XX Prova Cangur de la SCM (2015)

      Premis i distincions

Els nois i les noies que tenen premi són convidats a l'acte d'entrega de premis.
En la prova Cangur els premis es descriuen així: Primer premi; Premis per al pòdium; Premis de categoria A, Premis de categoria B, i
Premis de categoria C, però el fet que hi hagi empats fa que en algun nivell del concurs alguns d'aquests tipus de premis no apareguin, perquè s'han acumulat a una altra categoria.
En la prova Cangur (entre primària i secundària) han participat 39.924 alumnes. Això, combinat amb els empats de puntuacions, vol dir que reben menció 412 alumnes. La sala on es fa l'entrega de premis, no pot acollir tots aquests nois i noies i els seus acompanyants.  Per tant la menció honorífica no comporta invitació a l'acte d'entrega de premis sinó que fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre un diploma de menció i un petit "obsequi matemàtic".

En totes les relacions d'aquesta pàgina es presenten mitjançant ordenació aleatòria els casos de participants que, pel fet d'haver obtingut la mateixa puntuació, han quedat ex aequo. Aquesta ordenació es genera cada vegada en el moment de carregar la pàgina.
L'acte d'entrega de premis de la XX Prova Cangur de la SCM
i d'altres activitats individuals de la Societat Catalana de Matemàtiques
  tindrà lloc el dia 26 de maig de 2015
al Paranimf de la Universitat de Barcelona
presidit per la Consellera d'Ensenyament
i el Rector de la Universitat de Barcelona.


Les persones convidades rebran la invitació institucional,
amb tots els detalls de l'acte, al seu centre escolar,
per correu electrònic.
 


Primer nivell del Cangur-SCM (3r d'ESO)

Primers premis
ex aequo amb 150 punts (encert total)
      Enrique Ji (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú),
      Miquel Martínez de Morentin Cardoner (Súnion, Barcelona) i
      Marta Masramon Muñoz (John Talabot, Barcelona)

Premis de categoria A
amb 146 punts
     Dídac Saragossa Agramunt (Institut de Deltebre, Deltebre)
i ex aequo amb 145 punts,
      Max Balcells Pàmies (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      Andreu Seara Mora (Institut Ernest Lluch, Barcelona) i
      Eloi Campeny Roig (Institut Alexandre Satorras, Mataró)

Premis de categoria B
amb 143,75 punts
     
Roger Pujadas Rello (Institut Montserrat, Barcelona)
ex aequo amb 141,25 punts
      Eudald Peig Mallol (Escola Mare de Déu de la Salut, Sabadell) i
      Aleix Torres Camps (Bell-lloc del Pla, Girona)
amb 141 punts
     Andrea Tomás Pulgarín (Pare Manyanet, Barcelona)

Premis de categoria C
ex aequo amb 140 punts

      Bernat Rovira (Súnion, Barcelona) i
      Sílvia Casacuberta Puig (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona)
ex aequo amb 138,75 punts
      Joan Hernanz Ibañez (Thau, Sant Cugat del Vallès),
      Sergi Liébana Jordan (Institut Manuel de Montsuar, Lleida) i
      Valerie Katimi Varela (Escola Pia d'Olot/Institut Santa Eugènia, Girona)

Fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre una menció honorífica.
Relació ordenada per puntuació (ordenació aleatòria de les persones que queden ex aequo)

amb 136 punts
     Eduard de Vidal Flores (John Talabot, Barcelona)
amb 135 punts
      Amàlia Simón Ribas (Cumbres-3, Esplugues de Llobregat) i
      Joanot Costa Pibernat (Institut Manuel Blancafort, La Garriga)
amb 134,75 punts
     Laia Tarongí Ruz (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona)
amb 133,75 punts
      Juan Pablo Mantilla Carreño (La Salle, Girona) i
      Edgar Moreno Martínez (Institut Tarragona, Tarragona)
amb 132,5 punts
      Eric Buen García (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      Miguel Àngel Pérez Bas (Santo Ángel, Gavà) i
      Neil Parker Sánchez (Institut Vil·la Romana, La Garriga)
amb 132,25 punts
     Pol de Bas Roig (Institut Vilatzara, Vilassar de Mar)
amb 131,25 punts
      Lucas Uzías Acevedo (Institut Galileo Galilei, Barcelona),
      Arnau Falgueras García de Atocha (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
      Àlex Font Martí (Sant Jordi, Fornells de la Selva) i
      Guillermo Baltà Foix (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès)
amb 130 punts
      Núria Fàbrega Ribas (Montessori-Palau, Girona) i
      Ramon Cosialls Ris (Institut d'Almenar, Almenar)
amb 129,75 punts

