XXIII Prova Cangur de la SCM. 2018
Premis i distincions
Seus de Catalunya


  • En la prova Cangur els premis (15 alumnes per nivell) es descriuen així: Primer premi; Premis per al pòdium; Premis de categoria A i Premis de categoria B, però el fet que hi hagi empats fa que en algun nivell del concurs alguns d'aquests tipus de premis no apareguin, perquè s'han acumulat a una altra categoria o que en algun nivell hi hagi més de 15 premis.
  • Atenció!!! En aquesta pàgina les llistes d'alumnes ex aequo es presenten ordenades aleatòriament; cada vegada que s'actualitza la pàgina es generarà l'ordre de presentació
  • Mencions honorífiques. En cada nivell, fins a l'1% d'alumnes amb millors puntuacions rebran un diploma de menció honorífica i un petit obsequi, Ja es poden consultar les llistes.


Nivell de 5è d'EP del Cangur-SCM-2018

Primers premis
ex aequo amb 100 punts (encert total)
      Bernat Vicens Manté (Casa Nostra, Banyoles),
      Martí Vallbona Ylla-Català (Escola Les Escoles, Gurb),
      Daniel Culebras Fernàndez (Escola Sant Miquel, Miralcamp),
      Màrius Furriol Torrell (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
      Arnau Casanovas González (Santa Teresa de Jesús, Vilanova i la Geltrú),
      Roger Aranès Márquez (Montagut, Vilafranca del Penedès),
      Adrià Muñoz Batlle (Sant Lluís, Barcelona),
      Iván González Castillo (Mare de Déu de la Mercè, Sant Feliu de Llobregat),
      Pol Musté Piqué (Escola l'Arrabassada, Tarragona),
      Biel Vall-Llovera Peiró (Escola El Cim, Teià),
      Sandra Milà Villegas (Esc.Fam.Agr.Campjoliu, L'Arboç),
      Laura Martí Sala (Escola de Llers, Llers),
      Clàudia Guasch Sampol (Inmaculada Concepción, Gavà),
      Martina Merigó Sales (Escola El Cim, Teià),
      Roger Gómez Català (FEDAC-Gironella, Gironella) i
      Júlia Muria Solé (Escola Barcelona, Barcelona)

Inici 

Nivell de 6è d'EP del Cangur-SCM-2018

Primers premis
ex aequo amb 100 punts (encert total)
      Jan Torra Terricabras (Cor de Maria, Olot),
      Anna Rodriguez Rodriguez (Escola Salvador Sanromà, Llinars del Vallès),
      David Lara Martínez (Escola Molí de Vent, Torredembarra),
      Lucía España Parra (Sagrat Cor, El Vendrell),
      Mar Ponjoan Martí (Escola Lacustària, Llagostera),
      Lucía Ortiz Moreno (Escola Joaquim Abril, Sant Fost de Campsentelles),
      Andrea Crespo Olarte (Escola Màrius Torres, L'Hospitalet de Llobregat),
      Adrià Navajas González (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona),
      Lluc Torío Orfila (Escola Roc Blanc, Viladecavalls),
      Marta Sayol Pruna (Yglesias, Canet de Mar),
      Àlex Moral Monell (Escola Rosella, Viladecavalls),
      Júlia Fité Araújo (Sadako, Barcelona),
      Miquel Orpella Crusafon (Montserrat, Barcelona),
      Fan Chen (Mare de Déu del Roser, Barcelona),
      Mireia Filella Bertran (Montagut, Vilafranca del Penedès),
      Leyre Leoz Moliner (Montserrat, Cerdanyola del Vallès),
      Júlia Saez Amo (Escola Els Castanyers - ZER Guilleries, Viladrau),
      Mar Artigas Martori (Escola Sant Martí, Arenys de Munt),
      Mark Antonio Ionica (Escola Martí Poch , L'Espluga de Francolí),
      Toni Pons Picart (Sadako, Barcelona) i
      Núria Sastre Pujol (FEDAC-Súria, Súria)

