,25 punts
Ander Capel Mariscal (Sant Josep-Teresianes, Barcelona)
Eulàlia Gómez Armengol (El Cim, Vilanova i la Geltrú)
Ariel Álvaro Corra (Institut Banús, Cerdanyola del Vallès)
Magí Andreu Pallarés (Institut Tarragona, Tarragona)

Premis de categoria C
ex-aequo amb 135 punts

     Marcel Tomàs Bernal (Sant Ignasi, Barcelona)
     Pol Calvo Mas (Institut Príncep de Viana, Barcelona)

amb 134,5 punts
    
Rosa Minguella Rafecas (Institut de L'Arboç, L'Arboç
i amb 133,75 punts
   
Aitor Josep López Cortés (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat)


Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2016

Primer premi
amb 141,25 punts
     Pere Llorens Domingo (El Cim, Vilanova i la Geltrú)

Premis per al pòdium
amb 140 punts
     Hug Camps Regàs (Institut Ernest Lluch, Barcelona)
amb 139,75 punts
     Marc Moran Monfort (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú)

Premis de categoria A
amb 138,75 punts
     Albert López Bruch (Aula Escuela Europea, Barcelona)
i ex aequo amb 133,75 punts

     David Candela Rubio (Institut Montserrat Roig, Terrassa)
     Lluc Segura Lladó (Institut Montserrat, Barcelona)
     Nasar Roca Olivé (Sec. d'Institut Can Record, Sant Esteve de Palautordera)

Premis de categoria B
amb 133,25 punts
    
Laura Solé Domènech (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant)
amb 131,75 punts

    
Arnau Noguera Segura (Institut Antoni Torroja, Cervera)
i ex aequo amb 130 punts
     Arnau Padrés Masdemont (Institut Josep Brugulat, Banyoles)
     Aleix Alburquerque Viola (Maristes Montserrat, Lleida)

Premis de categoria C

ex-aequo amb 128,75 punts
     Dídac Jaquet Rosell (La Mercè, Martorell)
     Ariel Marín Risque (Institut El Palau, Sant Andreu de la Barca)
     Abiel Teixidó Bonfill (Institut Priorat, Falset)

i amb 128,25 punts
   
Gerard Castro López (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès)



Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2016

Primer premi
amb 136,25 punts
     Edgar Moreno Martínez (Institut Tarragona, Tarragona)

Premis per al pòdium
amb 135 punts
     Álvaro Ribot Barrado (Viaró, Sant Cugat del Vallès)
amb 131,25 punts
     Joan Hernanz Ibáñez (Thau, Sant Cugat del Vallès)

Premis de categoria A
ex-aequo amb 130 punts
     
Enrique Ji  (Santa Anna-Eixample, Barcelona)
      Roger Pujades Rello (Institut Montserrat, Barcelona)
amb 127 punts
      Marta Masramon Muñoz (John Talabot, Barcelona)

Premis de categoria B
amb 123,25 punts
    Eduard Pozuelo Terrades (Institut Pius Font i Quer, Manresa)
amb 121 punts
    Andrea Tomás Pulgarín (Pare Manyanet, Barcelona)"
amb 120 punts
    Roger Puiggròs Valentines (Institut Antoni Torroja, Cervera)

amb 118,75 punts

    
Andreu Seara  Mora  (Institut Ernest Lluch, Barcelona)

Premis de categoria C
amb 117,5 punts
     Bernat Rovira Segú (Súnion, Barcelona)
ex-aequo amb 116,25 punts
       
Álvaro Luque Merino (Adela de Trenquelleón, Barcelona)
      Miquel Martínez de Morentín Cardoner (Súnion, Barcelona)

amb 114,5 punts
     
Max Balsells Pàmies (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona)
amb 113,75 punts
    
Miguel Ángel Pérez Bas (Santo Ángel, Gavà)



Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2016

Primer premi
amb 135 punts
     Jordi Guillem Rodríguez Manso (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 114,75 punts
     Jan Olivetti Auladell (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 109,75 punts
     Anna Garriga Orteu (Institut Pius Font i Quer, Manresa)

Premis de categoria A
amb 108,5 punts
     David Antón Martín (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat)
amb 108 punts
     Ferran Arévalo Martínez (Institut Can Mas, Ripollet)
amb 106,25 punts
     Pau Autrand Caballero (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria B
ex-aequo amb 102 punts
     Oscar Sauchelli  (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat)
     Nil Fons Miret (Institut Josep Lladonosa, Lleida)

amb 100 punts
    
Quan Ivar van der Knokke  (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 98 punts

    
Joan Lapeyra Amat (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus)

Premis de categoria C
amb 97,25 punts
     Weijie Chen  (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 96 punts
     Pau Cartanya Caro (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 95,5 punts
     Marçal Huete Robert (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles)
amb 95,25 punts
     Marc Julià Boronat (Institut de Cassà de la Selva, Cassà de la Selva)
amb 94 punts
     Adrián Rodríguez Muñoz (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat)


Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2016

Primer premi
amb 128,75 punts
     Iñaki Garrido Pérez (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)

Premis per al pòdium
amb 122,5 punts
     Martí Oller Riera (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 100 punts
     Èric Sierra Garzo (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria A
amb 97,5 punts
     Ferran Pedemonte Bernat (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona)
amb 94,25 punts
     Miquel Ortega Sánchez-Colomer (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 92,25 punts
     Jordi Castellví Foguet (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria B
amb 86,25 punts
    
Junjie Ji  (Institut Rubió i Ors, L'Hospitalet de Llobregat)
amb 83,75 punts

    
Alex Robles Gómez (Institut Joan Mercader, Igualada)
amb 81,5 punts
    
Alexandre Javornik Ribé (Institut Caparrella, Lleida)
amb 80 punts

    
Roger Asensi Arranz (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria C
amb 78,75 punts
    
Sergio Serrano de Haro Iváñez (La Salle Bonanova, Barcelona)
ex aequo amb 76,25 punts

    
Pol Monreal i Mira (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès)
     Miguel Ortiz Pintor (Institut Numància, Santa Coloma de Gramenet)
ex aequo amb 75,5 punts
    
David Farré Gil (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
     Núria Plana Artigues (Claver, Lleida)




Inici  


Els Pins de Plata del Cangur  2013-2016

La Societat Catalana de Matemàtiques té establerta una distinció especial del Cangur, que anomena el pin de plata, que es considera una distinció per a la globalitat dels territoris del nostre Cangur. La comissió Cangur catalano-valenciano-balear ha analitzat el rendiment de diverses persones que han assolit molt bones puntuacions i classificacions i, a proposta seva, la SCM ha concedit aquest any el Pin de Plata a sis alumnes que acaben la seva participació en el Cangur i hi han tingut uns resultats globalment molt destacats. Són aquests (indicats alfabèticament):

  • Roger Arnau Notari.  IES Broch i Llop. (Vila.real, Plana Baixa.)
  • Jordi  Castellví  Foguet. Aula Escola  Europea. (Barcelona, Barcelonès) 
  • David Farré Gil. Sagrat Cor (Amposta, Montsià)/Institut J. Vicens Vives  (Girona, Gironès)
  • Martí Oller Riera. Institut de Puig-reig (Berguedà)/Institut J. Vicens Vives (Girona, Gironès)  
  • Alberto Rius Poveda. Institut Vicent Castell i Domènech (Castelló. Plana Alta)
  • Èric Sierra Garzo.  Institut Icària/Aula Escola  Europea. (Barcelona, Barcelonès)
Enhorabona!



El XXI Cangur de la SCM ha rebut una subvenció de 
              
entitat impulsora de les

Beques CiMs+Cellex
per al batxillerat internacional en Ciència i Matemàtiques


   
   Tota la informació del Cangur 2016:
       Illes Balears
       País Valencià
       Catalunya i Andorra