Portada
La SCM fa públic el cartell de
premis de la quinzena edició de la prova Cangur
corresponent a la prova celebrada el dia 18 de març de 2010.
- L'acte de lliurament dels premis de la Prova Cangur
de la SCM va tenir lloc el
dia 18 de maig de 2010, a les 6 de la tarda, a la Sala de
Congressos del Campus
la Salle de la Universitat Ramon Llull (edifici Sant
Jaume).
- A la sala on es va desenvolupar l'acte es va poder gaudir
d'una exposició amb una mostra de materials del Museu de
Matemàtiques de Catalunya, mmaca.
Gràcies!
Relació de premiades i premiats en el Cangur 2010 de la SCM a Catalunya
Primer
nivell
Primer premi, ex-aequo
Aina Fitó Parera (Anoia, Igualada) i
Marc Felipe Alsina (Bell-lloc del Pla, Girona), 146.25 punts
Premi per al pòdium,
Daniel Lugosi Enes (Barcelona), 141.25 punts
Premis de categoria A
ex-aequo: Esteve Bramon Casademont (Institut Pere Alsius i Torrent,
Banyoles),
Ferran Ruiz Sala (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
Nadhia Van Leeuwen Navarro (Institut Francisco de Goya,
Barcelona),
Guillem Cano Bergadà (Maristes La Immaculada, Barcelona) i
Andrés Girona San Miguel (Institut Príncep de Viana, Barcelona), 140.0
punts
Premis de categoria B
ex-aequo: Marc Caselles Ranchal (Institut de Lliçà, Lliçà
d'Amunt),
Daniel Reverter Condal (Sadako, Barcelona) i
Matt Hoogsteder Riera (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles),
136.25 punts
Premis de categoria C
ex-aequo: Josep M. Serra Moncunill (Cor de Maria, Valls),
Ton Juny Pina (Institut Ciutat de Balaguer, Balaguer) i
Pau Surrell Rafart (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona), 133.75
punts
Premis de categoria D
Laia Freixas Mateu (Aula Escuela Europea, Barcelona), 133.25 punts
Arnau Canyadell Miquel (Institut Lacetània, Manresa), 132.0 punts
Joaquim Llorens Giralt (IPSI, Barcelona), 131.25 punts
Pol Paniagua Seriols (IPSI, Barcelona), 130.75 punts
Mencions fins a l'1% de les millors
puntuacions
- Les noies i els nois que reben el
premi de la menció honorífica no són convidats tots ells a l'acte
d'entrega de premis; no es podria trobar una sala adient amb la
capacitat necessària. En representació de tot el conjunt, hi són
convidats Alba Gómez del Pulgar Martínez (Institut de Terrassa,
Terrassa)
i Mohammed Tahri El Abbass (Institut Collserola, Barcelona)
Adrià Menéndez Molist (Institut Icària, Barcelona), 130.0 punts
Juan Diego Higa Flores (Pare Manyanet, Barcelona), 130.0 punts
Sergi Masot Llima (IPSI, Barcelona), 130.0 punts
Carmen Font Mata (Fundación Escuela Suiza, Barcelona), 130.0 punts
Anna García Moreno (Institut L'Alzina, Barcelona), 129.75 punts
Gonzalo Balta Foix (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del
Vallès), 129.75 punts
Anna Domènech Tarrat (Sadako, Barcelona), 128.75 punts
Arnau Alvarez Tejera (Joan Pelegrí, Barcelona), 128.75 punts
Marc Asenjo Ponce de León (Aula Escuela Europea, Barcelona), 128.75
punts
Rosali aBoixadera Bosch (Maristes Montserrat, Lleida), 128.75 punts
David Freixes Serrano (La Farga, Sant Cugat del Vallès), 128.25 punts
Blai Barberá Bertran (Institut Emperador Carles, Barcelona), 127.5 punts
Marta Minguella Rafecas (Institut de L'Arboç, L'Arboç), 127.5 punts
Robert Seara Mora (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 126.25 punts
Ferran Gebellí Guinjoan (Sagrat Cor de Jesús, Tarragona), 126.25 punts
Bernat Torrents Valls (Anoia, Igualada), 126.25 punts
Tetyana Fivchuk (Institut Maria de Bell-lloc, Bigues i Riells), 126.25
punts
Isaac Viñas Morales (Sagrats Cors, Centelles), 125.0 punts
Alba Gómez del Pulgar Martín (Institut de Terrassa, Terrassa), 125.0
punts
Martí Fernández-Real Girona (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
125.0 punts
Isidre Puigmitjà Rodoreda (Institut Pla de l'Estany, Banyoles), 125.0
punts
Carolina Peña Merino (Institut de Lliçà, Lliçà d'Amunt), 125.0 punts
Arnau Guillén Carulla (Institut L'Alzina, Barcelona), 124.75 punts
Clara Serra Marrugat (Joan Pelegrí, Barcelona), 124.75 punts