Inici  

Nivell de 1r d'ESO del Cangur-SCM-2018
Primer premi
amb 143,75 punts
     Timothy David Skipper (Institut Cabrils, Cabrils)

Segons premis
ex aequo amb 138,75 punts
      Roger Lidón Ardanuy (Minguella, Badalona) i
      Clàudia Sallès Gallo (Hamelín-Internacional Laie, Montgat) 

Premis de categoria A
amb 137,5 punts
     Adrià Hesse Prats (Institut Els Pallaresos, Els Pallaresos)

ex-aequo amb 133,75 punts
      Elías López Campayo (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat),
      Pere Maeso Casas (Sagrada Família, Sabadell) i
      Xavier Parés Albareda (Mare Nostrum, Tarragona)
amb 133,5 punts
     Nora Bonafonte Pardàs (Aula Escuela Europea, Barcelona)
i ex-aequo amb 132,5 punts
      Guillem Pastor Salvador (Institut Banús, Cerdanyola del Vallès),
      Martí Pérez Rodríguez (Institut Isaac Albéniz, Badalona) i
      Abdel Rahim Zarfani (Institut Bernat el Ferrer, Molins de Rei)

Premis de categoria B
amb 131,25 punts
     Miguel Rodríguez López (Sant Ramon Nonat-Sagrat Cor, Barcelona)
amb 128,75 punts

    
Aleix Roig Huerta (Escolàpies Llúria-Barcelona, Barcelona)
amb 127,5 punts

     Biel Gregori Piñas (Cor de Maria, Valls)

i ex-aequo amb 126,25 punts
      Unai Tamosinas Gombau (Institut Joaquin Bau, Tortosa),
      Adrià Salvador Biosca (Institut Les Corts, Barcelona),
      Abel Luján Canet (Institut d'Auro, Santpedor),
      Alèxia Escudero Ribó (Sec. d'Institut Morelló, Esterri d'Àneu),
      Luis Díaz González (Thau, Barcelona),
      Pau Sala Sisó (Aula Escuela Europea, Barcelona) i
      Polina Redina Chupina (Sant Pau, Barcelona)


Inici  

Nivell de 2n d'ESO del Cangur-SCM-2018

Primer premi
amb 143,75 punts (encert total pel fet que hi havia una pregunta anul·lada)
     David Xifré Palacios (Institut Gabriel Ferrater i Soler, Reus

Premis per al pòdium
amb 139,75 punts
     Eli Meyers  (Sefardí Hatikva, Sant Cugat del Vallès)
amb 137,5 punts
     Gerard Grau García (Institut Ernest Lluch, Barcelona)

Premis de categoria A
ex aequo amb 133,75 punts
      Raúl Toribio Abalde (Institut Montserrat, Barcelona) i
      Oriol Monge Gironès (Thau, Barcelona) 
amb 133,5 punts
    
Pau Martí Biosca (Institut Eugeni d'Ors, Vilafranca del Penedès)
amb 130 punts
    
Raquell Trull Bàguena (Escola Ramon Fuster, Bellaterra-Cerdanyola)
amb 129,75 punts
    
Laura Guberna Arraiza (Aula Escuela Europea, Barcelona)
i, amb 128,75 punts
    
Lucas Bartolomé Grosso (Escola Pia de Nostra Senyora, Barcelona)

Premis de categoria B
ex-aequo amb 127,5 punts
      Pol Pachón Pérez (Cingle, Terrassa),
      Laia López Parés (Mireia, Montgat),
      Hongwei Zheng (Institut Marta Mata, Montornès del Vallès) i
      Zackary Bradford Walker (John Talabot, Barcelona)

i, ex-aequo amb 126,25 punts

      Jordi Teixidó Moro (Institut de Pallejà, Pallejà),
      Bernat Dosrius Lleonart (Escola Pia de Mataró, Mataró) i
      Olau Vinyals Roca (Inst-Esc Art. Oriol Martorell, Barcelona)



També tindria premi Miquel Rius Ayala  (Thau, Barcelona), que va obtenir 127,5 punts però, tristament, va morir el dia 11 d'abril de 2018.