      Paula Serrano Colomé (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar) i
      Joana Roigé Foix (CEPA Oriol Martorell, Barcelona)
amb 128,75 punts

      Guillem Sans Olivella (Institut de L'Arboç, L'Arboç),
      Alvaro Luque Merino (Adela de Trenquelleón, Barcelona),
      Arnau Ortiz Fargas (Roca, Barcelona),
      Eduard Planasdemunt Cobo (Secció d'Institut El Bruc, Riells i Viabrea) i
      Iker Jiménez Quijada (Institut Maria de Bell-lloc, Bigues i Riells)
amb 127,5 punts

      Pau Recort Bascuas (Institut Francesc Macià, Cornellà de Llobregat),
      Roger Puiggrós Valentines (Institut Antoni Torroja, Cervera) i
      Quim Lagunas Rebollar (Escola Pia d'Igualada, Igualada)
amb 126,75 punts

      Pau Frias Cerón (El Carme, Sabadell) i
      Eva Luo Tao (Sant Jordi, Fornells de la Selva)
amb 126,25 punts
     Álvaro Ribot Barrado (Viaró, Sant Cugat del Vallès)
amb 126 punts
     Javier López-Contreras González (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona)
amb 125 punts
      Javier Escrigas Romagosa (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      Isaac Llimona Torras (Institut Cendrassos, Figueres) i
      Ferran Agulló Manobens (Escola Pia Sant Antoni, Barcelona)
amb 123,75 punts

      Joan Cuy Saqués (Vedruna, Ripoll),
      Arnau Espinalt Xixons (Institut d'Auro, Santpedor),
      Raúl Cuenca González (Sagrada Família, Viladecans) i
      Miquel Salicrú Llanos (Sant Gregori, Barcelona)
amb 123.75 punts

     Pau Arcas González (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei)
amb 123 punts
     Martín Gàllego Casals (Sant Pau Apòstol, Tarragona)
amb 122,75 punts
      Maria África Angás Muxí (Sant Ignasi, Barcelona) i
      Alexandra Giron Soto (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès)
amb 122,5 punts
      Clara Portell Milán (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
      Ramón Roset Visiedo (Institut de Vacarisses, Vacarisses),
      Claudia Valero De La Flor (Santa Teresa de Jesús, Tarragona),
      Vinyet Costa García (Institut Escola la Tordera, Sta. Maria De Palautordera),
      Javier Rodoreda Pitarch (Institut La Vall de Tenes, Santa Eulàlia de Ronçana),
      Yaou Wu Y Chen (Institut de Santa Coloma de Farners, Santa Coloma de Farners) i
      Álvaro Paz Baca (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida)
amb 122,25 punts

      Dawid Aleksander Sanecki (Institut Ramon Coll i Rodés, Lloret de Mar) i
      Duna Tomàs Homar (Institut Salvador Espriu, Barcelona)
amb 121,25 punts
      Roger Miret Sala (L'Anunciata, Lleida),
      Ona García Milián (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida) i
      Jaume Ros Alonso (Secció d'Institut de Torrelles de Llobregat, Torrelles de Llobregat)
amb 120.5 punts
     Bruno-Joan Tejedo i Miniéri (Institut Jaume Balmes, Barcelona)
amb 120.25 punts
     Albert Martín García (Salesians Sant Vicenç dels Horts, Sant Vicenç dels Horts)
amb 120 punts
      Andreu Vall Hernàndez (Institut Mig-Món, Súria),
      Luis Sierra Muntané (Casa del Roure, Barcelona),
      Miquel March Torras (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona) i
      Gerard Casanovas Torres (Institut Baix Empordà, Palafrugell)
amb 119,75 punts