Adrià Fors Munar (Els Arcs, Barcelona), 124.25 punts
Armand Sellas Farrés (Institut Pius Font i Quer, Manresa), 123.75 punts
Queralt Sáez Feixas (Institut El Cairat, Esparreguera), 123.75 punts
Hector Soriano Delgado (Joan Pelegrí, Barcelona), 123.75 punts
Jaume Sonet Ventosa (Institut de L'Arboç, L'Arboç), 123.75 punts
Mohammed Tahri El Abbass (Institut Collserola, Barcelona), 123.75 punts
Maria de la Pau Serrat Adell (Institut Fontanelles, Les Borges del
Camp), 123.75 punts
Valdric Vidal Hervàs (Institut Hug Roger III, Sort), 123.75 punts
Ricard Cuervo Saliné (Institut Joan Fuster, Barcelona), 123.75 punts
Arnau Ribera Tort (Institut Torredembarra, Torredembarra), 123.75 punts
Cristina Miracle Huguet (Institut Torredembarra, Torredembarra), 123.75
punts
Pere Rehues Masip (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus), 123.25
punts
Bernat Paulí Batet (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
122.5 punts
Martín Moreno Padilla (Pureza de María, Sant Cugat del Vallès), 122.5
punts
Iván Luque Garcia (Institut Joaquim Mir, Vilanova i la Geltrú), 122.5
punts
Marçal Ainsa Bertran (Institut L'Alzina, Barcelona), 122.5 punts
David Riudor Gimenez (Joan Pelegrí, Barcelona), 122.5 punts
Júlia Thió Casals (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 122.5 punts
Bernat Puig Camps (Institut Manolo Hugué, Caldes de Montbui), 122.5
punts
Daniel Casado Jiménez (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat), 122.5
punts |
[Portada Cangur-2010]
Segon
nivell
Primer premi
Júlia Alsina Oriol (Institut Jaume Callís, Vic),
143.75 punts
Premis per al pòdium
Darío Nieuwenhuis Nivela (Aula Escuela Europea, Barcelona), 141.0 punts
i, ex-aequo, Xavier Cabanes Bosacoma (Institut Maragall,
Barcelona) i
Erik Castells Lahoz (Mollet, Mollet del Vallès), 133.75 punts
Premis de categoria A
Gabriel Comerón Castillo (Institut d'Argentona,
Argentona), 132.5 punts
i Marc Sánchez Alfonso (Aula Escuela Europea, Barcelona), 130.0 punts
Premis de categoria B
ex-aequo: Eudald Romo Grau (Institut de Cassà de la Selva, Cassà de la
Selva),
Jordi Barceló Mercader (Jesús Maria, Badalona),
Guillem Lahuerta Camps (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia,
Barcelona),
Aitor Azemar Carnicero (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès)
128.75 punts
Premis de categoria C
Eduardo Adamo Atao Salazar (Sagrado Corazón de Jesús, Terrassa), 128.25
punts
David Balaghi Buil (Aula Escuela Europea, Barcelona), 127.5 punts
Sergio Salvador Lomas (Institut Thalassa, Montgat), 126.25 punts
Guillem Bonafonte Pardás (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
126.0 punts
Premis de categoria D
Marçal Jané Rabassa (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del
Vallès) i
Lluís Alonso Jané (Institut Duc de Montblanc, Rubí), 124.5 punts
Pol Franganillo Vallejo (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 123.25 punts
Albert Gil Esmendia (Sant Nicolau, Sabadell), 122.25 punts
Mencions fins a l'1% de les millors
puntuacions
- Els xics i les xiques que reben el premi de la
menció honorífica no poden ser convidats tots ells a l'acte d'entrega
de premis degut a la capacitat de la sala. Però en representació de tot
el conjunt hi són convidats Sara Barreiro Mont (Institut
Llavaneres, Sant Andreu de Llavaneres) i Arnau
Escapa Farrés (Institut Pau Vila, Sabadell)
Lluís Isern López
(Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), 121.0 punts
Jordi Clua Miras (Regina Carmeli, Rubí), 121.0 punts
Oriol Almirall Toribio (Institut Llobregat, Sallent), 119.5 punts
Claudia Navarro Argence (Montessori-Palau, Girona), 119.0 punts
Marcel Basté Masias (Aula Escuela Europea, Barcelona), 118.75 punts
Arnau Borrell Vilarrodona (Institut Salvador Espriu, Barcelona), 118.75
punts
Pau Jimenez Pavia (Joan Pelegrí, Barcelona), 118.5 punts
Marc Balsà Diaz (Lestonnac-l'Ensenyança, Lleida), 118.5 punts
Erik Martínez Ramírez (Sagrada Família-Horta, Barcelona), 118.5 punts
