XXIV Prova Cangur de la SCM. 2019
Premis i distincions
Seus de Catalunya


  • En la prova Cangur els premis (15 alumnes per nivell) es descriuen així: Primer premi; Premis per al pòdium; Premis de categoria A i Premis de categoria B, com mostra aqueta imatge:
                                          
    Tanmateix el fet que hi hagi empats fa que en algun nivell del concurs alguns d'aquests tipus de premis no apareguin, perquè s'han acumulat a una altra categoria o que en algun nivell hi hagi més de 15 premis.
  • En aquesta pàgina els conjunts de més de dos d'alumnes ex aequo es presenten ordenats de manera que cada vegada que s'actualitza la pàgina es genera aleatòriament l'ordre de presentació. 
  • Les noies i els nois que apareixen en aquestes llistes de premis, juntament amb acompanyants familiars i del centre, rebran la invitació pr a l'acte d'entrega de premis del Cangur i altres activitats de la SCM, que se celebrarà el dia 27 de maig, a dos quarts de 6 de la tarda, al Teatre Poliorama, de Barcelona.
  • Mencions honorífiques . En cada nivell, fins a l'1% d'alumnes amb millors puntuacions rebran a través del seu centre un diploma de menció honorífica i un petit obsequi. Ja es poden consultar les llistes .  Aquesta distinció s'ha de considerar així,  no és estrictament un premi; no seria factible trobar un local i organitzar un acte adequat per a l'1% de participants en el Cangur.


Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2019

Primers premis
ex aequo amb 120 punts (encert total)
      Norma Abella Blazquez (Infant Jesús, Barcelona),
      Bernat Casafont Guilanyà (Arrels I, Solsona),
      Marc Arjona Pérez (Escola Taula Rodona, Sant Quirze del Vallès),
      Pol Cusó Sanz (Infant Jesús, Barcelona),
      Emma Lucía Verrilli Ventura (Teresià, Tortosa),
      Pep Camaño Baranera (Escola L'Era de Dalt, Tona),
      Jan Jurado Ballalta (Escola Angeleta Ferrer, Mataró),
      Bru Germade Sala (Sant Felip Neri, Barcelona),
      Miguel Guo Ye (Escola Pau Casals, El Vendrell),
      Tomás Griffiths Pérez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Robert Juanola Cubarsí (Escola Lacustària, Llagostera),
      Coral Ginabreda Palomo (Escola Pla de l'Avellà, Cabrera de Mar),
      Roger Solé Robert (Escola Beat Bonaventura Gran, Riudoms) i
      Berta Ventura Güell (Escola Can Puig, Banyoles)

Premis de categoria B
ex aequo amb 116,25 punts
      Dan Clotet Mas (Joviat, Manresa),
      Iván Pizarro Funes (Sant Miquel, Barcelona) i
      Oriol Mangues Rubia (Escola Fluvià, Barcelona)

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2019

Per si pot ser d'interès, informació i convocatòria del projecte Estalmat, promoció 2019-2021

Primers premis
ex aequo amb 120 punts (encert total)
      Núria Rovira Blanco (Escola Macià-Companys, Agramunt),
      Martina Camats Grau (Escola Macià-Companys, Agramunt),
      Paula Viscarri Tarrida (Igualada, Igualada),
      Oriol Bosch Benet (Escola Pau Romeva, Barcelona),
      Guillem Puig Cucurella (Joviat, Manresa),
      Víctor Puigbò Rincón (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
      Nicolás Cochs Clapers (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
      Paula Suasi García (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
      Oriol Lechado Climent (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
      Adrià Muñoz Batlle (Sant Lluís, Barcelona),
      Jan Trapero Gallart (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
      Timotei Stoica (Escola Els Quatre Vents, Sant Jaume dels Domenys) i
      Jose Luis Chilanguá Canaval (FEDAC-Guissona, Guissona)

Premis de categoria B
ex aequo amb 116,25 punts
      Mª Regina Vives Gil (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
      Guillem Verdú Matas (Bell-lloc del Pla, Girona) i
      Eudald Oliver Martínez (Tecnos, Terrassa)

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2019

Per si pot ser d'interès, informació i convocatòria del projecte Estalmat, promoció 2019-2021

Primer premi
amb 145 punts
     Sergi Márquez Hernández (Goar, Viladecans)

Segons premis
ex aequo amb 143,75 punts
      Álex López Rodríguez (Immaculada Concepció Barcelona, Barcelona),
      Joaquim Ramírez Ribas (Sagrada Família, Sant Carles de la Ràpita),
      Miquel Orpella Crusafont (Montserrat, Barcelona),
      Àlex Cervilla Murga (Meritxell, Mataró),
      Marc Agea Font (Maristes Sants - les Corts, Barcelona) i
      Bernat Pujadas Díaz (Súnion, Barcelona)