     Xinzhouy Wang (Institut Bosc de la Coma, Olot)
amb 118,75 punts
      Laura Arribas Basora (Sant Miquel, Barcelona),
      Mercè Vila Albacete (Mare de Déu del Carme, Cardona),
      Andrea Cera Palatsi (Institut Els Alfacs, Sant Carles de la Ràpita),
      Arnau Noguera Segura (Institut Antoni Torroja, Cervera),
      Jasan Romero Gómez (Institut El Foix, Santa Margarida i els Monjos),
      Francisco Del Campo Rivera (Voramar, Barcelona),
      Sergi Bastardas López (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Maria Pujol Torrens (Sant Miquel, Barcelona) i
      Oriol Berlinches Planas (Institut Vilatzara, Vilassar de Mar)

Inici 

Segon nivell del Cangur-SCM (4t d'ESO)

Primer premi
amb 143,75 punts
     Jan Olivetti Auladell (La Farga, Sant Cugat del Vallès)

Premis per al pòdium
amb 137,5 punts
     Jordi Rodríguez Manso (Pare Manyanet, Barcelona)
amb 133,75 punts
     Pol Gauchola Fernández (Institut Can Margarit, Corbera de Llobregat)

Premis de categoria A
amb 130 punts
     Isaac Àlamo Pagès (Institut Josep Brugulat, Banyoles), 130 punts
ex aequo amb 123,75 punts
      Albert Estop Cepero (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès) i
      Ignasi Mallén Alberdí (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona)

Premis de categoria B
ex aequo amb 122,5 punts
      Marc Garcia Reig (Escola Pia de Mataró, Mataró),
      David Quintana Marginet (Institut L'Alt Berguedà, Bagà) i
      Martí Riba Pons (Institut Pere Vives i Vich, Igualada)
ex aequo amb 121,25 punts
      Héctor Candela Rubio (Institut Montserrat Roig, Terrassa) i
      Jaime del Pozo Ortiz (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès)

Premis de categoria C
ex-aequo amb 120 punts
      Eduard Bosch Mustarós (Institut d'Argentona),
      Enric Carpintero Rico (Institut Enric Borràs, Badalona),
      Oriol Vidal Ribé (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
      Carles Bosch Jurado (Institut Juan Manuel Zafra, Barcelona) i
      Marc Piquer Méndez (Joan Pelegrí, Barcelona)


Fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre una menció honorífica.
Relació ordenada per puntuació (ordenació aleatòria de les persones que queden ex aequo)