Inici  

Nivell de 3r d'ESO del Cangur-SCM-2018

Primer premi
amb 133,5 punts
    
Ángel Rodríguez Salvador (Casa del Roure, Barcelona)

Premis per al pòdium
ex aequo amb 130 punts
      Aniol Cortada García (Institut Cendrassos, Figueres) i
      Óscar Pérez Romero (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat) 

Premis de categoria A
amb 125 punts
    
Alberto Hernández García (IPSI, Barcelona)
amb 123,75 punts
     Paula Egea Canalis (Institut Escola Industrial, Sabadell)

i ex aequo amb 122,5 punts

      Marta Doz Cárceles (Institut Escola Industrial, Sabadell) i
      Lucas Martínez Delgado (Amor de Déu, Sant Adrià de Besòs)

amb 120 punts
    
Genís Pujades Bosch (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
amb 118,75 punts
    
Eva Miralles Díaz (Institut Escola Industrial, Sabadell)

Premis de categoria B
amb 117,5 punts
    José Ángel Conde Mateos (Institut de Sant Andreu, Sant Andreu de la Barca)
amb 116,75 punts
    Ton Soler i Garcia (Institut Joaquim Mir, Vilanova i la Geltrú)
i ex aequo amb 116,25 punts
      Chico Paulics Bresler (Institut Icària, Barcelona),
      Àlex Guareño García (Institut Lluís de Requesens, Molins de Rei),
      Albert Casamitjana Formiga (Institut de Sant Feliu de Guíxols, Sant Feliu de Guíxols),
      Andreu Fitó Castellví (La Salle Bonanova, Barcelona) i
      Víctor Alarcón Guerri (Llor, Sant Boi de Llobregat)

    



Inici    

Nivell de 4t d'ESO del Cangur-SCM-2018

Primer premi
amb 141,25 punts
     Víctor Conchello Vendrell (Sant Pere Chanel, Malgrat de Mar)

Premis per al pòdium
amb 135,75 punts
     Bernat Molina Portas (Escola Pia d'Olot, Olot)
amb 132,5 punts
     Sergi Marsol Torrent (IPSI, Barcelona)

Premis de categoria A
amb 127,5 punts
      Guillem Massagué Querol (Institut d'Argentona, Argentona)
amb 122,25 punts
      Albert Majó Rudé (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona)

amb 121,25 punts
      Aitor Josep López Cortés (Xaloc, L'Hospitalet de Llobregat)
amb 117,25 punts
      Víctor Sort Rubio (Lestonnac, Barcelona)

i ex aequo amb 115 punts
      Javier Ruíz Lupón (Àgora, Sant Cugat del Vallès) i
      María Lázaro Clos (Mare Nostrum, Tarragona) 
    

Premis de categoria B
amb 114,75 punts
    Alba Perna Lotina (Maristes Montserrat, Lleida)
amb 113,75 punts
    Martí Pons Mir (Institut Pere Barnils, Centelles)
amb 113,5 punts
    Josep Jordà Baleri (Sant Jordi, Fornells de la Selva)
amb 112,5 punts
    Fermin Lloret Gutiérrez-Colón (Lestonnac-l'Ensenyança, Tarragona)
amb 110 punts
    Martí Serra Castejón (Súnion, Barcelona)
amb 109,25 punts
    Pablo Crespo Pedro (Àgora, Sant Cugat del Vallès)



Inici    

Nivell de 1r de batxillerat del Cangur-SCM-2018

Primer premi
amb 150 punts (encert total)
    
Albert López Bruch (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 123,75 punts
     
Miquel Nasarre Budiño (Escola Pia de Nostra Senyora, Brcelona)
amb 116 punts
     
Albert Gimó Contreras (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)

Premis de categoria A
amb 113,75 punts
     
Arnau Padrés Masdemont (Institut Josep Brugulat, Banyoles)
amb 111,25 punts
      
Oriol Baeza Guasch (Institut de Terrassa, Terrassa)
amb 107,5 punts
      
David Olivar Lacambra (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès)
amb 107,25 punts
     
