XXIII Prova Cangur de la SCM. 2018

Mencions de l'1% de millors puntuacions
Seus de Catalunya





  • En cada nivell, fins a l'1% de paerticipants amb millors puntuacions reben un diploma de menció honorífica i un petit obsequi, aportació de la Fundació Cellex, que el seu centre escolar podrà recollir al corresponent CRP, a partir del dia... atenció! per raons tècniques s'ha hagut d'ajornar la recollida fins el dia 12 de juny  En aquesta pàgina es fan constar els nois i les noies que obtenen aquesta distinció
  • S'indica la posició obtinguda. En els empats, indicats amb ex aequo, tots els participants amb la mateixa puntuació tenen la mateixa posició en la classificació i l'ordenació s'ha fet aleatòriament.



Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2018 (14.667 participants)

17, ex aequo.- Teo Elia Tena (Escola Tramuntana - ZER Empordà, Vilanant),
    Nina Claveria Petit (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
    Paula Montoro Montes (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Bernat Pequera Rodríguez (Escola Jaume Balmes, Sant Feliu de Codines),
    Jan Palacín Durán (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Héctor Bricio Rodríguez (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Jordi Vilarasau Rallo (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
    Claudia Pérez López (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat), 96.25 punts
25, ex aequo.- Sergi Malpartida Tarragó (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
    Marc Meseguer Codorniu (Escola El Temple, Tortosa),
    Mateo Gayán Company (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Santiago Dexeus Delàs (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Xavier Genís Cuenca (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú), 96.0 punts
30, ex aequo.- Víctor Milla Olivencia (Sant Lluís, Barcelona),
    Anna Fernández Peñafiel (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
    Joan Soler Surinyach (Thau, Barcelona),
    Eloi Santiveri Cusiné (Escola Pompeu Fabra, Mollerussa),
    Víctor Merino Garcia (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Marçal Llampayas Artells (Thau, Barcelona),
    Mireia Salvador Moreno (La Immaculada, Vilassar de Dalt),
    Víctor Pizarro Valero (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
    Olivia Costa López (Escola Joan Perich i Valls, Sant Joan Despí),
    Elisabet Fonollosa de Pera (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
    Asier Orrantia Buj (Escola El Cim, Teià),
    Màrius Garcia Higueras (Thau, Barcelona),
    Óscar Salvans García (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
    Marc Maydeu Novell (Escola Les Escoles, Gurb),
    Abril Escarré Rafí (Escola Rocabruna - ZER El Francolí, Valls),
    Adriana Pérez Novás (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Baldó Vicente Marco (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Dario Pons Blanco (Escola Marià Cubí i Soler, Malgrat de Mar),
    Joaquín Cabello Martos (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
    Josep Solé Miravete (Sagrado Corazón, Barcelona),
    Adrià Fortunño Invers (Sagrada Família, Sabadell),
    Laia Margarit Sabatés (Thau, Sant Cugat del Vallès),
    Joan Mallen Alberdi (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona),
    Oriol Bosch Benet (Escola Pau Romeva, Barcelona),
    Joel Alsina Llavina (Escola Serena Vall, Sant Andreu de Llavaneres),
    Daniel Rodríguez Peña (Igualada, Igualada),
    Pau Prado de Mingo (Brianxa, Tordera),
    Erola Rodríguez Vila (Sagrats Cors, Centelles.),
    Martí Frigola Barcons (Escola Enric Casassas, Sabadell),
    Lluís Porta Isant (Escola Sant Jordi, Oliana),
    Guillem Parras Solano (Mowgli, Igualada),
    Emma Tarancón Estrada (Thau, Barcelona),
    Daniel Chavero Bedmar (Escola Rubió i Ors, Reus),
    Alex Mola Giménez (Escola Maria-Mercè Marçal, Mataró),
    Joan Ribera Caro (Palcam, Barcelona), 95.0 punts
65, ex aequo.- Mariona Bausili Gabarró (Escola Migdia, Girona),
    Max Cararach Borràs (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Carla Vinyals Martín (Betània-Patmos, Barcelona),
    Javier Vico Fernández (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
    Oleguer Casanoves Tàpia (Escorial, Vic),
    Èric Sanz Rossón (Sant Nicolau, Sabadell),
    Eric Hernandez Arenas (Escola Roc Blanc, Viladecavalls),
    Dinara Rumyantseva Becheslavobna (Institut Escola Lloret de Mar, Lloret de Mar),
    Claudia Mena García (Escola Bernat de Mogoda, Santa Perpètua de Mogoda),
    Berta Tomàs Pons (Sadako, Barcelona),
    Arnau López Pastor (Bell-lloc del Pla, Girona),
    Lluc Soler Manich (Thau, Barcelona),
    Dídac Cos Estopà (Escola L'Àlber, Albesa),
    Juli Lenk Canet (Escola Ruiz Amado, Castelló d'Empúries),
    Xevi Serra Barniol (Escola Les Muralles, Montblanc),
    Jordi Artigas Reyes (Escola Sant Iscle, Vidreres),
    Roger Fornells Acín (Bell-lloc del Pla, Girona),
    Alexandra Álvarez Suñé (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
    Joan Vidal Castro (Sant Felip Neri, Barcelona),
    Coll-Vinent Ollé Mar (Escola Canigó, Sant Just Desvern),
    Àtticus Artigas Escolar (Escola Gabriel Castella i Raich, Igualada),
    Jan Llorca Sala (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
    Maria Olarte Gutierrez (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Clara Rocas Pérez (Doctor Masmitjà, Girona),
    Nicolas Falandt Alvarez (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Jan Trapero Gallart (Mare de Déu de la Salut, Sabadell),
    Xavier Vicente Garrido (Escola Roc Blanc, Viladecavalls),
    Adrià Asensi Capellán (Escola Marta Mata, El Vendrell),
    Guillem Verdú Matas (Bell-lloc del Pla, Girona), 93.75 punts
94, ex aequo.- Miguel Masiques del Castillo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Anna Turner Ramon (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Mark Carrizosa Hernández (Fax, L'Hospitalet de Llobregat), 92.0 punts
97, ex aequo.- Eduard Martí Pujolras (Doctor Masmitjà, Girona),
    Jordi Valero Cornadó (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Andrea Alié García (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
    Salut Queraltó González (Sagrada Família, Sabadell),
    Maria Jambert Arnall (Vedruna, Palamós),
    Edgar Barreno Jiménez (Virolai, Barcelona),
    Haobo Zhou (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona),
    Jana Castellví Alegret (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),
    Guillem Gelpí López-Giralt (Escola Mare de Déu de Montserrat, Malgrat de Mar),
    Dani Calle Medina (Escola Mossèn Cinto, Folgueroles),
    Mar Sayol Torres (Escola Pia d'Olot, Olot),
    Aina Alonso Riera (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Núria Gendrau Gonfaus (Xarxa, Berga), 91.25 punts
110, ex aequo.- Maria Mateu González (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Maria Pascual Font (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
    Sergi Rioné Tamayo (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Anna Bundó Morgades (Montagut, Vilafranca del Penedès),
    Eric Massallé Rojo (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Ahmed Amin Mahyaoui Guendouzi (Escola Bisbat d'Egara, Terrassa), 91.0 punts
116.- Roger Rius Ayala (Thau, Barcelona), 90.75 punts
117, ex aequo.- Jana Carrasquer Pintó (Escola Lola Anglada, Sant Quirze del Vallès),
    Joan Gutiérrez Coll (Bell-lloc del Pla, Girona),
    Nacho Moya Pérez (Escola Reixac, Montcada i Reixac),
    Anna Jausàs Palmés (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Roger Puiggermanal Blasco (Escola El Cim, Teià),
    Gabriel Muñoz Avila (FEDAC-Pineda, Pineda de Mar),
    Gabriel Sans de Castro (Mare de Déu del Roser, Barcelona),
    Miquel Castánder Masachs (Escola Taula Rodona, Sant Quirze del Vallès),
    Carla Issel Boil Fernández (Escola Pereanton, Granollers),
    Lucas Saakyan Solà (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Anna Megías Morralla (Escola Rubió i Ors, Reus),
    Miquel Montserrat Consegal (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
    Roger Riba Fernández (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
    Manel González Izquierdo (Maristes Champagnat, Badalona),
    Albert Herrero Barrios (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Nicolás Hermosilla Sitjà (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Martina Domènech Arcarons (Rocaprevera, Torelló),
    Tània Ventura Domènech (El Clot, Barcelona),
    Yao Jiang (Escola Pau Vila, Barcelona),
    Abel Pérez Sánchez (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
    Alba Jarrett Rodellar (Escola Pau Romeva, Barcelona),
    Martina Tasqué Orsi (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
    David Holovacko (Escola Carles III, Sant Carles de la Ràpita),
    Eric de Gregorio Paredes (Thau, Barcelona),
    Jan Peries Duran (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
    Berta Bertran López (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
    Arnau Perez Sanchez (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Marc Valero Ponce (Mireia, Montgat),
    Arnau Casamitjana Soberano (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Eric Corpas Scardino (Salesians Sabadell, Sabadell),
    Oriol Carrera Cardona (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Clara Haro Jovés (Shalom, Barcelona),
    Inés Sánchez Rosa (Maristes Champagnat, Badalona),
    Víctor Puig Martínez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Maria Fernández Pastó (Vedruna, Palamós),
    Pol Hernández Bardolet (Escola Doctor Fortià i Solà, Torelló),
    Sergi Morales Arnau (Escola Guerau de Liost, Les Franqueses del Vallès),
    Pere Mauri Barbé (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    David López Bruballa (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
    Martí Abellán Rodríguez (Sagrada Família, Sabadell),
    Biel Caballol Prat (Arrels I, Solsona),
    Aleix Vila Costoya (Escola Les Escoles, Gurb),
    Pere Martínez Görbig (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
    Èric Falcó Andreu (Vedruna Immaculada, Barcelona),
    Enric Nadal Vidal (Escola Sant Martí, Arenys de Munt),
    Alba Lladó Antonell (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Pablo Puentes Vera (Escola Ardenya, Sant Feliu de Guíxols),
    Naroa Acebedo Rico (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat),
    Anna Girones Lahuerta (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
    Júlia Lasa Quintillà (Escola Països Catalans, Lleida),
    Biel Murias Planas (Sant Miquel, Barcelona),
    Sofia Larrosa Romanillos (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Sergi Moreu Filella (Infant Jesús, Barcelona),
    Muntada Escolà Júlia (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Àlex Ilarza Guasch (Escorial, Vic),
    Sofia Ginesta Sobero (Sant Ramon de Penyafort, Vilafranca del Penedès),
    Roger Contijoch Montpart (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Lucas Fernández Molina (Thau, Barcelona),
    Roger Isern Garcia (Escola Vallgorguina, Vallgorguina), 90.0 punts