amb 118,75 punts
      Adrià Puigcerver Carceller (Sant Nicolau, Sabadell) i
      Ferran Arévalo Martínez (Institut Can Mas, Ripollet)
amb 117,5 punts
     Àlex Zangelín Calvo (Institut Baix a Mar, Vilanova i la Geltrú)
amb 117 punts
     Joan Lapeyra Amat (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus)
amb 116,25 punts
      Marc Pascual Roig (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
      Gerard Alcolea Viñas (Institut Celestí Bellera, Granollers),
      Álvaro Sánchez Del Río (Salesià de Sant Josep, Barcelona),
      Alejo Rodríguez Framis (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      Oriol Moyano Pairó (Institut Costa i Llobera, Barcelona) i
      Rafel Brau Ràmia (Voramar, Barcelona)
amb 115 punts
      Pau Conill Bonet (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
      Miquel Angel Malqui Cruz (Escola Pia Sant Antoni, Barcelona),
      Martí Querol Alturo (Institut Torredembarra, Torredembarra),
      Ricard Blaya Vallvé (Institut Els Pallaresos, Els Pallaresos) i
      Pau Autrand Caballero (Escolàpies Sant Martí, Barcelona)
amb 114,75 punts
     Joan Bruy Vilalta (Institut Damià Campeny, Mataró)
amb 114,5 punts
     Simen Cassiman Rosmeulen (INS Montgròs, Sant Pere de Ribes)
amb 113,75 punts
      Àlex Tudoras Miravet (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
      Anna Garriga Orteu (Institut Pius Font i Quer, Manresa) i
      Hanying Fu (Institut Montsacopa, Olot)
amb 112,5 punts
      Miguel Robert Rincón (Santa Teresa de Lisieux, Barcelona),
      Daniel Molinuevo Gómez (Escola Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
      Jan Strunk Fernándezvillanueva (Institut Costa i Llobera, Barcelona),
      Fèlix Real Fraxedas (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès) i
      Oriol Pedrós Gàmez (Institut Manuel de Pedrolo, Tàrrega)
amb 112,25 punts
     Pau Cartanyà Caro (Institut Narcís Oller, Valls)
amb 111,25 punts
      Pol Fernández Guerra (Institut Joan Brossa, Barcelona),
      Mireia Camps Vaque (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar),
      Clàudia Sierra Benito (Institut Lluís de Requesens, Molins de Rei),
      Pablo Crucera Barrero (Roca, Barcelona) i
      David Caicedo Chávez (La Farga, Sant Cugat del Vallès)
amb 110,75 punts
      Martí Capdevila Muntadas (Institut Abat Oliba, Ripoll) i
      Inés Riera Guardiola (Hamelín-Internacional Laie, Alella)
amb 110 punts
      Jan Carrera Bach (Institut Moianès, Moià),
      Pablo De Pouplana Queralt (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
      Núria Malet Vidal (Llor, Sant Boi de Llobregat),
      Isáac Tejada Matas (Institut Egara, Terrassa),
      Aina Orduña Talló (IPSI, Barcelona),
      Mateo Bermann Albalat (Institut Maragall, Barcelona),
      Víctor Díaz Caballero (Institut Escola Industrial, Sabadell),
      Bettina Sosa Röhl (Compañía de Santa Teresa de Jesús, Barcelona) i
      Jordi Heng (Institut Príncep de Girona, Barcelona)
amb 109,75 punts
     Icar Calvet Montoya (Institut Bosc de la Coma, Olot)
amb 108,75 punts
      Marçal Llopart Molina (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
      Joan Moneo Boixadera (Institut Vila de Gràcia, Barcelona) i
      Eduard Gomez Juste (Institut Manuel de Montsuar, Lleida)
amb 108,5 punts
      Joaquim Frigola Casals (SI Can Record, Sant Esteve de Palautordera),
      Néstor Ponce Valentín (Institut Voltrera, Abrera) i
      Joan Valdivieso Llaudet (Institut Ernest Lluch, Barcelona)
amb 107,75 punts
     Javier Cabrera Rodríguez (Sant Pere Chanel, Malgrat de Mar)
amb 107,5 punts
      Guillem Quingles Daví (Institut Costa i Llobera, Barcelona),
      Iván García Loza (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
      Víctor Morales Palacios (Nostra Senyora de Montserrat, Parets del Vallès),
      Marc Roca Vieta (Sant Pere Chanel, Malgrat de Mar),
      Sergi Bertran Gardella (Institut Bosc de la Coma, Olot),
      Alan López Expósito (Institut Manolo Hugué, Caldes de Montbui),
      Yuhang Liang (Institut d'Argentona, Argentona),
      Sergi Isla Gabriel (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès),
      Daniel Zamarripa Fava (CEPA Oriol Martorell, Barcelona),
      Pau Guillén Carranza (Institut Duc de Montblanc, Rubí),
      Héctor Antona Pizá (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Laia Domínguez Camprubí (Pare Manyanet, Barcelona) i
      Josep Maria Casals Baixes (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès)
Inici 

Tercer nivell del Cangur-SCM (1r de batxillerat)

Primer premi
amb 131,25 punts
     Jordi Castellví Foguet (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 126,25 punts
     Martí Oller Riera (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
amb 116,25 punts
     Iñaki Garrido Pérez (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)