Pere Llorens Domingo (Institut Manuel de Cabanyes, Vilanova i la Geltrú)
amb 103 punts
      
Pau Redón Muñoz (Institut d'Alella, Alella)
amb 102,5 punts
     
Roger Feliu Serramitja (Institut Rafael Campalans, Anglès)

Premis de categoria B
ex aequo amb 102 punts
      Pol Plans Calvo (IPSI, Barcelona) i
      Amadeu Carceller Pardina (Aula Escuela Europea, Barcelona)     
ex aequo amb 101,75 punts

      Míriam Lorenzo Laguno (Aula Escuela Europea, Barcelona) i
      Ariadna Sorribas Bono (Aula Escuela Europea, Barcelona)

ex aequo amb 101 punts
      Iñaki Lemiechevsky Blanco (Institut La Llauna, Badalona) i
      Jofre Costa Delgado (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles)


Inici  


Nivell de 2n de batxillerat del Cangur-SCM-2018

Primer premi
amb 137,5 punts
    
Joan Hernanz Ibáñez (Aula Escuela Europea, Barcelona)

Premis per al pòdium
amb 135 punts
     
Álvaro Ribot Barrado (Viaró, Sant Cugat del Vallès)
amb 132,5 punts
     
Edgar Moreno Martínez (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)

Premis de categoria A
amb 126,25 punts
     
Roger Pujadas Rello (Aula Escuela Europea, Barcelona)
ex aequo amb 125 punts

      Ignacio Blázquez Romañá (La Salle Bonanova, Barcelona) i
      Albert Martín García (Salesians de Sant Vicenç dels Horts)     
amb 123,5 punts
      
Vicenç Palmero Arans (Institut Pau Vila, Sabadell)
amb 117,25 punts
      
Xavier Povill Clarós (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
i amb 117 punts
     
Marc Cruz Pascual (Institut Canigó, Almacelles)

Premis de categoria B
amb 116,25 punts
      
Aleix Torres Camps (Bell-lloc del Pla, Girona)
ex aequo amb 115 punts
      Luis Sierra Muntané (Casa del Roure, Barcelona),
      Raúl Higueras Serrano (Infant Jesús, Barcelona) i
      Jaume Asensio Bosch (Vedruna, Terrassa)

amb 113,75 punts
      
Eduard Pozuelo Terrades (Institut Pius Font i Quer, Manresa)
i amb 113,25 punts
      
Max Balsells Pamies (Aula Escuela Europea, Barcelona)



Inici  


Els Pins de Plata del Cangur  2015-2018

La Societat Catalana de Matemàtiques té establerta una distinció especial del Cangur, que anomena el pin de plata, que es considera una distinció per a la globalitat dels territoris del nostre Cangur. La comissió Cangur catalano-valenciano-balear ha analitzat el rendiment de diverses persones que han assolit molt bones puntuacions i classificacions i, a proposta seva, la SCM ha concedit aquest any el Pin de Plata a set alumnes que acaben la seva participació en el Cangur i hi han tingut uns resultats globalment molt destacats. Són aquests (indicats alfabèticament):

  • Max Balsells Pamies  (Sagrat Cor-Sarrià, Barcelona, a l'ESO / Aula Escola Europea, Barcelona al batxillerat)
  • Joan Hernanz Ibáñez  (Thau, Sant Cugat del Vallès a l'ESO/Aula Escola Europea, Barcelona al batxillerat)
  • Edgar Moreno Martínez  (Institut Tarragona a l'ESO /Institut Jaume Vicens Vives, Girona, al batxillerat)
  • Félix Moreno Peñarrubia (IES L'Eliana,  L'Eliana)
  • Roger Pujadas Rello (Institut Montserrat, Barcelona, a l'ESO/ Aula Escola Europea, Barcelona, al batxillerat)  
  • Álvaro Ribot  Barrado (Viaró, Sant Cugat del Vallès)
  • Francisco Sospedra Escat (Institución Cultural Domus, Godella)
Enhorabona!