Oleguer Gabernet Garriga (Institut Lo Pla d'Urgell, Bellpuig), 118.25
punts
Sara Barreiro Mont (Institut Llavaneres, Sant Andreu de Llavaneres),
118.0 punts
Joan Prunera Olivé (Institut Escola Industrial, Sabadell), 117.5 punts
Nil Vallès Carreras (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), 117.5
punts
Maria Noguera Vila-Masana (Institut Castell del Quer, Prats de
Lluçanès), 117.5 punts
Eric Milesi Vidal (Pare Manyanet, Barcelona), 117.0 punts
Justinn Hamilton Renalias (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles),
117.0 punts
Guillem Córdoba Perarnau (Escola Pia de Granollers, Granollers), 117.0
punts
Pau Duran Gual (Institut Torredembarra, Torredembarra), 117.0 punts
Oriol Rodríguez Vidal (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat), 116.25
punts
Marc Ballbé Ferrero (Aula Escuela Europea, Barcelona), 116.25 punts
Pau Moncusí Pino (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), 116.25 punts
Axel Masó Puigdellosas (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles),
116.0 punts
Arnau Escapa Farrés (Institut Pau Vila, Sabadell), 115.0 punts
Adrià Duran Sidera (Institut Castell d'Estela, Amer), 115.0 punts
Marc Gort Mas (Brianxa, Tordera), 115.0 punts
Octavi Prats Reig (Joan Pelegrí, Barcelona), 114.75 punts
David Portabella De Pedro (Escola Pia de Mataró, Mataró), 114.75 punts
Adrià Fernández Díaz (Institut Consell de Cent, Barcelona), 114.75 punts
Pau Pérez Casas (Institut d'Auro, Santpedor), 113.75 punts
Albert Martí Domingo (Institut Numància, Santa Coloma de Gramenet),
113.75 punts
Lluís Garcia Pons (Institut Llobregat, Sallent), 113.0 punts
Pedro Ignacio Almendros González (Institut Ramon Muntaner, Figueres),
113.0 punts
Josep Rueda Collell (La Salle, Girona), 112.75 punts
Jordi Raurich Leandro (Sant Josep, Tàrrega), 112.75 punts
Sergi Fernández Valls (Institut Roquetes, Roquetes), 112.75 punts
Clara Carrera Moreno (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del
Vallès), 112.5 punts
Adrià Rovira Nieto (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès),
112.5 punts
Arnau Llauradó Cabellos (Institut Les Corts, Barcelona), 112.5 punt
|
[Portada Cangur-2010]
Tercer nivell
Primer premi
Lluís Solsona Sabanés (Institut Jaume Balmes,
Barcelona), 130.0 punts
Premis per al pòdium
Eduard Vázquez Espín (Institut de Pallejà, Pallejà), 121.0 punts
i Óscar Lozano Pérez (Aula Escuela Europea, Barcelona), 120.0
punts
Premis de categoria A
Ferran Enfedaque Moreno (Institució Cultural del
C.I.C., Barcelona), 118.25 punts
i Martí Ribalta Albuixech (Institut Francesc Ribalta, Solsona), 114.75
punts
Premi de categoria B
Jesús Bach Marquès (Institut Francesc Ribalta, Solsona), 113.75 punts
i, ex-aequo, Adrià Balcázar Castell (Fundación Escuela Suiza,
Barcelona) i
Dani Samaniego Vidal (Institut Guillem Catà, Manresa), 112.5 punts
Premis de categoria C, ex-aequo
David Aldehuela Diaz (Institut Numància, Santa Coloma de
Gramenet),
Eduard Blanch Urbán (La Salle Bonanova, Barcelona) i
Anna Pijuan Calvet (Institut Lluís Companys, Ripollet), 111.25 punts
Premis de categoria D
Lucas Manjón Pérez (Institut Giola, Llinars del Vallès) i
Alberto Montes Gómez (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del
Vallès), 110.0 punts
Lluís Forcadell Díez (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
109.0 punts
Víctor Martínez Abad (Institut Secretari Coloma, Barcelona), 108.75
punts
Sergi Cebrián Gres (Fundación Escuela Suiza, Barcelona), 108.5 punts
Mencions fins a l'1% de les millors
puntuacions
- Els xics i les xiques que reben el premi de la
menció honorífica no poden ser convidats tots ells a l'acte d'entrega
de premis degut a la capacitat de la sala. Però en representació de tot
el conjunt es convida a Anna Espàrrach Murgó (Institut Lluís Companys,
Ripollet) i Juan Ramón Rubio Pinós (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona)
Lluís Laguarda
Sànchez (Escola Pia de Mataró, Mataró), 108.25 punts
Marc Clupés Peró (Escola Pia de Mataró, Mataró), 108.25 punts