Premis de categoria A
amb 112,5 punts
     David Farré Gil (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 111,75 punts
     Ferran Pedemonte Bernat (Institut Costa i Llobera, Barcelona)
amb 111 punts
     Miquel Ortega Sánchez-Colomer (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria B
amb 106,25 punts
     Joan Torrecillas Sanllehi (La Salle, Girona)
amb 105 punts
     Èric Sierra Garzo (Aula Escuela Europea, Barcelona)
ex aequo amb 104,75 punts
      Junjie Ji (Institut Rubió i Ors, L'Hospitalet de Llobregat) i
      Irene Agustín Nicolás (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès)
amb 103,25 punts
     Conrad Cardona Piñol (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria C
ex aequo amb 99,75 punts
      Alexandre Javornik Ribé (Institut Caparrella, Lleida),
      Cristina Blázquez Jofra (Jesús Maria, Barcelona),
      Severino Da Dalt (Empordà-San José, Roses) i
      Martí Jané Ballarín (Escola Mare de Déu de la Salut, Sabadell)


Fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre una menció honorífica.
Relació ordenada per puntuació (ordenació aleatòria de les persones que queden ex aequo)

amb 99 punts
     Rosa Solé Sala (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès)
amb 98,5 punts
     Josep Bataller Umbert (La Salle Bonanova, Barcelona)
amb 98,25 punts
     David Ariza Blasi (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 97,75 punts
     Miguel Ángel Olmos Alonso (Institut Marius Torres, Lleida)
amb 96,75 punts
     Joan Altés Depares (IPSI, Barcelona)
amb 96,25 punts
     Adrià Gassó Alern (Institut Pere Vives i Vich, Igualada)
amb 95,75 punts
      Roger Asensi Arranz (Aula Escuela Europea, Barcelona) i
      David Julià Galindo (Institut Terra Alta, Gandesa)
amb 95 punts
          Arnau Farré Melero (Escola Pia de Mataró, Mataró)
amb 94,5 punts
          Oscar Benedito Saura (Sant Ignasi, Barcelona)
amb 94 punts
          Pol Ubach Mases (Institució Cultural del C.I.C., Barcelona)
amb 93,75 punts
          Víctor Aguayo Planell (Institut Badalona VII, Badalona)
amb 93,5 punts
          Sergio Serrano De Haro Iváñez (La Salle Bonanova, Barcelona)
amb 93,25 punts
          Núria Mateos Ferré (La Vall, Sabadell)
amb 93,25 punts
          Pol Oriol Casas (Institut Abat Oliba, Ripoll)
amb 93 punts
          Oriol Ricart Vilarrubias (Institut Molí de la Vila, Capellades)
amb 92,75 punts
          Jaume Guardiola Salvatella (Institut Joaquin Bau, Tortosa)
amb 92,5 punts
          Iker García González (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus)
amb 92,25 punts
          Marc Montore Ramírez (Institut Salvador Espriu, Barcelona)
amb 92 punts
          Kim López Güell (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona)
amb 91,5 punts
          Marc Masramon Muñoz (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 91,25 punts
      David Márquez González (Proa, Barcelona) i
      Xavier Pérez Puigvert (Montessori-Palau, Girona)
amb 91 punts
          Enric García Muchart (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona)
amb 90,75 punts
          Luís García Fernández (Sant Miquel, Barcelona)
amb 90,5 punts
          Adrián Tormos Llorente (Sant Gervasi, Mollet del Vallès)
amb 90,25 punts
      Marc Vela Ventura (Institut Molí de la Vila, Capellades) i
      Lucas Maisel Licerán (Institut Front Marítim, Barcelona)
amb 90 punts
          Elena Martínez Baile (Institut Secretari Coloma, Barcelona)
Inici   

Quart nivell del Cangur-SCM (2n de batxillerat)

Primer premi
amb 130 punts 
      Genís Guillem Mimó (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 125 punts
      Javier Meseguer Donlo (Institut Icària, Barcelona)
amb 123,75 punts
      Joan Llobera Querol (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida)