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2018 (14.587 participants)

22.- Yago Chapí Ortega (Peter Pan, Barcelona), 97.0 punts
23, ex aequo.- Eric Pibernat Reyes (Escola Sant Iscle, Vidreres),
    Jan Llobet Salmeron (Escola Rosella, Viladecavalls),
    Àlex Cervilla Murga (Meritxell, Mataró),
    Carlota Berthold Garcia (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès), 96.25 punts
27, ex aequo.- Jaume Carol Díaz (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
    Marc Susagna Arnaldich (Escola Antònia Simó Arnó, Almacelles),
    Mariona Pérez Lázaro (Sant Miquel, Barcelona), 96.0 punts
30, ex aequo.- Santiago Téllez Ortiz (Escola El Palau, Molins de Rei),
    Maria Negredo Palacín (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Cristina Solé Purtí (SEK-Catalunya, La Garriga),
    Ivan Sulimov (Institut Escola Lloret de Mar, Lloret de Mar),
    Jordi Blanch Calvet (Escola de Xerta, Xerta),
    Úrsula Suñé Rodríguez (Escola Les Flandes, Piera),
    Arnau Comaposada Pérez (Escola Mossèn Cinto, Folgueroles),
    Xavier Sabaté Roldan (Maristes Montserrat, Lleida),
    Cristina Vera Salardón (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Víctor Cruz Serrano (Sant Lluís, Barcelona),
    Marc Serrano Sanz (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Daniel Solana Carretero (Escola Monsenyor Gibert, Sant Fruitós de Bages),
    Arnau Luengo Laporta (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Gerard Vila Rodríguez (Montagut, Vilafranca del Penedès),
    Ignacio Pujol Rico (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Adrià Rovira Rissech (Escola Puig de les Cadiretes, Llagostera), 95.0 punts
46, ex aequo.- Sergio Castillo Barba (Escola Les Flandes, Piera),
    Marc Nieto Ruiz (Escola Arnau Berenguer, El Palau d'Anglesola),
    Judith Pascual Lozano (Escola Salou, Salou),
    Andreu Garcia Tort (Escola Montbui, Caldes de Montbui),
    Andreu López Pérez (Proa, Barcelona),
    Bernat López Iglesias (Escola Les Mèlies, Vilafant),
    Aleix Cañas Costas (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Miquel Jimenez Castillo (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Pau Pinyol Darder (Escola El Temple, Tortosa),
    Laura Sanz Krutter (Maristes Montserrat, Lleida),
    Marçal Barba Carcolè (Petit Estel - La Nova, Terrassa),
    Armengol Canet Berta (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Carla Romagosa Castellví (Vedruna, Palamós),
    Sergi Sánchez Montull (Oms i de Prat, Manresa),
    Ona Pradell Gascon (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
    Aleix Ruf Martin (La Salle, Premià de Mar),
    Pau Solans Espuña (Escola Ferran Sunyer, Barcelona),
    Nil Gaspar Sabaté Torrent (Escola Pont de l'Arcada, Olesa de Bonesvalls),
    Albert Planas Duran (La Salle, Premià de Mar),
    Mariona Tarradas Mateu (Casa Nostra, Banyoles),
    Elisa Maria Camps Vera (Escola Josep Madrenys, Vilobí d'Onyar),
    Ainhoa Olaizola Martínez (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Júlia Gaig Sala (Yglesias, Canet de Mar),
    Bruno Martin Zapata (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
    Biel del Río Sanchez (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Quim Ramírez Ribas (Sagrada Família, Sant Carles de la Ràpita),
    Marina Cugat Garcia (Escola Sant Miquel, Ascó),
    Laura Sody Fontova (Sant Lluís, Barcelona), 93.75 punts
74, ex aequo.- Delfín Armora Lahuerta (Mare Nostrum, Tarragona),
    Oriol Tort Lluch (Sadako, Barcelona), 92.25 punts
76, ex aequo.- Albert Ferrer Elias (Tecnos, Terrassa),
    Arnau Gordo Hernández (Sant Gervasi, Mollet del Vallès),
    Martí Monteis García (Escorial, Vic),
    Noelia González Rodríguez (Llor, Sant Boi de Llobregat), 91.25 punts
80, ex aequo.- Amàlia Fontvila Tienda (Escola de Xerta, Xerta),
    Martina Pascual Rodríguez (Escola Montserrat, Sant Just Desvern),
    Sergi Luján Ferreiro (Escola Puiggraciós, La Garriga),
    Pau Moradell Miralpeix (Escola Migdia, Girona),
    Alba Hinojosa Fernandez (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès), 91.0 punts
85, ex aequo.- Erik Formatjé Fabre (Institut Escola Mestre Andreu, Sant Joan de les Abadesses),
    Queralt Cerro Surrallés (FEDAC-Horta, Barcelona),
    Emma Ceres Arteman (Casa Nostra, Banyoles),
    Mateo Plaza Duban (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
    Eric González Vera (Escola Pompeu Fabra, Lloret de Mar),
    Elena Ferrer Gutiérrez (Proa, Barcelona),
    Joel Polo Téllez (Escola Pins del Vallès, Sant Cugat del Vallès),
    Martí Font Vicente (Peter Pan, Barcelona),
    Ènia Figueras Tutusaus (Escola Pau Casals, El Vendrell),
    Vicens Barneda Berta (Escola Annexa - Joan Puigbert, Girona),
    Adrià Cobos Fernández (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
    Martina Fernández Benítez (Escola Joaquim Abril, Sant Fost de Campsentelles),
    Gemma Sorigué Sanagustín (Infant Jesús, Barcelona),
    Andrea Pascual Garcia (Shalom, Barcelona),
    Jan Masdeu Fraile (Puigcerver, Reus),
    Oscar Gonzalo Morales (FEDAC - Santa Coloma, Santa Coloma de Gramenet),
    Laia Garcia Gironès (Escola Sant Miquel, Ascó),
    Satorre Llopis Noa (Escola Canigó, Sant Just Desvern),
    Silvia Correas Roca (La Salle, Premià de Mar),
    Hân Virgili Phan (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
    Nil Gatiellas Aurell (Escola La Vall del Terri, Cornellà del Terri),
    Marc Mir March (Vedruna, Palamós), 90.0 punts
107, ex aequo.- Jordi Llovich Soldevila (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
    Lola Dagà Cruañas (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Yann Lao Moncusí (Escola Rosa Oriol Anguera, Lliçà d'Amunt),
    Alba Turiel Lloveras (Escola Les Mèlies, Vilafant),
    Guillem Muñoz Armengol (Maristes Sants - les Corts, Barcelona),
    Àfrica Enríquez Serra (Thau, Barcelona),
    Guillem Pluvinet Solano (Mare Nostrum, Tarragona),
    Alejandro Vidal Palomero (Sant Ignasi, Barcelona),
    Marina Celma Rodríguez (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
    Iria Cabrillana Parés (Escola Aldric, Cassà de la Selva),
    Jessica Villaret Florez (Escola Pia de Calella, Calella),
    Julia Palou Pastor (Maristes Montserrat, Lleida),
    Arnau de la Riba Cabellud (Escola Nabí, Barcelona), 89.75 punts
120, ex aequo.- Joel Puertas Gil (Mireia, Montgat),
    Unai Díaz Navarro (Garbí Pere Vergés, Badalona),
    Joel Rodero Guerrero (Sant Domènec Savio, Badalona),
    Martí Díaz Belda (Escola Josep Pallach, Figueres),
    Núria Solé Serra (Escola Setelsis, Solsona),
    Gerard Fondevila Carreras (Petit Estel - La Nova, Terrassa),
    Marc Palmer del Valle (Betània-Patmos, Barcelona),
    Jose Barrera Hidalgo (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
    Marc Rein Colomer (Peter Pan, Barcelona),
    Lluís Pujol Ayats (Escola El Morrot, Olot),
    Feng Chen (Mare de Déu del Roser, Barcelona),
    Marina Planella Cuadrat (Escola Timorell - ZER Vall de l'Aranyó, Castelldans),
    Berta Guinart Lozano (Mireia, Montgat),
    Nil Àvila Sabaté (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
    Mercè Mermi Alegre (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Berta Sastre Prats (Escola Aldric, Cassà de la Selva),
    Nacho Chaves Cosano (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat),
    Javier García Ochoa (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona),
    Guillem Soler Castaño (Escola Ruiz Amado, Castelló d'Empúries),
    Moshé Acrich Cohen (Betània-Patmos, Barcelona),
    Tirso González Guerrero (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat),
    Jofre Villena Albertí (Escola Lacustària, Llagostera),
    Víctor Rodríguez Armengol (Nostra Senyora de Lurdes, Barcelona),
    Daniel Molina Sedano (Sant Josep, Reus),
    Jan Puigdollers Rovira (Escorial, Vic),
    Bahía Pradera Fernández (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Adrià Serrat Gafarelo (FEDAC-Horta, Barcelona),
    Adrià Montalban Arroyo (Brianxa, Tordera),
    Pau Montserrat Cerdà (Escola Bernardí Tolrà, Vila-rodona),
    Roger Trilla Piniés (Escola Pia de Balaguer, Balaguer),
    Roger Torné Roig (FEDAC-Pineda, Pineda de Mar),
    Martí Sáez Alonso (Escola Joaquim Vallmajó, Navata),
    Ignasi Gauthier Masoliver (Peter Pan, Barcelona),
    Xavier Rodríguez Valentín (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Andrea Colomer Barnat (Santa Teresa de Lisieux, Barcelona),
    Vega Cabello Aguilar (Sagrada Família-Horta, Barcelona), 88.75 punts


Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2018  (23.718 participants)
22, ex aequo.- Lanka Vaccaro (El Carme, Sabadell),
    David Muñoz González (Institut de Pallejà, Pallejà), 125.0 punts
24.- Xavier Díaz Austrich (Montessori-Palau, Girona), 124.5 punts
25.- Eulàlia Alcoverro Brunel (Institut Lluís de Requesens, Molins de Rei), 123.75 punts
26.- Irene Solsona Pujol (Anoia, Igualada), 123.5 punts
27, ex aequo.- Martí Casado Muñoz (Sant Ignasi, Barcelona),
    Víctor Ruiz Aguilera (Institut Aiguaviva, Mollet del Vallès),
    Carla Alcàntara Collado (Santa Anna, Lleida),
    Tanja Moret Günther (Garbí Pere Vergés, Badalona),
    Diego Elía Miravalles (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Marcel Oliveras Mogas (Lestonnac, Mollet del Vallès),
    Nil Filbà Belguesmi (Escola Pia de Mataró, Mataró),
    Adrià Viñas Salvà (Joan Pelegrí, Barcelona),
    Cesc Llinàs Rodríguez (Institut Menéndez y Pelayo, Barcelona),
    Jack Hayes Perez (Institut Joan Ramon Benaprès, Sitges),
    Gabriel Alegre Conchello (Institut de Terrassa, Terrassa), 122.5 punts
38.- Adrià Pardo Borja (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 122.25 punts
39, ex aequo.- Joan Vidal Garcia (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
    Gerard Gómez Anglès (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
    Judith Avilés Ponce (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
    Oriol Portet Batlle (Sec. d'Institut Gurb, Gurb),
    Guillem Martínez Pons (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
    Aniol Saura Wenzi (Institut Pau Vila, Sabadell),
    Paula Latorre Pitarch (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
    Irene Pérez Morales (Institut Bellulla, Canovelles),
    Mael Steve Vert-Louis (Empordà-San José, Roses), 121.25 punts
48.- Gael Sánchez Montés (Institut Tarragona, Tarragona), 121.0 punts
49.- Pau Tarrado Verdú (Institut d'Alella, Alella), 120.75 punts
50, ex aequo.- Pol Gallego Coll (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Dídac Gámez Henares (Institut Torre de Malla, Parets del Vallès),
    Angel Zhou (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
    Joina Comellas Farràs (Escola Pia de Caldes de Montbui, Caldes de Montbui),
    Marti Ruiz Sabater (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 120.0 punts
55, ex aequo.- Alba Cartró Peris (Montagut, Vilafranca del Penedès),
    Martí Puig Gallés (Institut Montserrat Roig, Terrassa), 119.75 punts
57, ex aequo.- Miquel Calvo Simó (Lestonnac-l'Ensenyança, Lleida),
    Laia Abio Buil (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
    Bernat Cuscó Collelldemont (Sec. d'Institut del Ter, Manlleu),
    Joaquim Larroca Vila (Institut Les Corts, Barcelona),
    Elie Chouaib Bravo (Institut Roquetes, Roquetes),
    Héctor Rojas Viedma (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Quimey Espuña Ramos (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú),
    Berta Bach Manresa (Institut Alt Penedès, Vilafranca del Penedès), 118.75 punts
65, ex aequo.- Tània Ruiz Martínez (Institut Duc de Montblanc, Rubí),
    Montserrat Folqué Garcia (Salesians Sant Vicenç dels Horts, Sant Vicenç dels Horts),
    Emma Casals Aguado (Institut Alexandre Deulofeu, Figueres), 118.5 punts
68.- Claudia Gallego Torralbo (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès), 118.25 punts
69, ex aequo.- Álvaro Trigueros Alonso (Thau, Sant Cugat del Vallès),
    Laura González Lozano (Institut Pere Borrell, Puigcerdà),
    David Coris Cobos (Institut Baix Montseny, Sant Celoni),
    Francesc Jansana Garolera (Institut Antoni Cumella, Granollers),
    Clàudia Soriano Requena (Institut Montserrat Roig, Terrassa),
    Nicolás Jiménez Muñoz (Tecla Sala, L'Hospitalet de Llobregat),
    Oriol Morros Vilaseca (Oms i de Prat, Manresa),
    Sebastian Blázquez Velasco (Institut d'Alella, Alella),
    Cristina Montero Cáceres (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona), 117.5 punts
78.- Daniel Moreno Romero (Sant Lluís, Barcelona), 117.0 punts
79, ex aequo.- Lucas Luna Rodríguez (Cingle, Terrassa),
    Joan Villalba Rull (Institut Poeta Maragall, Barcelona),
    Marc Garduño Bigas (Institut Isaac Albéniz, Badalona),
    Álvaro Bernal Fernández (Institut Matadepera, Matadepera),
    Jofre Mas Montoriol (Sec. d'Institut de Sant Llorenç de Morunys, Sant Llorenç de Morunys),
    Manuel Font Martin (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Martina Gaspar López (Institut Manolo Hugué, Caldes de Montbui),
    Eric Fernández Barrio (Institut de Castellar, Castellar del Vallès), 116.25 punts
87, ex aequo.- Laia Fontbona Ardanaz (Institut de Santa Coloma de Farners, Santa Coloma de Farners),
    Jordi Borraz Labrador (Jesús, Maria i Josep, Barcelona), 116.0 punts
89, ex aequo.- Alexánder Macià Alcántara (La Salle, Premià de Mar),
    Àlex Gutierrez Casadesús (Institut L'Alzina, Barcelona), 115.75 punts
91, ex aequo.- Pablo Rodríguez Manzano (Shalom, Barcelona),
    Naiara González Casanova (Institut Puig Castellar, Santa Coloma de Gramenet),
    Jordi Armenteras Negredo (Institut Joan Mercader, Igualada),
    Ivan Ferrer Gil (Institut Pla Marcell, Cardedeu),
    Òscar Montiel Robles (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat),
    Marcos Rausa Pueyo (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
    Pol Comas Ripoll (Institut de Pineda de Mar, Pineda de Mar),
    Abraham Ruiz Vásquez (Sant Miquel, Barcelona),
    Andreu Clotas Burgas (Institut Ramon Muntaner, Figueres),
    Joan Gómez González (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
    Jan Guitard Senmartí (Proa, Barcelona), 115.0 punts
102, ex aequo.- Xavier de Bolós Palomino (Bell-lloc del Pla, Girona),
    Aina Ortega Segovia (Sant Domènec Savio, Badalona),
    Alba Randé Solé (Sant Pau Apòstol, Tarragona), 114.75 punts
105.- Jana Pérez Sánchez-Castro (Institut La Garrotxa, Olot), 114.5 punts
106.- Jan Tubau Farré (Institut Francisco de Goya, Barcelona), 114.25 punts
107.- Laia Gavaldà Roqué (Institut Emperador Carles, Barcelona), 114.0 punts
108, ex aequo.- Roger Munsó Giró (Bell-lloc del Pla, Girona),
    Laia Ariadna Mayné Arévalo (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Pol Font Masferrer (Institut Montsoriu, Arbúcies),
    Jan Balayla Ceres (Thau, Barcelona),
    Jan Martínez Vicens (Sant Ignasi, Barcelona),
    Guillem Serra Orti (Infant Jesús, Barcelona),
    Maxim Bonjkiemizz Codern (Institut de Terrassa, Terrassa), 113.75 punts
115, ex aequo.- Mateu Vargas Graupera (Vedruna-Gràcia, Barcelona),
    Jordi Ferré García (Institut La Sedeta, Barcelona), 113.5 punts
117.- Ines Gomez Carmona (Institut Can Planas, Barberà del Vallès), 113.25 punts
118.- Miquel Fortuny Martínez (Montserrat, Cerdanyola del Vallès), 113.0 punts
119, ex aequo.- Pau Puli Blanco (Institut Narcís Monturiol, Figueres),
    Adrià Albesa Sánchez (IPSE, Barcelona),
    Martín Ruiz Benavente (Augusta, Barcelona),
    Hanna Casorrán Kappert (Institut Maria Espinalt, Barcelona),
    Carla González Fernández (L'Escola Jaume Viladoms, Sabadell),
    Bruno Martínez Vázquez (Mare Nostrum, Tarragona),
    Gemma Castro López (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Luc Linares Fordham (El Cim, Vilanova i la Geltrú),
    Adrià Saperas Casellas (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Èric Fernández Camps (Institut Montserrat Colomer, Sant Esteve Sesrovires),
    Laia Oleart Rabanal (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Jan Olm Juhe (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
    On Sakamoto Lorente (Institut Verdaguer, Barcelona),
    Víctor Camps Vidal (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat),
    Bàrbara Ferrer Cugat (Institut Camarles, Camarles),
    Eloi Genebat López (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
    Izan Bermejo Segura (Institut Joan Oró, Martorell),
    Txell Casassas Dorca (Sec. d'Institut Gurb, Gurb),
    Txell Muntané Portabella (Institut de Santa Coloma de Farners, Santa Coloma de Farners), 112.5 punts
138, ex aequo.- Bernat Sivill Pla (Diocesana, Navàs),
    Juverna Ryan Valverde (Institut Andreu Nin, El Vendrell),
    Ivan Cuartero Márquez (Institut Anna Gironella de Mundet, Barcelona),
    Lola Melero Soler (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell), 112.25 punts
142.- Cèlia Gràcia Busquet (Institut Castell de Quer, Prats de Lluçanès), 112.0 punts
143, ex aequo.- Oriol Blancafort Guardiola (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Víctor Rocha Jiménez (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Ivan Díaz Álvarez (Anna Ravell, Barcelona),
    Gerard Garcia Cañas (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
    Laura Vidal Corominas (Thau, Barcelona),
    Robert García Calsina (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
    Carlos Pascual Abraldes (Mare de Déu del Carme, El Prat de Llobregat),
    Helena Marimón Cortizo (Institut Narcís Xifra i Masmitjà, Girona),
    Joan Notario Fernández (Sant Gabriel, Viladecans),
    Pol Arbiol Rakuljic (Sant Miquel Arcàngel, Molins de Rei),
    Quique Nasarre Codinach (Infant Jesús, Barcelona), 111.25 punts
154, ex aequo.- Martí Climent López (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Martín Facchi Batalla (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Eva Sarrote Nogueras (Institut Joan Coromines, Pineda de Mar),
    Laura Vidal Filella (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Roger Puig Jiménez (Institut Jaume Callís, Vic),
    Wiro Martin Gasau (Sant Ignasi, Barcelona), 111.0 punts
160.- Marina Cano Mascaró (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 110.75 punts
161, ex aequo.- Bernat Moreno Lucena (El Carme, Sabadell),
    Helena Folia Cots (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    David Rabadan Arroyo (Sant Bonaventura, Vilanova i la Geltrú), 110.5 punts
164, ex aequo.- Oscar Fortuny Velasco (Institut Joan Amigó i Callau, L'Espluga de Francolí),
    Lucia Zamora Quintana (Institut Vallès, Sabadell),
    Aralov X Eva (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Adrià Sarri Oriola (Institut Francesc Ribalta, Solsona),
    Jan Molina Vilaseca (Institut Alexandre de Riquer, Calaf),
    Zhongjie Hu (Lestonnac-l'Ensenyança, Lleida),
    Joel Filella Santamaría (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Roc Figueras i Morales (Institut XXV Olimpíada, Barcelona),
    Marc Cuende González (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei),
    Jofre Faraudo Domínguez (Crea Nova, Creativitat i Innovació, Sant Cugat del Vallès),
    Iker Alamillo Martínez (Oms i de Prat, Manresa),
    Maria Roldán Revilla (Institut Badalona VII, Badalona),
    Pau Lara Canal (Institut Montilivi, Girona),
    David Poyo Cejudo (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar),
    Roger Buchaca Martín (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    el Attar Yalaoui Ayoub (Institut El Foix, Santa Margarida i els Monjos),
    Laia Subirats Valls (Institut Cristòfol Despuig, Tortosa),
    Héctor Benito Gómez (Institut Josep Pla, Barcelona),
    Xingxu Yang (Immaculada Concepció, Lloret de Mar), 110.0 punts
183, ex aequo.- Marc Huertas Huertas (Institut Ridaura, Castell-Platja d'Aro),
    Gil Robert Badias (Institut Badia i Margarit, Igualada),
    Carla Solà Tudela (Institut Pere Vives i Vich, Igualada),
    Aina Compte Lasala (Sant Ignasi, Barcelona),
    Marta Clotet Garcia (L'Escola Jaume Viladoms, Sabadell),
    Jana Rifà Estol (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
    Gemma Calvo Pons (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Naïm Pareto Gorostiza (Institut Montserrat, Barcelona), 109.75 punts
191, ex aequo.- Àngels López Tormo (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Bernard Figueras Geiszinger (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
    Víctor Muniesa Sánchez (Institut Santa Eulàlia, L'Hospitalet de Llobregat),
    Marc Lopez Espada (Institut Castellet, Sant Vicenç de Castellet),
    Àngel Morales Cirera (Tecnos, Terrassa),
    Ona Creixans Clopés (Sec. d'Institut Gurb, Gurb), 109.5 punts
197, ex aequo.- Alex Yang (Joan Pelegrí, Barcelona),
    Andrea Bretcha Botella (Institut Antoni Cumella, Granollers), 109.25 punts
199.- Albert de Torner Vidal (Aula Escuela Europea, Barcelona), 109.0 punts
200, ex aequo.- Ivan Mulà Andrés (Institut Ridaura, Castell-Platja d'Aro),
    Francesc Fernández Manzanera (Montessori-Palau, Girona),
    Joel Segarra Dalmau (Institut Joan Guinjoan i Gispert, Riudoms),
    Maria Sánchez Pereló (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), 108.75 punts
204, ex aequo.- Carles Baza Castro (Sagrada Família-Horta, Barcelona),
    Sira Néspolo Vivas (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona), 108.5 punts
206, ex aequo.- Ferran Alía Castillejos (Institut Les Corts, Barcelona),
    Hèctor Luque Ferré (Institut Tarragona, Tarragona),
    Pau Salvanyà Galí (Sadako, Barcelona),
    David Sola Moreno (Ramar 2, Sabadell), 108.25 punts
210, ex aequo.- Olívia Montanya Raido (Mater Salvatoris, Lleida),
    Marina Vidal Gabarró (Anoia, Igualada), 107.75 punts
212, ex aequo.- Ariadna Matas Borras (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Adriel Montagut Vallespí (Institut Joaquin Bau, Tortosa),
    Teo Pinedo Páez (Institut Aiguaviva, Mollet del Vallès),
    Tomás Combemorel Suero (La Salle, Girona),
    Narcís Valls Martinez (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Emma Álvarez Soler (Institut L'Estatut, Rubí),
    David Pulido Blazquez (Sant Pau, Barcelona),
    Martí Lapeña Jódar (Institut Pere Fontdevila, Gironella),
    Paloma Fernández Loran (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Daniel Hurtado Labandeira (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Víctor Garcia Gomis (Institut Matadepera, Matadepera),
    Carla Dueñas Jara (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Dídac Mir Daza (Thau, Sant Cugat del Vallès),
    Maurici Mestres Teixidor (Sant Felip Neri, Barcelona), 107.5 punts
226, ex aequo.- Carles Carrera Prat (Escorial, Vic),
    Marc González Boixadera (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Andrea Naya García (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 107.25 punts
229, ex aequo.- Martí Roé Castillo (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès),
    Ester Badia Izcara (Institut de Masquefa, Masquefa), 107.0 punts
231.- Berta Sala Samarra (Institut Matadepera, Matadepera), 106.75 punts
232, ex aequo.- Berta Serra Balaguer (Institut Baix Montseny, Sant Celoni),
    Marçal Tugas Moreno (Badalonès, Badalona),
    Eloi Alcaide Armengol (Maristes Girona, Girona),
    Ian Rodríguez Andrea (Salesians Sabadell, Sabadell),
    Marco de Paco Martínez (Maristes Champagnat, Badalona),
    Leonardo Menéndez Garrido (Sant Josep-Teresianes, Barcelona),
    Laia González Arribas (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs),
    Íria Barrón Palicio (Sant Miquel Arcàngel, Molins de Rei),
    Sergi Escobar Espinal (Institut Santa Eugènia, Girona),
    Sergi Valiente Alfonso (Institut Serra de Miramar, Valls),
    Aitor Ilincheta Raventós (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),
    Lluc Puig Trinidad (Institut Antoni Cumella, Granollers),
    Roman Diian (Institut de Guissona, Guissona),
    Estel Hortós Alsina (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona),
    Eloi Lara Montmany (Institut Lluís de Requesens, Molins de Rei),
    Carlos Maldonado Fernández (Institut Berenguer d'Entença, Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant),
    Joel Pijuan Vela (Maristes Champagnat, Badalona),
    Sophia Anna Zuna-Kratky Torres (Sant Gregori, Barcelona), 106.25 punts

Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2018 (21.554  participants)
18, ex aequo.- Víctor Torres Sánchez (Institut Valldemossa, Barcelona),
    Miquel Rodríguez Sansaloni (Joan Pelegrí, Barcelona),
    Hug Fortià Bonvehí (Institut La Bisbal, La Bisbal d'Empordà),
    Martí Layola Benet (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 125.0 punts
22.- Jan Trota Aymerich (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona), 124.75 punts
23.- Joel Sendra Revuelta (Claver, Lleida), 123.75 punts
24, ex aequo.- Ferran Pérez Sánchez (Institut Isaac Albéniz, Badalona),
    Guillem Moreno Garcia (Institut Montserrat, Barcelona), 122.5 punts
26.- Vittorio Scarani (Sant Jordi, Fornells de la Selva), 121.25 punts
27, ex aequo.- Judit Llobet Tort (Institut Joan Mercader, Igualada),
    Biel Ramon Canela (Institut Tarragona, Tarragona),
    Leire Oliver Martínez (Tecnos, Terrassa), 120.0 punts
30, ex aequo.- Nil Lescure Palou (Institut Pau Vila, Sabadell),
    Grigory Bulygin (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Raúl González Uribe (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat),
    Angel Martínez Pérez (Mare de Déu de la Salut, Sabadell), 118.75 punts
34, ex aequo.- Aina Crespí Hromcová (Súnion, Barcelona),
    Ariana Yang Conde Hesse (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 118.5 punts
36.- Ash Mcguire Ripoll (Institut Quatre Cantons, Barcelona), 118.25 punts
37.- Pol Rius Codó (Thau, Sant Cugat del Vallès), 118.0 punts
38.- Isaac Garcés Herrero (Montcau-La Mola, Matadepera), 117.75 punts
39, ex aequo.- Joan Montobbio Palmer (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Enzo Lodato Paz (Institut de Sant Feliu de Guíxols, Sant Feliu de Guíxols), 117.5 punts
41.- Eudald Gil Galindo (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), 117.25 punts
42.- Maxim Rossokha (Institut Les Corts, Barcelona), 116.75 punts
43.- Diego Rebés Navarro (Sant Ignasi, Barcelona), 116.5 punts
44.- Aniol Garriga Torra (Sec. d'Institut Morelló, Esterri d'Àneu), 116.25 punts
45.- Aitana Bel Izquierdo (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona), 116.0 punts
46.- Ferran Plana Ortiz (Institut Josep Brugulat, Banyoles), 115.5 punts
47, ex aequo.- Jonatan Perianes Fernández (Institut Rovira-Forns, Santa Perpètua de Mogoda),
    Xavier Torrens Fitó (Tecnos, Terrassa),
    Nil Macià Codera (Lestonnac, Barcelona),
    Mar García Alves (Avenç, Sant Cugat del Vallès),
    Mar Blanco Fos (Institut Moisès Broggi, Barcelona),
    César Cervera Curto (Institut Roquetes, Roquetes),
    Jordi Labartra Estrella (Institut Alfons Costafreda, Tàrrega), 115.0 punts
54.- Guillem Olivart Garrofe (Vedruna Balaguer, Balaguer), 114.5 punts
55, ex aequo.- Jan Bausà Bosom (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Judit Batlles Burballa (Institut Escola Municipal de Treball, Granollers),
    Joan Cintas Navarro (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Santiago Espada Echeverry (Institut Pere Borrell, Puigcerdà),
    Joaquim Burdoy Guasch (Escolàpies Sant Martí - Barcelona, Barcelona),
    Aniol Parareda Doménech (Institut Pere Barnils, Centelles),
    Guillem Guilera Aulet (Lestonnac, Barcelona),
    Marc Wegbrans Giró (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
    Pau Roman Rull (Institut Maria Espinalt, Barcelona), 113.75 punts
64, ex aequo.- Andrea Sopena López (FEDAC-Lleida, Lleida),
    Judit Vázquez López (Pineda, L'Hospitalet de Llobregat),
    Lluis Panal Majó (Minguella, Badalona),
    Aleix Moragas Roig (Sadako, Barcelona), 113.5 punts
68.- Marco Horcajuelo Ballabriga (Viaró, Sant Cugat del Vallès), 113.25 punts
69.- Candela Lloveras Llotje (Institut Montsoriu, Arbúcies), 113.0 punts
70, ex aequo.- Lyle Visa Ceccaroni (Sadako, Barcelona),
    Guim Rovira Galofré (Institut Moisès Broggi, Barcelona),
    David Víctor Juanas (Institut L'Alzina, Barcelona), 112.5 punts
73, ex aequo.- Victor Tello Laguna (Institut Ventura Gassol, Badalona),
    Pau Delós Torrens (Immaculada Concepció, Lloret de Mar),
    Jana Vallcorba Rivas (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt), 112.25 punts
76.- Júlia Molner García (Institut Torrent dels Alous, Rubí), 111.75 punts
77, ex aequo.- Sergi Torrebadella Sánchez (Institut Vinyes Velles, Montornès del Vallès),
    Jeroni Cabezas Timchenko (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
    Albert Botanch Aguado (Institut Les Corts, Barcelona),
    Jofre Julià Díaz (Tecla Sala, L'Hospitalet de Llobregat), 111.25 punts
81, ex aequo.- Varg Brangwin Martín (Institut Ramon Coll i Rodés, Lloret de Mar),
    Pasqual Toral Sabaté (Institut Salvador Vilaseca, Reus), 110.75 punts
83.- Junhao Cheng Yang (Sant Jordi, Fornells de la Selva), 110.5 punts
84, ex aequo.- Gerard Romeo Cassadó (Institut Tarragona, Tarragona),
    Ton Blanco Ferran (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Siwar Joseph Cuenca Alca (Institut Escola Salvador Vilarrasa, Besalú),
    Pau Casé Barrera (Institut Mig-Món, Súria),
    David Adell Cortés (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Martí Muntané Roca (Institut Francisco de Goya, Barcelona), 110.0 punts
90.- Biel Alavedra Busquet (Institut Matadepera, Matadepera), 109.75 punts
91.- Aran Roig Serra (Institut Castellet, Sant Vicenç de Castellet), 109.5 punts
92, ex aequo.- Sergi Hernández Clotet (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona),
    Matteo Jonas-Maxime Amar (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    David Castro Paniello (La Immaculada, Sabadell), 109.25 punts
95, ex aequo.- Pau Hidalgo Pujol (Casa Nostra, Banyoles),
    Mauro Puig Roma (Hamelín-Internacional Laie, Montgat),
    David Caballero Francisco (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Marc Jové Caballero (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),
    Anna Pujol Martori (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt),
    Marta Manfredi (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Damià Camps Bayona (Institut Josep Pla, Barcelona),
    Marc Batalla Estrada (Escola Pia de Mataró, Mataró),
    Laura Pérez García (Institut Front Marítim, Barcelona), 108.75 punts
104, ex aequo.- Anna Urraca i Castrillo (La Salle, Girona),
    Jordi Albareda Fortuny (Institut Lo Pla d'Urgell, Bellpuig),
    Pau Monfort Esteban (Nuestra Señora de la Consolación, Tortosa),
    Aniol Anglada Trias (Institut Frederic Martí i Carreras, Palafrugell), 108.5 punts
108, ex aequo.- Laia Royo Rion (Institut Montserrat Roig, Sant Andreu de la Barca),
    Marcos Penadés Rangil (Institut Tarragona, Tarragona), 108.25 punts
110.- Saone Soldevila Armengol (Vedruna Balaguer, Balaguer), 107.75 punts
111, ex aequo.- Manel Matas Albiol (Institut de Masquefa, Masquefa),
    Anna Fuhui Gol Florido (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès),
    Jordi Bargalló Sales (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Vilaseca Berenguer Lucas (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Joan Rossell Aran (Institut Juan Manuel Zafra, Barcelona),
    Luca Tusquets Blanch (Aula Escuela Europea, Barcelona), 107.5 punts
117.- David Diestre Rubio (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona), 107.25 punts
118, ex aequo.- Aina Rodríguez Navarro (Institut Montmeló, Montmeló),
    Lluc Andrada Nonell (Institut Bosc de la Coma, Olot),
    Irina Espasa Gomis (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus), 107.0 punts
121.- Anton Pomés Arnau (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar), 106.5 punts
122, ex aequo.- Marc Canadell Segalés (Institut Jaume Callís, Vic),
    Cristian Rey Márquez (Institut Montserrat Miró i Vila, Montcada i Reixac),
    Jofre Bassas Jacas (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona),
    Pau Roca Torres (Institut Terres de Ponent, Mollerussa),
    Daniel Sansó Sánchez (Daina Isard, Olesa de Montserrat),
    Biel Becerra Villanueva (Valldaura, Barcelona), 106.25 punts
128.- Abril Galera Marín (Institut de Tordera, Tordera), 106.0 punts
129.- Meritxell Solana Raduà (Sant Josep, Reus), 105.75 punts
130, ex aequo.- Ada Costa López (Institut Jaume Salvador i Pedrol, Sant Joan Despí),
    David Fons García (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona), 105.5 punts
132.- Alba Sillero Martínez (Sant Antoni de Pàdua, Mataró), 105.25 punts
133, ex aequo.- Marc Cano Tomàs (Institut Jaume Huguet, Valls),
    Marc Llistuella Amaya (Institut Vil·la Romana, La Garriga),
    Oriol Homs Farrés (Escorial, Vic),
    Paula Sancho Ortega (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Aina López Benet (Thau, Barcelona), 105.0 punts
138, ex aequo.- Roc Codina Rovira (Institut Francisco de Goya, Barcelona),
    Abdelhakim Laukili Zakour (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Zhiqian Zhou (Sant Antoni de Pàdua, Mataró), 104.75 punts
141, ex aequo.- Isolda Fita Matas (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Emma Climent Cerdà (Institut Tarragona, Tarragona), 104.5 punts
143.- Natalia Garcia Prosper (Aura, Reus), 104.25 punts
144.- Georgina López Marin (Institut Escola 3 d'Abril, Móra la Nova), 104.0 punts
145, ex aequo.- Guim Casadella Cors (Institut Arnau Cadell, Sant Cugat del Vallès),
    Lluis Almirall Pérez (Santa Dorotea, Barcelona),
    Xènia Donate Ruiz (Institut de Llagostera, Llagostera),
    Oriol Riera Brufau (Montessori-Palau, Girona),
    Núria Pérez Pujadas (Sil, Barcelona),
    Lluc Sánchez Forns (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Laia Pérez Argemí (Institut La Sedeta, Barcelona),
    Mariona Pla Antigas (Sec. d'Institut Bisaura, Sant Quirze de Besora),
    Ferran Armengol Ayats (Institut Les Corts, Barcelona),
    Paula Gázquez Quílez (Sagrada Família-Horta, Barcelona), 103.75 punts
155, ex aequo.- Tània Martinez Ubeda (Institut Pere Barnils, Centelles),
    Pablo Peribáñez Gisbert (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat), 103.5 punts
157.- Marcel Medina Mestre (Palcam, Barcelona), 103.25 punts
158.- Jose Benzaquen Melo (Sefardí Hatikva, Sant Cugat del Vallès), 102.75 punts
159, ex aequo.- Joaquim Bosch Oliveda (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona),
    Guillem Alqueza Mayench (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
    Max van der Aa Pérez (Institut Icària, Barcelona),
    Andrea Fages Saiz (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona),
    Miquel Boixeda Rull (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
    Pau Jolis Pérez (Lestonnac, Barcelona),
    Clara Borràs Civil (Institut Pau Vila, Sabadell),
    Diego Parejo-Merino Fernández (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Bonicatto Maña Etienne Diego (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Gabriel Santiago Puga (Institut Tarragona, Tarragona), 102.5 punts
169, ex aequo.- Abel Samper Müller (Institut Carles Vallbona, Granollers),
    Álvaro Martín Moreno (Mare Nostrum, Tarragona),
    Bernat Biosca Climent (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Guillem Martin van Breest Smallenburg (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
    Teo Marc Rovira Moratin (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona),
    Andreu Suïls Alonso (Institut Joan Solà, Torrefarrera), 102.25 punts
175, ex aequo.- Fiona Faraudo Ruiz (Institut Manuel Carrasco i Formiguera, Barcelona),
    Marina Rúbies Bedós (Institut Salas i Xandri, Sant Quirze del Vallès),
    Alexandre Rosales Dalmau (Sant Gregori, Barcelona),
    Aleix Calvo Mas (Institut Príncep de Viana, Barcelona), 102.0 punts
179.- Carlota Esclassans Parrilla (Montagut, Vilafranca del Penedès), 101.75 punts
180, ex aequo.- Gerard Valls Huguet (Institut de Guissona, Guissona),
    Marti Canals Codina (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Bernat Segret Brau (Sadako, Barcelona),
    Berta Cunill Morral (Institut Montserrat Roig, Terrassa),
    Pol Resina Martínez (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Julia García Rubio (Mare Nostrum, Tarragona),
    Guillermo Llort de Mata (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona),
    Candela Hernández Domingo (SEK-Catalunya, La Garriga),
    Marc Herrando Vilamala (FEDAC-Horta, Barcelona),
    Pol Stein Florensa (Institut Lo Pla d'Urgell, Bellpuig),
    Bernat Ledesma Buscart (Institut Gerbert d'Aurillac, Sant Fruitós de Bages),
    Ona Coma Moyano (Palcam, Barcelona),
    Dídac Garcia Pascual (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
    Mar Carol Olivares (Institut de Vilanova del Vallès, Vilanova del Vallès), 101.25 punts
194.- Pol de los Santos Subirats (John Talabot, Barcelona), 101.0 punts
195, ex aequo.- Sergi Carrasco Estrada (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern),
    Hugo Habas Sánchez (Institut Isaac Albéniz, Badalona),
    Miquel Pou Tuset (Bell-lloc del Pla, Girona), 100.75 punts
198, ex aequo.- Anna Gatell Puig (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès),
    Miguel Beaus Iranzo (Sant Ignasi, Barcelona),
    Helena Kanu Mitchell (Hamelín-Internacional Laie, Montgat), 100.5 punts
201, ex aequo.- Nura Bertran Solà (Institut Montserrat, Barcelona),
    Marcel Serra Sellarès (Institut Miquel Bosch i Jover, Artés),
    Chloé González Buonocore (Institut Príncep de Girona, Barcelona),
    Javier Cruz Ruiz (IES Ramón J. Sender, Fraga),
    Àlex Grau Gelmà (Vedruna, Malgrat de Mar),
    Andrea Cazalla Pozo (Immaculada Concepció, Lloret de Mar),
    Martí Matas de Bolòs (Sant Ignasi, Barcelona),
    Lloret Rigat Pau (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 100.0 punts
209, ex aequo.- Oriol Sitjà Amela (Institut Salas i Xandri, Sant Quirze del Vallès),
    Marina Artigot Souto (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona), 99.75 punts
211, ex aequo.- Santiago Fernández Raya (Institut Torre de Malla, Parets del Vallès),
    Joan Berenguer Fernández (Institut Torre Roja, Viladecans),
    Bernat Santana Folguera (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Carlos Pulido Murillo (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Mariona Escolano Palacios (Llor, Sant Boi de Llobregat), 99.5 punts
216, ex aequo.- Ruben Álvarez Aragonés (Sant Gabriel, Viladecans),
    Pau Giner Viola (Institut Pere Ribot, Vilassar de Mar), 99.25 punts

Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2018 (18.847 participants)
17.- Àlex Rodriguez García (Cervetó, Granollers), 115.75 punts
18.- Joan Vila Miñana (Sadako, Barcelona), 115.0 punts
19.- Roger Salvador Carreté (Llor, Sant Boi de Llobregat), 114.75 punts
20.- Jan Riopedre Coya (Isabel de Villena, Esplugues de Llobregat), 114.0 punts
21.- Martí Lucas Varela (Institut Francisco de Goya, Barcelona), 113.75 punts
22.- Alex Canals Rodríguez-Torres (La Salle Bonanova, Barcelona), 113.0 punts
23.- Víctor Sempau Garcia (Vedruna, Palamós), 112.5 punts
24.- Aina Oliva Sarabia (Institut La Mitjana, Lleida), 111.25 punts
25, ex aequo.- Jan Torrabadella Castells (Institut Mig-Món, Súria),
    Paula Juan Royo (Aula Escuela Europea, Barcelona), 110.75 punts
27, ex aequo.- Victor González Bentué (Lestonnac, Barcelona),
    Albert Garriga Grau (Institut Roquetes, Roquetes), 110.5 punts
29.- David Canle Briongos (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona), 110.0 punts
30, ex aequo.- Jordi Ventosa Altimira (El Carme, Sabadell),
    Ares Barceló Coca (Institut Marius Torres, Lleida), 109.75 punts
32.- Joana Pech Alberich (Institut Les Corts, Barcelona), 108.5 punts
33, ex aequo.- Pau Goberna Díaz (Institut Valldemossa, Barcelona),
    Adrià Gorina Castaño (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona),
    Marc Silvestre i Claros (Sant Nicolau, Sabadell), 108.25 punts
36, ex aequo.- Marçal Pons Wendenburg (Institut de Llagostera, Llagostera),
    Pol Tobella, Jacomet (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern), 108.0 punts
38, ex aequo.- Alex Arranz Villegas (Institut Les Corts, Barcelona),
    Irene Bayarri Gonzalez (Institut Escola Industrial, Sabadell),
    Sofia de Pedro Muñoz (Teresià, Tortosa), 107.5 punts
41.- Marta Noguera Segura (Institut Antoni Torroja, Cervera), 107.25 punts
42, ex aequo.- Enric Cárdenas Martínez (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat),
    Guillem Pons Polo (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Arnau Vilà Blasco (Sadako, Barcelona), 107.0 punts
45.- Miquel Farré Benseny (Institut Vall de Llémena, Sant Gregori), 106.75 punts
46, ex aequo.- Eugeni Soler Forn (Anoia, Igualada),
    Noa Belmonte Navarro (Guinardó, Barcelona), 106.25 punts
48.- Eva Corgos Alonso (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona), 106.0 punts
49.- Olaf Llàcer Salgado (Institut Ausiàs March, Barcelona), 105.75 punts
50, ex aequo.- Gabriel Reguant Vatsel (Institut Matadepera, Matadepera),
    Pau Burgos Amorós (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat), 105.0 punts
52, ex aequo.- Isaac Domínguez i Bosch (Institut Moianès, Moià),
    Guifré de los Ríos Blanch (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona), 104.75 punts
54.- Ruiz Solé Joan (Bell-lloc del Pla, Girona), 104.25 punts
55.- Adrià López Vidal (Institut Tarragona, Tarragona), 104.0 punts
56, ex aequo.- Ander Parra Bernadette (La Salle Bonanova, Barcelona),
    Rafael Jiménez Parra (Institut S'Agulla, Blanes), 103.75 punts
57.- Jaume Salvadó Fernández (Institut Can Vilumara. l'Hospitalet de Llobregat)
58, ex aequo.- Aitor Da Rocha Ávila (Padre Damián Sagrados Corazones, Barcelona),
    Martí Mallol Descarrega (Escolàpies Figueres, Figueres),
    Thomas González Saito (Immaculada Concepció Barcelona, Barcelona), 103.25 punts
61, ex aequo.- Lucas Bonmatí Roca (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Paula Esquerrà Giné (Institut Eugeni Xammar, L'Ametlla del Vallès), 102.75 punts
63, ex aequo.- Sílvia Fàbregas Salazar (Institut Joan Boscà, Barcelona),
    David Franch Noguera (Institut Escola Industrial, Sabadell), 102.25 punts
65, ex aequo.- Joan Parejo Lopez (John Talabot, Barcelona),
    Daniel Torres Sosa (Institut Llavaneres, Sant Andreu de Llavaneres), 102.0 punts
67, ex aequo.- Sergi Urbieta Garcia (Pare Manyanet, Barcelona),
    Gerard Vilaró Creus (Cor de Maria, Sant Celoni), 101.75 punts
69, ex aequo.- Tomeu Noa Sañudo Uhlig (Institut Vilatzara, Vilassar de Mar),
    Gerard Salat Guitart (Maristes Igualada, Igualada),
    Vidal Perea Cívico (Institut La Garrotxa, Olot),
    Andrey Khazanov (St. Peter's School, Barcelona),
    Marc Jordi Casanoves (Guinardó, Barcelona),
    Laia Capellà Solé (Santa Anna-Eixample, Barcelona),
    Àlex Núñez Llumà (Institut La Garrotxa, Olot), 101.25 punts
76, ex aequo.- Roger Esteva Claver (Claret, Barcelona),
    Pau Insa Fajardo (Institut Salvador Dalí, El Prat de Llobregat),
    Clara Massegú Pueyo (Institut Carles Rahola i Llorens, Girona),
    Pau Oliver Bagué (Sadako, Barcelona), 101.0 punts
80, ex aequo.- Marc Sans Falip (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),
    Pau Ametller Lopez (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern), 100.75 punts
82.- Elena Balici (Institut Joan Mercader, Igualada), 100.5 punts
83.- Pau Arroyo Serrano (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 100.25 punts
84, ex aequo.- Iván Serrano López (Institut Ramon Berenguer IV, Santa Coloma de Gramenet),
    Dante Rodríguez Milán (Escola Pia de Terrassa, Terrassa),
    Lluc Estruch Andreu (Institut de Guissona, Guissona),
    Paulo Jiménez López (Institut Montserrat Colomer, Sant Esteve Sesrovires),
    Josep Maria Fàbregas Soler (Madres Concepcionistas de la Enseñanza, Barcelona),
    Joan Aguado Medina (Institut Juan Manuel Zafra, Barcelona), 100.0 punts
90, ex aequo.- Roger Ayala Vílchez (Oms i de Prat, Manresa),
    Guillem Camino Pérez (Sagrada Família, Sant Carles de la Ràpita), 99.75 punts
92, ex aequo.- Aitor Castañeda Márquez (Institut Torre de Malla, Parets del Vallès),
    Abel Herreras Santiago (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona),
    Louis Gourseaud Dezalay (Sant Josep, Sant Feliu de Guíxols), 99.5 punts
95, ex aequo.- Jan Sagristà Castañé (Institut Fort Pius, Barcelona),
    Jordi Juanchic Oliva (Institut Montilivi, Girona),
    Eudald Garcia Raurell (Institut Pla Marcell, Cardedeu), 99.25 punts
98, ex aequo.- Pau Piñol Ribas (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona),
    Víctor González López (Palcam, Barcelona),
    Eloi Bienert Garcia (Institut Ausiàs March, Barcelona),
    Óscar Perales de la Cruz (Sagrada Família-Horta, Barcelona), 98.75 punts
102, ex aequo.- Álvaro Antón García (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
    Oriol Torrent Barbosa (Institut Castelló d'Empúries, Castelló d'Empúries),
    Alejandro Martínez Maestro (Institut Montserrat, Barcelona),
    Élia Rodríguez Villanueva (Institut Joaquim Blume, Esplugues de Llobregat), 98.5 punts
106, ex aequo.- Daniel Iancu (Institut Can Roca, Terrassa),
    Laura Linares Piqueras (La Salle Bonanova, Barcelona), 98.25 punts
108.- Marcos López Bausan (Escolàpies Sant Martí - Barcelona, Barcelona), 98.0 punts
109.- Daniel Huang (Arrels-Esperança, Badalona), 97.75 punts
110.- Paula Sanahuja Rosich (Institut Joan Segura i Valls, Santa Coloma de Queralt), 97.5 punts
111, ex aequo.- Ariza Carmona Iker (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat),
    Alexander Hernan González Visedo (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
    César García Medina (Sant Josep Obrer, L'Hospitalet de Llobregat), 97.25 punts
114, ex aequo.- Purificación Corcuera Víctor (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat),
    Carla Caro Villanova (Institut Salvador Dalí, El Prat de Llobregat),
    Marta López Rojas (Anoia, Igualada),
    Ivan González Sánchez (Anna Ravell, Barcelona), 97.0 punts
118, ex aequo.- Rouhan He (Sant Domènec Savio, Badalona),
    Gabriel Badia Estany (Institut Josep Brugulat, Banyoles),
    Carles Lleida Serra (Guinardó, Barcelona),
    Nadia Khier (Institut Jaume I, Salou), 96.75 punts
122, ex aequo.- Jaime Martínez Coca (Institut La Ribera, Montcada i Reixac),
    Mario Cid Cadenas (Institut Can Vilumara, L'Hospitalet de Llobregat), 96.5 punts
124, ex aequo.- Sergio Bocanegra Galván (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Marc Pertíñez Anfruns (Institut L'Alt Berguedà, Bagà),
    Francesc Sambró Olivella (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès),
    Albert Mateos Aguilera (Institut Montserrat Roig, Terrassa),
    Xavier Profitós Sánchez (Escola Pia de Balaguer, Balaguer), 96.25 punts
129.- Jan Tarrats Castillo (Aula Escuela Europea, Barcelona), 96.0 punts
130, ex aequo.- Borja Villar Sanchez (Institut Joan Coromines, Pineda de Mar),
    Gerard Gispert Carreras (Dominiques de l'Ensenyament de Barcelona, Barcelona),
    Joan Jordana Tristany (Diocesana, Navàs),
    Joel Argudo Panes (Institut Les Vinyes, Cubelles), 95.75 punts
134, ex aequo.- Sergi Dalmau Oliva (Institut Castelló d'Empúries, Castelló d'Empúries),
    Albert Oliver Ribé (Freta, Calella), 95.5 punts
136.- Iyán Rodriguez Martínez (Vedruna, Palamós), 95.25 punts
137, ex aequo.- Astrid Aragonés Vinagre (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Pol Masdeu Serra (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Montserrat Amella Matias (La Salle Bonanova, Barcelona), 95.0 punts
140, ex aequo.- Clàudia Ramírez Cuello (Proa, Barcelona),
    Pau García Comas (Llor, Sant Boi de Llobregat),
    Arnau Roig Jové (Claret, Valls),
    Josep Farrés Palomeras (Institut El Pedró, L'Escala), 94.75 punts
144, ex aequo.- Arnau Pelaó Asensio (FEDAC-Horta, Barcelona),
    Pau Manjón González (Institut Sant Quirze del Vallès, Sant Quirze del Vallès),
    Rodrigo Salinas Perez (Institut Pla Marcell, Cardedeu), 94.5 punts
147, ex aequo.- Albert Castillo Sáiz (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Gala del Moral González (La Salle Horta, Barcelona),
    Àngela Ciutat Camps (Institut Marius Torres, Lleida),
    Martí Puig Sampera (Institut Ramon Casas i Carbó, Palau-solità i Plegamans),
    Sara Alonso del Hoyo (Institut Pla Marcell, Cardedeu), 94.0 punts
152, ex aequo.- Cristina Bossacoma Frigola (Institut Montgrí, Torroella de Montgrí),
    Aina Vidal Gaeta (Institut Narcís Monturiol, Barcelona),
    Marc Giralt Cascante (Institut L'Alt Berguedà, Bagà),
    Valeria Darnell Pascual (Casa del Roure, Barcelona),
    Bernat Boix Gual (Institut Vescomtat de Cabrera, Hostalric),
    Leila Kerroum Balaguer (Institut Fort Pius, Barcelona),
    Alejandro de Alvarado Campero (Shalom, Barcelona), 93.75 punts
159, ex aequo.- Júlia Alía Castillejos (Institut Les Corts, Barcelona),
    Guillem Carrasco Bernat (Institut Vila de Gràcia, Barcelona),
    Clara Cantín Fernández (Claret, Barcelona),
    Pau Blancafort Guardiola (Institut Montserrat, Barcelona), 93.5 punts
163, ex aequo.- Santiago Soulere Alemany (Petit Món-Felisa Bastida, Castelldefels),
    Oscar Arranz Villegas (Institut Les Corts, Barcelona),
    Pol Cardenal Granell (El Carme, Sabadell), 93.25 punts
166, ex aequo.- Elba Martinez Figueras (Sant Pau Apòstol, Tarragona),
    Marc Marsol Borrut (Institut Aubenç, Oliana),
    Martí Esquinas Martínez (Sagrada Família, Tortosa),
    Guillermo González Carnicero (Casa del Roure, Barcelona), 92.75 punts
170, ex aequo.- Daniel Cejas Vázquez (Institut Esteve Albert, Sant Vicenç de Montalt),
    Didac Casademont Flores (Institut Jaume Balmes, Barcelona),
    Xavier Correa Hernández (Institut Bernat Metge, Barcelona),
    Pere Brota Tricaz (Institut Lluís Domènech i Montaner, Reus),
    Navum Nikitsin (Santa Maria, Blanes),
    Adrià Montfort Codina (Thau, Sant Cugat del Vallès), 92.5 punts
176.- Guillermo Resina Martínez (Institut Bellulla, Canovelles), 92.25 punts
177, ex aequo.- Miquel Llobera Pol (Vedruna, Malgrat de Mar),
    Joan Puig Pérez (Institut Lluís de Peguera, Manresa),
    Damià Noguera Figueras (Institut de Santa Coloma de Farners, Santa Coloma de Farners),
    Pau Zaragoza Gallardo (Camí II, Barcelona),
    Pablo Daoyuan Qiu (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
    Ferran Serra Vancells (Petit Estel - La Nova, Terrassa),
    Pau Blanco Sanjurjo (Sant Josep, Sant Boi de Llobregat), 92.0 punts
184, ex aequo.- Manuel Piñera Velasco (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Núria Trull Duran (Sant Ignasi, Barcelona), 91.75 punts
186, ex aequo.- Eva Garcia Mayor (Sagrada Família, Tortosa),
    Biel Sevillano Santamaria (Institut de Sant Pol de Mar, Sant Pol de Mar),
    Scarlett Sidera Rourich (Institut Poeta Maragall, Barcelona),
    Anna Ecke García (Institut Polinyà, Polinyà),
    Álex Cañigueral Castro (La Farga, Sant Cugat del Vallès),
    Tomàs Lloret Martínez (Institut Castelló d'Empúries, Castelló d'Empúries),
    David Dalmàs Segura (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Jan Sabaté Riera (Escorial, Vic),
    Nil Bori Monleón (Institut Moisès Broggi, Barcelona), 91.25 punts


Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2018 (10.121 participants)
16, ex aequo.- Paula Ramió Mediavilla (IPSI, Barcelona),
    Lucía de Pineda Alabart (Sant Ignasi, Barcelona), 109.0 punts
18.- Julia Serrano Marina (Institut Premià de Mar, Premià de Mar), 108.75 punts
19, ex aequo.- Cristina Camacho Rivas (Jesús, Maria i Josep, Barcelona),
    Ignacio Escudero Romagosa (Reial Monestir de Santa Isabel, Barcelona), 108.25 punts
21.- Pau Anguera Salvat (Santa Teresa de Jesús, Tarragona), 107.5 punts
22.- Lucas Ares Pérez (Institut Narcís Monturiol, Barcelona), 107.25 punts
23.- Recalde Tarron Martí (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona), 106.5 punts
24.- Pau Cantos Coll (IPSI, Barcelona), 106.25 punts
25.- Magí Andreu Pallarés (Institut Tarragona, Tarragona), 105.5 punts
26.- Óscar Fernández Acacio (Institut Joaquim Rubió i Ors, Sant Boi de Llobregat), 105.0 punts
27.- Lluís Abril Condomines (Institut Ernest Lluch, Barcelona), 104.5 punts
28.- Arnau Marzábal Gatell (Ramon Fuster, Cerdanyola del Vallès), 104.0 punts
29, ex aequo.- Rosa Minguella Rafecas (Institut de L'Arboç, L'Arboç),
    Manuel Arnau Fernández (Gem, Mataró), 103.75 punts
31, ex aequo.- Martin González Yu (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès),
    Andrea López Amorós (Institut Narcís Monturiol, Barcelona), 103.5 punts
33, ex aequo.- Andrea Artacho Jústiz (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
    Sonia Castro Paniello (La Immaculada, Sabadell), 103.25 punts
35.- Elna Ballesta Iriondo (Institut Pau Vila, Sabadell), 103.0 punts
36, ex aequo.- Marc Valls Camps (Institut Manuel Blancafort, La Garriga),
    Marc Franquesa Monés (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona), 102.75 punts
38, ex aequo.- Eric del Estal Florit (Palcam, Barcelona),
    Vadym Iakymchuk (Institut Forat del Vent, Cerdanyola del Vallès),
    Marc Martínez Altarriba (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 102.5 punts
41, ex aequo.- Júlia Villaró Cañizal (Institut Francesc Ribalta, Solsona),
    Albert de Dios Carbajal (IPSI, Barcelona),
    Roger Jordi Martinez Pardell (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    Sergi Fernandez Navarro (Institut Can Planas, Barberà del Vallès), 102.25 punts
45, ex aequo.- Segura Vicente Ignasi (Casp-Sagrat Cor de Jesús, Barcelona),
    Jose López Rosales (Sec. d'Institut Manuel Carrasco i Formiguera, Sant Feliu de Codines), 102.0 punts
47, ex aequo.- Victor Leon Diaz (Maristes Rubí, Rubí),
    Juli Serra Balague (Institut Baix Montseny, Sant Celoni), 101.75 punts
49.- Martí Alonso (Institut Arquitecte Manuel Raspall, Cardedeu), 101.5 punts
50, ex aequo.- Mario Sánchez Céspedes (Casal dels Àngels, L'Hospitalet de Llobregat),
    Marc Jené Castillo (Palcam, Barcelona), 101.0 punts
52.- Marcel Auge Giribet (L'Escola Jaume Viladoms, Sabadell), 100.75 punts
53.- Daniel Carayol Utrera (Sant Jaume de la FEP, L'Hospitalet de Llobregat), 100.0 punts
54, ex aequo.- Mauro Moisés López (Institut Pompeu Fabra, Martorell),
    Marcos Olmo Valenzuela (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls), 99.75 punts
56.- Andreu Rocamora Martorell (Meritxell, Mataró), 99.5 punts
57.- Jordi Porredon Blàzquez (Institut Francesc Ribalta, Solsona), 99.0 punts
58, ex aequo.- Ignasi Juncadella Enfedaque (Institut Mig-Món, Súria),
    Oriol Ologaray Arasa (Institut Joaquin Bau, Tortosa),
    Marc Martí Aranda (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Quim Solans Espuña (Institut Ernest Lluch, Barcelona),
    Antoni Vidal Saborit (FEDAC-Vic, Vic),
    Luis Becerril Lajourdie (Institut Escola Lloret de Mar, Lloret de Mar), 98.75 punts
64, ex aequo.- Joan Rjoan Reverté Flores (Institut Els Alfacs, Sant Carles de la Ràpita),
    Abel Capdevila Piquer (IPSI, Barcelona), 98.5 punts
66, ex aequo.- Sònia Blanes Molina (Cor de Maria, Mataró),
    Benet Fité Abril (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    Pau Martínez Veciana (Institut Quatre Cantons, Barcelona), 98.25 punts
69.- Albert Gómez Cabedo (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat), 97.5 punts
70, ex aequo.- Pere Valls Escobar (Escola Pia de Sabadell, Sabadell),
    Blai Bernadó Rabell (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    Héctor Sama Salinas (La Farga, Sant Cugat del Vallès), 97.25 punts
73, ex aequo.- Albert Canales Ros (Institut Marius Torres, Lleida),
    Laura Herencia Ruiz (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat),
    Paula Pajares Ibarz (Claver, Lleida), 97.0 punts
76, ex aequo.- Josepmaria Vila Pereiro (Viaró, Sant Cugat del Vallès),
    Pau Buyreu Real (Claret, Barcelona),
    Xavier Villagrasa Itzaina (Sant Jordi, Fornells de la Selva),
    Albert Pérez Paredes (Institut La Ferreria, Montcada i Reixac), 96.25 punts
80, ex aequo.- David Nielsen Soler (Institut Lluís Domènech i Montaner, Canet de Mar),
    Guillem Ortiz Folguera (Institut Antoni Torroja, Cervera),
    David Morales Parga (Jesús Maria, Badalona), 96.0 punts
83.- Francisco Sánchez Sánchez-Guardamino (Vedruna Sagrat Cor, Tarragona), 95.75 punts
84, ex aequo.- Gerard Marti Olivella (Sant Josep, Sant Sadurní d'Anoia),
    Pol Soria de Quintana (Bell-lloc del Pla, Girona), 95.5 punts
86, ex aequo.- Genis Vicens Viola (Vedruna Balaguer, Balaguer),
    Xavier Torralba Caballero (Institut Santa Eulàlia, L'Hospitalet de Llobregat), 95.25 punts
88, ex aequo.-
    Gastón Castro Medina (Institut Francesc Xavier Lluch i Rafecas, Vilanova i la Geltrú),    
    Jobim Riera Mostaza (Tecnos, Terrassa),
    Georgina Wallis Rowley (Escorial, Vic),
    Guillem Escriba Molto (Escolàpies Llúria-Barcelona, Barcelona), 95.0 punts
92.- Carlos Barata Benítez (La Salle, Girona), 94.75 punts
93, ex aequo.- Gerard Barrufet Segarra (Institut Josep Vallverdú, Les Borges Blanques),
    Christian Torres del Dedo (Institut Collblanc, La Canonja),
    Nina Villanueva Clavero (Institut Miquel Martí i Pol, Roda de Ter), 94.5 punts
96.- Oriol Guitart Anguera (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona), 94.25 punts
97.- Sergi Oliveras Boada (Institut Castelló d'Empúries, Castelló d'Empúries), 94.0 punts
98, ex aequo.- Iker Rivero Sierra (Institut Ermessenda de Girona, Girona),
    Martí Melero Escudé (Institut de Viladecavalls, Viladecavalls),
    Aina Gea Reina (Institut Valldemossa, Barcelona),
    Mar González Català (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú),
    Nerea Jiménez Peris (Institut Cap Norfeu, Roses), 93.75 punts


Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2018 (5.912 participants)
16, ex aequo.- Martí Cortada García (Institut Cendrassos, Figueres),
    Ferran Solé Pijuan (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
    Shen Chen (Sant Jordi, Fornells de la Selva), 100.0 punts
19.- Rafael Bardisa Rodes (Institut Secretari Coloma, Barcelona), 99.0 punts
20, ex aequo.- Ignasi Verneda Esteve (Betània-Patmos, Barcelona),
    Josep Ruiz Mercadé (Institut Torredembarra, Torredembarra), 98.5 punts
22.- Àngel Ros López (Institut Montserrat Miró i Vila, Montcada i Reixac), 97.75 punts
23.- Sergio Fernández León (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts), 97.5 punts
24, ex aequo.- Irene Ciércoles López (Lestonnac, Barcelona),
    Pau Roig Pérez (Institut Salvador Espriu, Barcelona), 95.5 punts
26, ex aequo.- Joel Campo Moyà (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
    Josep Saula Ferraz (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida), 93.75 punts
28.- Nasar Roca Olivé (Institut El Sui, Cardedeu), 92.75 punts
29.- Sergi Esturi Vinyals (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 92.0 punts
30.- Jan Gasulla Rabionet (Institut Rafael Campalans, Anglès), 91.25 punts
31.- Pau Llavador Gràcia (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 90.5 punts
32.- Sergi Codina Broto (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 90.0 punts
33.- David Candela Rubio (Institut Montserrat Roig, Terrassa), 89.75 punts
34, ex aequo.- Aniol Escofet Majoral (Escola Pia de Vilanova i la Geltrú, Vilanova i la Geltrú),
    Luca Di Croce (Institut Fort Pius, Barcelona),
    Raúl Zurita Sánchez (Institut Josep Lladonosa, Lleida), 89.0 punts
37, ex aequo.- Eva Sánchez Casals (Episcopal-Mare de Déu de l'Acadèmia, Lleida),
    Kílian Sanz Bascuñana (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida),
    Bernat González i Bosch (Aula Escuela Europea, Barcelona), 88.75 punts
40, ex aequo.- Arnau Alegrí Rojas (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Albert Masana López (Institut Escola Costa i Llobera, Barcelona), 88.5 punts
42.- Ricard Jové Robert (Institut S'Agulla, Blanes), 88.25 punts
43.- Irina Castellà Torrus (Institut Manuel Carrasco i Formiguera, Barcelona), 88.0 punts
44.- Aloma Pérez Monné (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus), 86.75 punts
45.- Alex Freixes Serrano (Aula Escuela Europea, Barcelona), 86.5 punts
46.- Pol Sánchez Forna (Escola Pia de Sarrià-Calassanç, Barcelona), 86.25 punts
47.- Catalina Palacios Waldbillig (Aula Escuela Europea, Barcelona), 86.0 punts
48, ex aequo.- Enrique Rivero Vorokova (Institut Jaume Vicens Vives, Girona),
    Víctor de Blas Canela (Garbí Pere Vergés, Esplugues de Llobregat), 85.75 punts
50.- Martí Mas de Xaxars Jarque (L'Esperança, Barcelona), 85.25 punts
51.- Helena Arias Casals (IPSI, Barcelona), 85.0 punts
52, ex aequo.- Marc Heras Villacampa (Institut La Garrotxa, Olot),
    Diego Gelinck Rodríguez (Institut Príncep de Girona, Barcelona), 84.5 punts
54.- Joan Tamarit Martínez (Institut Jaume Balmes, Barcelona), 84.25 punts
55.- Enric Condal Asensio (Institut Josep Lladonosa, Lleida), 84.0 punts
56.- Óscar Bailo Esteban (Institut Marius Torres, Lleida), 83.75 punts
57, ex aequo.- Martin Rodriguez Muñoz (The American School of Barcelona, Esplugues de Llobregat),
    Biel Majó Cornet (Institut Pius Font i Quer, Manresa), 83.5 punts
59, ex aequo.- Roger Noguera Pérez (Institució Cultural del C.I.C., Barcelona),
    Óscar de Jesús Ruiz (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
    Pol Pérez Quer (Aula Escuela Europea, Barcelona), 83.25 punts

Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2018 (3.868 participants)
16.- Maria Prat Colomer (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 113.0 punts
17.- Paolo Matias Lammens (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès), 112.0 punts
18.- Canigó Callau Boix (Joan Pelegrí, Barcelona), 111.75 punts
19.- Isaac San José Couremetis (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès), 110.0 punts
20.- Alex Zanghelin Calvo (Institut Baix a mar, Vilanova i la Geltrú), 109.5 punts
21, ex aequo.- Marta Masramon Muñoz (Aula Escuela Europea, Barcelona),
    Meritxell Vila Miñana (Aula Escuela Europea, Barcelona), 108.5 punts
23.- Eudald Peig Mallol (Ramar 2, Sabadell), 108.0 punts
24.- Àlex Batlle Casellas (Institut Moisès Broggi, Barcelona), 107.75 punts
25.- Eduard de Vidal Flores (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona), 106.5 punts
26, ex aequo.- Jordi Baroja Fernandez (Joan Pelegrí, Barcelona),
    Guillem Duran Gené (La Salle Bonanova, Barcelona), 106.25 punts
28.- Andreu Vall Hernández (Institut Mig-Món, Súria), 106.0 punts
29.- Miguel Medina Díez (Institut Icària, Barcelona), 105.75 punts
30.- Miquel Miramunt Aguiló (La Salle Bonanova, Barcelona), 105.25 punts
31.- Enrique Ji (Sagrat Cor-Diputació, Barcelona), 104.75 punts
32.- Arnau Vall Carrera (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 103.75 punts
33.- Àlex Font Martí (Sant Jordi, Fornells de la Selva), 103.5 punts
34.- Eduard Lladó Merino (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 103.25 punts
35.- Javier López-Contreras González (Aula Escuela Europea, Barcelona), 102.5 punts
36, ex aequo.- Jordi Llatser Torres (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona),
    Eric Alcaide Aldeano (Pare Manyanet, Barcelona), 102.0 punts
38.- Aleix Seguí Ugalde (Institut Jaume Vicens Vives, Girona), 100.75 punts
39.- Raul Espejo Boix (Institut Pere Calders, Cerdanyola del Vallès), 100.5 punts


Inici  




Fundació Cellex. Impulsora de les beques CIMS + Cellex


   
   Tota la informació del Cangur 2018:
       Illes Balears
       País Valencià
       Catalunya i Franja de ponent