Albert Ros i Lloreta (Institució Cultural del C.I.C., Barcelona),
108.25 punts
Gerard Feliu Montesinos (La Salle, Girona), 108.0 punts
Anna Espàrrach Murgó (Institut Lluís Companys, Ripollet), 107.5 punts
Jordi Vila Pérez (Institut Alexandre Deulofeu, Figueres), 107.5 punts
Petar Hlad (Joan Pelegrí, Barcelona), 107.5 punts
Joan Bruguera Micó (Institut Giola, Llinars del Vallès), 107.5 punts
Oscar Rodríguez del Río (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 107.0 punts
David Forns Bundó (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu), 106.0
punts
Juan Ramón Rubio Pinós (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 105.5
punts
Ferran Alet Puig (Aula Escuela Europea, Barcelona), 105.5 punts
Joan Sendra Garcia (Sant Ignasi, Barcelona), 105.25 punts
Edgar Tamayo Cascan (Institut Les Corts, Barcelona), 105.25 punts
Vidal Ribugent Gubau (Institut Pla de l'Estany, Banyoles), 105.0 punts
Josep Biscamps Dalmau (Institut Torredembarra, Torredembarra), 104.75
punts
Guillem Bosch Massot (Aula Escuela Europea, Barcelona), 104.75 punts
|
[Portada Cangur-2010]
Quart nivell
Primer premi
Xavier Fernández-Real Girona (Institut
Jaume Vicens Vives, Girona), 130.0 punts
Premis per al pòdium
ex-aequo: Ramon Zuloaga Geli (Institut Cap
Norfeu, Roses) i
Bru Martinell Chicano (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 125.0 punts
Premis de categoria A
Salvi Solà Martinell (Institut Secretari Coloma,
Barcelona), 122.5 punts
i, ex-aequo, Guillem Alsina Oriol (Institut Jaume Callís, Vic)
i
Adrià González Esteve (Institució Cultural del C.I.C.,
Barcelona) 120.0 punts
Premi de categoria B
Gerard Neras Lozano (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 111.0 punts
Laura Cifuentes Fontanals (Llor, Sant Boi de Llobregat), 108.25 punts
Pere Planell Morell (Aula Escuela Europea, Barcelona), 103.0 punts
Premis
de categoria C
ex-aequo Ignasi Ferreté Fernández (Institut
Secretari Coloma, Barcelona) i
David Guillen Huerga (Institut Ribera Baixa, El Prat de Llobregat),
96.25 punts
Domènec Ruiz Balet (Institut Lluís de Peguera, Manresa), 93.75 punts
Premis de categoria D
Pol Naranjo Barnet (Institut Damià Campeny,
Mataró), 93.25 punts
Nicolau Roig Tió (Bell-lloc del Pla, Girona), 92.0 punts
Carlos García Huerta (Sant Joan Bosco, Barcelona), 90.75 punts
Mencions fins a l'1% de les millors
puntuacions
- Els xics i les xiques que reben el premi de la
menció honorífica menció no són tots ells convidats a l'acte d'entrega
de premis. En representació del conjunt es convida a Pablo Pastor Riquelme (Institut Marius
Torres, Lleida)
Laura Raguer Pardo
(Institut Manuel Blancafort, La Garriga), 89.5 punts
Pablo Pastor
Riquelme (Institut Marius Torres, Lleida), 89.5 punts
Elisabet Baena Sanfeliu (Sant
Joan Bosco, Barcelona), 89.25 punts
Òscar Ferrer
Jogera (Institut Joan Guinjoan i Gispert, Riudoms), 85.5
punts
Pere Romero Pastor (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès), 85.0
punts
David Vallverdú Cabrera (Institut Montserrat, Barcelona), 85.0 punts
Elisa Castañer Enseñat (Sant Pau, Barcelona), 84.0 punts
Jorge Valiente Jorge (Institut Can Planas, Barberà del Vallès), 83.75
punts
Jordi Antoja Lleonart (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
83.75 punts
|
- Els premis consisteixen en material informàtic o
electrònic. L'empresa Pont-Reyes/Hewlett-Packard
col·labora amb el Cangur obsequiant una petita part d'aquest material.
Gràcies!
- Els
nois i les noies amb premi o menció rebran per correu electrònic les
indicacions per poder gaudir d'una llicència gratuïta per un any a la plataforma Sangakoo,
un projecte per al treball col·laboratiu en línia per a
aprendre
matemàtiques. Donem les gràcies a Sangakoo per aquest
obsequi.
- Els nois i les noies amb premi o menció també rebran
al seu centre un exemplar de la publicació "Cangur 2010 i
altres activitats de la SCM" amb enunciats i
solucions i llista de premis de l'Olimpíada Matemàtica (fase
catalana), dels Problemes a l'Esprint i del Cangur-2010.
|