Premis de categoria A
amb 122,5 punts
     Joan Massachs Güell (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 118,75 punts
     Marc Homs Donés (Institut Duc de Montblanc, Rubí)
amb 117 punts
     Martín Forsberg (Institut Consell de Cent, Barcelona)

Premis de categoria B
amb 115 punts
     Eloi Torrens Juste (Institut de Terrassa, Terrassa)
ex aequo amb 112,5 punts
      Alex Gallego Casals (Sant Pau Apòstol, Tarragona) i
      Javier Geis Chang (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona)
amb 112 punts
     Ignasi Cortés Arbués (American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat)

Premis de categoria C

ex aequo amb 110 punts
      Santiago Pérez García (Institut La Segarra, Cervera) i
      Guillem Olivella Martí (Aula Escuela Europea, Barcelona)
ex aequo amb 108,75 punts
      Ramon Fernández Mir (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona) i
      Pau Miquel Mir (American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat)
amb 108 punts
     Gil Puig Surroca (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)


Fins a l'1% de millors puntuacions rebran al seu centre una menció honorífica.
Relació ordenada per puntuació (ordenació aleatòria de les persones que queden ex aequo)

amb 107,5 punts
      Cesc Folch Aldehuelo (Montessori-Palau, Girona) i
      Adrià Medina Diez (Institut Icària, Barcelona)
amb 106,25 punts
      Marcel Granero Moya (Maristes Rubí, Rubí) i
      Eric Valls Grünewald (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 105,75 punts
          Pol Landman Brignoni (Aula Escuela Europea, Barcelona)
amb 103,75 punts
      Joan Ariño Bernad (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
      Òscar Sender Roig (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona) i
      Qijun Jin (Institut Salvador Dalí, El Prat de Llobregat)
amb 103,5 punts
          Adam Teixidó Bonfill (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 102,5 punts
      Helena Casademunt Burés (Aula Escuela Europea, Barcelona) i
      Pau Cano Ribé (Institut Egara, Terrassa)
amb 102,25 punts
          Àlex Costa Sánchez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona)
amb 102 punts
      Kongding Chen (Institut La Garrotxa, Olot) i
      Mar Jovaní Albalat (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 101,75 punts
          Jordi Rafecas Ventosa (Institut de L'Arboç, L'Arboç)
Inici 

  • Els premis consisteixen en material informàtic o electrònic que oportunament s'anunciarà. L'empresa Pont-Reyes/Hewlett-Packard col·labora amb el Cangur obsequiant una petita part d'aquest material. Gràcies!


Els Pins de Plata del Cangur  2012-2015

La Societat Catalana de Matemàtiques té establerta una distinció especial del Cangur, que anomena el pin de plata, que es considera una distinció per a la globalitat dels territoris del nostre Cangur. La comissió Cangur catalano-valenciano-balear ha analitzat el rendiment de diverses persones que han assolit molt bones puntuacions i classificacions i, a proposta seva, la SCM ha concedit aquest any el Pin de Plata a cinc alumnes que acaben la seva participació en el Cangur i hi han tingut uns resultats globalment molt destacats. Són aquests (indicats alfabèticament):

  • Jorge Baeza Ballesteros (Col·legi San Pedro Pascual, València)
  • Genís Guillem Mimó (Escola Industrial, Sabadell/Aula Escuela Europea, Barcelona)
  • Joan Llobera Querol (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida)
  • Alejandro Martos Berruezo (IES de Tavernes Blanques)
  • Santiago Pérez García (Institut La Segarra, Cervera)
Enhorabona!



El XX Cangur de la SCM ha rebut una subvenció de 
              
entitat impulsora de les
Beques CiMs+Cellex
per al batxillerat internacional en Ciència i Matemàtiques


Cangur 2015. Puntuacions
      Catalunya i Andorra
 
Cangur 2015. Enunciats i solucions
   
  Tota la informació del Cangur:
      Illes Balears
      País Valencià
      Catalunya i Andorra