Premis de categoria A
amb 142,5 punts
     Arnau Pino Jacomet (Institut Montilivi, Girona)
amb 140,75 punts
      
Quim Balliu Muñoz (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà)
i ex aequo amb 140 punts
      Tomás Placenti Cagnoli (Abat Oliba-Loreto, Barcelona),
      Bernat Selva Torras (Institut Jaume Callís, Vic),
      Miguel Ángel Pindado Giralt (Sant Ignasi, Barcelona),
      Antoni Rúbies Vázquez (Institut Almatà, Balaguer) i
      Xavier Diaz Díaz (Institut Francesc Macià, Cornellà de Llobregat)

Premis de categoria B
ex aequo amb 138,75 punts

      Joel Rodero Guerrero (Sant Domènec Savio, Badalona),
      Mar Artigas Martori (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt),
      Marta Pujol Valls (Institut La Mitjana, Lleida) i
      Joan de Pouplana Paíno (La Salle Montcada, Montcada i Reixac)


Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2019

Primers premis
ex aequo amb 150 punts (encert total)
      Guillem Pastor Salvador (Institut Banús, Cerdanyola del Vallès),
      Daniel Moreno Romero (Sant Lluís, Barcelona) i
      Martí Roé Castillo (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès)

Premis de categoria A
ex aequo amb 145 punts
      David González Acen (Institut de Santa Coloma de Farners, Santa Coloma de Farners),
      Berta Bach Manresa (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès) i
      Jan Gómez Gou (Montessori-Palau, Girona)
i ex aequo amb 143,75 punts
      Jordi Ferré García (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès),
      Roger Lidón Ardanuy (Minguella, Badalona),
      Adrià Hesse Prats (Institut Els Pallaresos, Els Pallaresos),
      Alèxia Escudero Ribó (Sec. d'Institut Morelló, Esterri d'Àneu) i
      Dídac Gámez Henares (Institut Torre de Malla, Parets del Vallès)

Premis de categoria B
amb 142 punts
     
Xavier de Bolós Palomino (Bell-lloc del Pla, Girona)
amb 141,25 punts
      Paula Latorre Pitarch (Sant Pau Apòstol, Tarragona)
i ex aequo amb 140 punts

      Marcel Oliveras Mogas (Lestonnac, Mollet del Vallès),
      Laura Vidal Corominas (Thau, Barcelona),
      Marc Buxó Morral (Ramar 2, Sabadell) i
      Ferran Alía Castillejos (Institut Les Corts, Barcelona)


Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2019

Primer premi
amb 143,75 punts
    
Raúl Toribio Abalde (Institut Montserrat, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 140 punts
    
Joan Montobbio Palmer (Aula Escuela Europea, Barcelona)
i ex aequo amb 138,75 punts
      David Pujol Ortega (Institut Alexandre Satorras, Mataró),
      Joan Jubany Mulet (Institut Damià Campeny, Mataró),
      Raquel Trull Báguena (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
      Judit Llobet Tort (Institut Joan Mercader, Igualada) i
      Carlota Esclassans Parrilla (Montagut, Vilafranca del Penedès) 

Premis de categoria A
ex aequo amb 137,5 punts

      Jia Chen (Institut Enric Borràs, Badalona),
      Hongwei Zheng (Institut Marta Mata, Montornés del Vallès),
      Guillem Moreno Garcia (Institut Montserrat, Barcelona),
      Pol Martí Cárdenas (Bell-lloc del Pla, Girona) i
      Joel Sendra Revuelta (Claver, Lleida)

Premis de categoria B
ex aequo amb 135 punts

      Pau Casé Barrera (Institut Mig-Món, Súria),
      Laura Guberna Arraiza (Aula Escuela Europea, Barcelona),
      Ferran Armengol Ayats (Institut Les Corts, Barcelona),
      David Xifré Palacios (Institut Gabriel Ferrater, Reus) i
      David Diestre Rubio (Vedruna-Sagrat Cor, Tarragona)



Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2019

Primer premi
amb 141,25 punts
    
Àlex Rodriguez García (Cervetó, Granollers)

Premis per al pòdium
amb 141 punts
    
Albert Garriga Grau (Institut Roquetes, Roquetes)
amb 140 punts
    
Gabriel Badia Estany (Institut Josep Brugulat, Banyoles)

Premis de categoria A
amb 137,5 punts
     
Lucas Bonmatí Roca (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona)
amb 135 punts
     
Joana Pech Alberich (Institut Les Corts, Barcelona) 
amb 133,75 punts
     
Martí Lucas Varela (Institut Francisco de Goya, Barcelona)  
amb 130 punts
     
Lucas Martínez Delgado (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs)
amb 128,75 punts, ex aequo
       
Angel Rodríguez Salvador (Casa del Roure, Barcelona)  i
      Jaume Salvadó Fernández (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat) 

Premis de categoria B
amb 128,5 punts
   
Carlota Gozalbo Barriga (Badalonès, Badalona)
amb 127,25 punts, ex aequo
     
Gerard Antolin Barceló (Institut Salvador Espriu, Barcelona)  i
    Jan Riopedre Coya (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat) 
amb 126,25 punts
   
Aitor Castañeda Márquez (Institut Torre de Malla, Parets del Vallès)
amb 125 punts, ex aequo
     Paula Esquerrà Giné (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès)  i
     Sílvia Fàbregas Salazar (IPSI, Barcelona)     125


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2019

Primer premi
amb 133,75 punts
    
Abel Capdevila Piquer (IPSI, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 131,25 punts
     
Jian Zhao  (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat)
amb 128 punts
     
Aitor Josep López Cortés (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat)

Premis de categoria A
amb 126 punts, ex-aequo
     
Víctor Conchello Vendrell (Institut Jaume Vicens Vives, Girona) i
      Guillem Ortiz Folguera (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 125 punts
      
Albert de Dios Carbajal (IPSI, Barcelona)  
amb 124,75 punts
      
Benet Fité Abril (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida)
amb 123,75 punts
      Pau Cantos Coll (Aula Escuela Europea, Barcelona)

amb 123 punts
      
Ignasi Segura Vicente (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis de categoria B
amb 122 punts
     
Víctor González Porras (Institut Infanta Isabel d'Aragó, Barcelona)
amb 121 punts
        
Èric Ryhr Mateu (Joan Pelegrí, Barcelona)         
amb 118,5 punts, ex-aequo
     
Anna Brusosa Baulenas (Sant Miquel dels Sants, Vic)
      Arnau Bolós Argerich (Pare Manyanet, Barcelona)
amb 117,5 punts, ex-aequo
         
Fermín Lloret Gutiérrez-Colón (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona)    
       Marcel Augé Giribet (L'Escola Jaume Viladoms, Sabadell)    


Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2019

Primer premi
amb 133,75 punts
    
Albert López Bruch (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 130 punts
     
Arnau Padrés Masdemont (Institut Josep Brugulat, Banyoles)
amb 129,75 punts
       Oriol Baeza Guasch (Institut de Terrassa, Terrassa)

Premis de categoria A
ex-aequo amb 128,75 punts
     
Míriam Lorenzo Laguno (Aula Escuela Europea, Barcelona)  i
      
Sergi Codina Broto (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 118  punts
      
Álex Freixes Serrano (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat)
amb 116 punts, x-aquo
     
Pol Plans Calvo (IPSI, Barcelona) i
      Pau Redon Muñoz (Institut d'Alella, Alella)
amb 113,25 punts
      
David Candela Rubio (Institut Montserrat Roig, Terrassa)

Premis de categoria B
amb 109.75 punts, ex-aequo
         
Iñaki Lemiechevsky Blanco (Institut Montilivi, Girona) i
        Sergi Soler Arrufat (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 104,5 punts, ex-aequo
     
Rafael Bardisa Rodes (Institut Secretari Coloma, Barcelona) i
     Albert Francesc Gimó Contreras (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 103,25  punts
     
Oskar Filip Wojdel  (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 101,25 punts
      Marc Gabernet Rodríguez (Institut de Ponts, Ponts)

 

Els Pins de Plata del Cangur  2017-2019

La Societat Catalana de Matemàtiques té establerta una distinció especial del Cangur, que anomena el pin de plata, que es considera una distinció per a la globalitat dels territoris del nostre Cangur. La comissió Cangur catalano-valenciano-balear ha analitzat el rendiment de diverses persones que han assolit molt bones puntuacions i classificacions i, a proposta seva, la SCM ha concedit aquest any el Pin de Plata a quatre alumnes que acaben la seva participació en el Cangur i hi han tingut uns resultats globalment molt destacats. Són aquests (indicats alfabèticament):

  • Oriol Baeza Guasch (Institut de Terrassa)
  • Albert Gimó Contreras  (Institut Can Margarit, Corbera de Llobregat a l'ESO /Institut Jaume Vicens Vives, Girona, al batxillerat)
  • Albert López Bruch (Aula Escola Europea, Barcelona)
  • Arnau Padrés Masdemont (Institut Josp Brugulat, Banyoles)
  • Alejandro Pérez García (María Asunta, Castalla a l'ESO i 1r batx/ IES Nou Derramador, Ibi, a 2n de batx)
  • Roberto Vergara Sanchís (IES Francesc Ribalta, Castelló de la Plana)

Enhorabona!